Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Oravské kluby ukončili sezónu vo víťaznej nálade

Tretiu ligu vyhrala Banská Bystrica.

Lepšie postavený súper z Novohradu nemal pri Oravskej priehrade šancu na úspech.Lepšie postavený súper z Novohradu nemal pri Oravskej priehrade šancu na úspech. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – Lučenec 4:0 (3:0)

Góly: 18. Kubica, 31. P. Jagnešák, 45. Žákovič, 68. Buckulčík

Hráč zápasu: Na konci sezóny si tento honor zaslúži celé mužstvo MŠK. Počas celej sezóny predvádzalo veľmi dobrú hru, v pohárovej súťaži postúpilo ďaleko a vypadlo až s neskorším majstrom Spartakom Trnava. A hlavne za to, že vytvorili veľmi dobrý kolektív, v ktorom sa všetci jeho členovia vzájomne podporovali a ktorý, ak zostane spolu, má určite pred sebou ešte peknú futbalovú budúcnosť.

Prečítajte si tiež: Oslavy v Breze spestril zápas s ligovým Ružomberkom Čítajte

Na záverečné stretnutie sezóny nastúpili oba tímy bez viacerých hráčov základnej zostavy (domácim chýbali Siman a Kurtulík). S týmto faktom sa oveľa lepšie vysporiadali námestovskí futbalisti. Súperovi uštedrili štvorgólovú nádielku. Od úvodných minút si vytvorili neustálu prevahu a hráčov z Novohradu len málokedy púšťali na svoju polovicu ihriska. Pri takomto priebehu hry nebola núdza o gólové príležitosti. Prvú mal Kubica, no jeho strelu vytlačil brankár Lamocký na roh. V 17. min bol už útočník MŠK úspešný. Opäť ťažil z prieniku Žákoviča. Jeho center si ešte stihol pristaviť a s prehľadom zavesil pod brvno. Kubica sa podieľal aj na druhom góle Hornooravcov. Jeho prudký center z pravej strany preletel malým vápnom a nabiehajúci Patrik Jagnešák ho z voleja poslal medzi tri žrde. Tesne pred prestávkou sa mohol Čechovi poďakovať za ideálnu prihrávku Žákovič. Ten obišiel aj vybiehajúceho gólmana a strelou do opustenej brány uzavrel polčasové skóre na 3:0.

Pod vplyvom vysokého náskoku prebiehala druhá časť duelu vo voľnejšom tempe. Aj napriek tomu si žltočierni vypracovali viacero dobrých šancí na strelenie gólu. Prvú mal hneď po prestávke Čecho, ale v zakončení neuspel. V 58. min zas skončil lob Žákoviča na brvne brány hostí. O ďalšie 4 minúty dostal Kubica krásnu loptu do behu, v plnej rýchlosti si ju ideálne spracoval, avšak pri zakončení mu chýbala presná muška. V 70. min si urobil výlet po pravej strane Habiňák, spätnou prihrávkou našiel Buckulčíka, ktorý strelou po zemi pridal štvrtý gól domácich. Tento gól sa napokon ukázal byť posledným, hoci zverenci trénera Rusnáka ešte predviedli viacero pekných momentov. Po záverečnom hvizde spokojní diváci odmenili futbalistov zaslúženým potleskom. Nielen za výkon v tomto stretnutí, ale za výkony a ľúbivý futbal, ktorý predvádzali počas celej sezóny. Za to im patrí poďakovanie nás všetkých, ktorí máme futbal radi. Veľká vďaka patrí tak-isto trénerom, realizačnému tímu, výboru FO MŠK, ako aj mestu Námestovo za pomoc pri vytváraní dobrých podmienok pre rozvoj futbalu v meste. JÁN SALAJ

DOMÁCI: Lešňovský (61. K. Kubica) – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, M. Čiernik, M. Čiernik, L. Kubica, Čecho, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Žákovič (85. K. Kormaňák)

Čadca – Oravské Veselé 1:2 (1:2)

Góly: 22. Práznovský – 1. Škuta, 13. Kurtulík

Hráč zápasu: Juraj Kurtulík (Or. Veselé) – strelil druhý dôležitý gól, hýril aktivitou, no takisto aj zahodil dve dobré šance

Tatran získal v poslednom zápase sezóny tri body na horúcej pôde. Domácich v úvodných minútach poriadne zaskočil. V 1. min skóroval Škuta, ktorý samostatný únik zakončil tvrdou strelou. V 13. min už Oravské Veselé viedlo dvojgólovým rozdielom. Na ľavej strane sa uvoľnil Kurtulík a trafil nechytateľne. Potom sa hra vyrovnala a útoky sa striedali na oboch stranách. V 22. min Čadca znížila. Po centri sa v neprehľadnej situácii pred bránou najlepšie zorientoval Práznovský.

Po zmene strán mali miernu územnú prevahu domáci futbalisti, ale väčšie gólové šance si vypracovali hostia. Dve mal na kopačke Kurtulík, no ani jednu neposlal do siete. Aj preto sa už výsledok nezmenil.

DUŠAN REJDUGA

HOSTIA: Feriančik – Kmeť, Šupej, Hojo, Hoti, Pisarčík (85. Kormančík), Thomka, Kurtulík, Škuta (89. Struhár), Brčák, Smondek (66. Burzík)