Piatu ligu ovládli oravské mužstvá

Najlepším strelcom súťaže sa stal 17-gólový Tomáš Šípka z Oravskej Poruby.

Kráľom strelcov 5. ligy sa stal Tomáš Šípka z Oravskej Poruby.Kráľom strelcov 5. ligy sa stal Tomáš Šípka z Oravskej Poruby. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Or. Poruba – Nižná 6:0 (1:0)

Góly: 8., 64. a 66. M. Dudáš, 62. Píši (vl. gól), 70. a 74. Šípka

Hráč zápasu: Milan Dudáš (Or. Poruba) – išlo cez neho veľa akcií a blysol sa hetrikom

Prečítajte si tiež: Tvrdošínu nepomohol ku záchrane ani skvelý obrat Čítajte

V Oravskej Porube sa hral zaujímavý futbal. Domáce mužstvo si v úvodných minútach vypracovalo tri gólové šance a všetky po krídelných priestoroch. Výborne si rozumela hlavne trojica Sopúch, Sokol a Milan Dudáš. V 8. min sa po ich akcii gólovo presadil Milan Dudáš. Po hluchých minútach prišla 37. min a v nej obrovská šanca Lejka. Šípka mu naservíroval loptu do päťky, no útočník trafil iba do tyče.

Na góly si diváci počkali do druhého polčasu. Oravskú Porubu rozbehol v 62. min nešťastným vlastencom Píši, ktorý si tečoval strieľaný center Milana Dudáša do brány. V 74. min svietilo už na ukazovateli 6:0. Dvomi gólmi sa blysol Milan Dudáš a rovnako dva presné zásahy pridal Tomáš Šípka, ktorý sa tak stal najlepším strelcom piatej ligy. Vďaka víťazstvu skončila Oravská Poruba tretia, čo je historický výsledok klubu. Chlapci predvádzali od tretieho jarného kola výbornú hru a divákov bavili peknými akciami. Zaslúžia si pochvalu. VLADIMÍR SOPÚCH

DOMÁCI: Osadský – Šípka, Sokol, Gálik, Lejko, M. Dudáš, Sopúch, Mikuš, P. Dudáš, Jašica, Sučák (56. Melicherčík)

HOSTIA: Brčák – Daňa, Zaťko, Píši, Kliment, Pikna, Zboroň, Lajčin, Tomaga, Dulka (46. Pňaček), Mores , ČK: Zaťko

Or. Jasenica – Blatnica 2:0 (1:0)

Góly: 30. M. Madleňák, 70. J. Prielomek (z 11 m)

Hráč zápasu: Mário Madleňák (Or. Jasenica) – dal gól, ten druhý vybojoval, bol aktívny

Jasenica od úvodu diktovala tempo hry. Už v 10. min spálil veľkú šancu Kristián Farský, keď z päťky nastrelil len brvno. Domáci zužitkovali svoj tlak po polhodine hry. Po prihrávke Hollého sa prízemnou strelou presadil Mário Madleňák. Hostia mali potom ojedinelú šancu, keď strela ich hráča z priameho kopu opečiatkovala aj pravú, aj ľavú tyč. Druhý polčas bol už čisto v réžii Jasenice. Dlho sa však nevedela gólovo presadiť. V 70. min po strele M. Madleňáka zahral hosťujúci obranca rukou v šestnástke. Penaltu bezpečne premenil Prielomek. Zvyšnú polhodinu sa už len dohrávalo. Jasenica sa tak rozlúčila so sezónou víťazstvom. JURAJ FERANEC

DOMÁCI: F. Žofaj – A. Hvoľka, Z. Kaprálik, V. Madleňák, M. Polák, J. Prielomek, T. Hollý, M. Vráb (72. T. Farský), A. Laštík (60. I. Farský), K. Farský (60. M. Zanovit), M. Madleňák (77. F. Špehár)

Zubrohlava – Palúdzka 2:4 (0:0)

Góly: 48. Andrej Tomaštík, 79. J. Prozbík

Hráč zápasu: Jaroslav Prozbík (Zubrohlava) – dal gól, na jeden prihral, rozdával dobré prihrávky

V zápase boli hostia z Liptova o čosi lepší. V prvom polčase mali 3 čisté šance, no Zubrohlavu podržal brankár Hellebrandt. Tá mala svoju najväčšiu šancu v 27. min, no Mordelova strela mierila vedľa hosťujúcej bránky.

Prečítajte si tiež: Oravské kluby ukončili sezónu vo víťaznej nálade Čítajte

Krátko po zmene strán sa Zubrohlava ujala vedenia. Po peknej akcii sa presadil Andrej Tomaštík. Potom však v rozmedzí 51. až 56. minúty sa podarilo hosťom rozvlniť domácu sieť 3-krát, čím otočili zápas vo svoj prospech. Navyše, v 72. min skompletizoval hetrik Aleksandar Stošić. Zubrohlava skorigovala výsledok o 7 minút neskôr zásluhou Prozbíka, ktorý aj s veľkou dávkou šťastia prekonal brankára Palúdzky. Zubrohlava sa tak rozlúčila s V. ligou prehrou. JOZEF ZEMANČÍK

ZOSTAVA: D. Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Andrej Tomaštík, A. Jendrol (74. P. Jagnešák), J. Mušák (46. Lukáš Gluštík), J. Prozbík, M. Čučka, Ivo Gluštík, D. Buška, Ľ. Mordel (46. Matej Tomaštík), D. Babinský (61. J. Mokošák)

Bobrov – Bešeňová 2:1 (1:1)

Góly: 17. F. Mravec, 50. J. Kurják

Hráč zápasu: Štefan Backa (Bobrov) – ťahal domáce útoky, presadzoval sa v osobných súbojoch

Domáci od úvodu zatlačili Bešeňovú do jej vlastnej šestnástky. Pramenili z toho veľké šance. V 7. min spálil veľkú možnosť Kurják. Potom vyslal nepríjemné strely na hosťujúceho brankára Marián Gočal, no ten si s nimi poradil. Bobrovu sa podarilo rozvlniť sieť v 17. min, keď Backovu akciu zakončil do prázdnej bránky Mravec. Strelec gólu mal neskôr podobnú šancu, no tentokrát netrafil bránku. Naslednú dorážku Backu zlikvidoval brankár Bešeňovej na bránkovej čiare. V závere polčasu mali hostia rohový kop, po ktorom sa hlavičkou presadil Teličák. Po zmene strán sa Bobrovčania opäť ujali vedenia, keď svoju individuálnu akciu zakončil Kurják. Od tohto momentu sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách, no 200 divákov už viac presných zásahov nevidelo. Bobrov sa tak na IV. ligu naladil víťazstvom. MIROSLAV TRNKA

DOMÁCI: T. Smataník – M. Gočal, F. Mravec (71. L. Vnučák), Matej Stašák, J. Kurják, G. Kurtulík, Michal Stašák (67. J. Bodorík), M. Mušák, J. Melek (77. M. Bodorík), M. Čiernik, Š. Backa

Chlebnice – Sučany 5:3 (2:2)

Góly: 20. J. Gerát, 45. Marek Bakoš (z 11m), 58. a 75. Ľ. Borek, 59. P. Zrnčík – 29. E. Le Giang, 40. a 90. D. Janita

Hráč zápasu: Ľuboš Borek (Chlebnice), vyvíjal tlak na súpera, kombinoval a nechýbal pri gólových momentoch Chlebníc

Chlebnice v zápase posledného kola predviedli výborný výkon s vysokým počtom gólov a šancí. Od úvodu mali na kopačkách niekoľko gólov, no skóre otvorili až v 20. min. Presný zásah si na konto pripísal po rohovom kope Lukáša Bakoša Gerát. Odpoveď súpera prišla nečakane a rýchlo. Po nakopnutej lopte za domácu obranu hostia zužitkovali svoju šancu a vyrovnali, ba čo viac, v závere polčasu sa po nečinnosti Chlebníc a kolmej prihrávke cez stred dostali do vedenia. Keď už sa zdalo, že do šatní sa pôjde s jednogólovým náskokom turčianskeho družstva, bol v pokutovom území faulovaný Lukáš Bakoš a následnou jedenástkou vyrovnal jeho brat Marek.

Prečítajte si tiež: Oslavy v Breze spestril zápas s ligovým Ružomberkom Čítajte

V druhom dejstve Chlebnice pridali ďalšie tri góly. Na listinu strelcov sa v 57. min zapísal Borek a onedlho nato po prihrávke Geráta aj Zrnčík. Borek si na konto pripísal do záveru zápasu ešte jeden presný zásah a to po chybe v rozohrávke hostí. Konečný výsledok v poslednej minúte ešte upravili hostia. Za podaný výkon nielen v poslednom zápase, ale počas sezóny patrí hráčom Chlebníc pochvala. JOZEF VAVREČAN

DOMÁCI: M. Suroviak – Jozef Suľa, Lukáš Bakoš, I. Ociepka, J. Gerát, Ľ. Borek, Marek Bakoš, J. Otruba, P. Zrnčík (89. Martin Suľa), A. Hajdúch (88. J. Červeň), J. Petričiak (80. P. Spišák)