Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

V Oravskom Veselom bolo veselo iba v nedeľu

Námestovo tvrdilo muziku na Liptove, no z troch bodov sa neradovalo.

Oravské Veselé najprv v stredu prehralo s Fiľakovom, no v nedeľu si s Martinom napravilo chuť. Oravské Veselé najprv v stredu prehralo s Fiľakovom, no v nedeľu si s Martinom napravilo chuť. (Zdroj: Facebook TJ Tatran Oravské Veselé)

Liptovský Hrádok – Námestovo 1:1 (1:1)

Góly: Stanislav (z 11 m) – R. Jagnešák

Hráč zápasu: Rastislav Jagnešák – po dlhej dobe v základnej jedenástke hýril pohybom, dal gól a zápas mu vyšiel

Zápas začal obojstranne útočne a akcie sa prelievali z jednej polovice na druhú. Hral sa rýchly kombinačný futbal najmä zo strany Námestova, pretože domáci nehrali postupným útokom, ale nakopávali dlhé lopty na Stanislava. Rozhodoval Kuteľ a ten presne ako v Čadci odpískal pokutový kop po faule Habiňáka na Stanislava pred pokutovým územím. Už druhýkrát v neprospech Námestova. Sám faulovaný premenil. Po tomto domácom zásahu sa hra zmenila na nepoznanie. Muziku tvrdili Námestovčania. Ešte v prvom

Prečítajte si tiež: Nádej Tvrdošína na záchranu žije Čítajte

polčase hlavička Jašša zblízka skončila v náručí brankára, tesne vedľa brány mierili Kurtulík s Kubicom. Snaha hostí bola korunovaná gólom Rastislava Jagnešáka po spolupráci s bratom Patrikom a Kurtulíkom. Ako Námestovo skončilo prvý polčas tlakom, tak v druhom to už bola len hra na polovici Liptovského Hrádku. Najprv Kurtulík dlho váhal a nezakončil v tutovke. Potom Michal Čiernik krížnou loptou našiel v pokutovom území nabiehajúceho Buckulčíka, ktorý sám pred brankárom poslal loptu vedľa pravej tyče. Patrik Jagnešák usmernil potom z päťky center od Michala Čiernika tesne vedľa ľavej tyčky. Obrovský tlak vyústil do nebezpečnej strely Michala Čiernika a hlavička Jašša preletela tesne ponad domácu bránu. Tri minúty pred koncom Kurtulíka v pokutovom území podrazil domáci stopér, ale píšťalka sa neozvala. Námestovo si tri body prešustrovalo nepremenením vyložených šancí, ale dojem z hry písal na Liptove nezmazateľnú stopu. Aj preto chceme pozvať na posledný domáci zápas sezóny. Oravské mužstvo vyzve v sobotu Lučenec. IVAN RUSNÁK

HOSTIA: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, Marián Čiernik, Michal Čiernik, L. Kubica, Čecho, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Kurtulík

ČK: Grejták (L. Hrádok)

Oravské Veselé – Martin 4:2 (2:1)

Góly: 23. Šupej, 25. a 49. Kmeť, 59. Burzík – 35. Boďa, 84. Vajagić

Hráč zápasu: Andrej Hojo (Or. Veselé) – z pozície obrancu neustále podporoval ofenzívu

Prečítajte si tiež: V Bulharsku znela slovenská hymna vďaka siláčke zo Žaškova Čítajte

Domáci Tatran predviedol oku lahodiaci futbal. Od začiatku zápasu bol aktívny, z čoho pramenili gólové šance. Prvú mal Thomka, ale nedal. V 23. min si už diváci zakričali gól. Dobrý center zakončil Šupej. Neubehli ani tri minúty a Kmeť hlavičkou zvýšil na 2:0. Potom sa hra vyrovnala a z nenápadnej akcie Martinčania znížili.

V druhom polčase sa bolo opäť na čo pozerať. V 49. min Oravské Veselé viedlo 3:1, keď sa znova hlavou presadil Kmeť. Akcie sa striedali na oboch stranách. Štvrtý domáci gól pridal v 59. min Burzík. Posledné slovo v zápase mali hostia. V 84. min znížili na konečných 4:2 Vajagič. DUŠAN REJDUGA

DOMÁCI: Feriančik – Žilák, Kmeť, Šupej, Hojo (87. Kormančík), Hoti, Pisarčík, Thomka, Kurtulík (65. Brčák), Kubišta (72. Smondek), Škuta (55. Burzík)

Dohrávka (streda 6. júna)

Or. Veselé - Fiľakovo 1:2 (1:1)

Góly: 33. Kmeť - 12. a 57. Püšpöky

Tatran divákov nepotešil divákov. Po slabšom výkone prehral. Nastúpil v pozmenenej zostave. Chybali Struhár, Hoti, Pňaček, no aj tak mal doma zvíťaziť. Hostia strelili dva góly a potom za pomoci hlavného rozhodcu kúskovali hru. DUŠAN REJDUGA
DOMÁCI: Feriančik - Žilák, Kmeť, Kubišta, Hojo, Pisarčík, Kurtulík, Škuta (66. Burzík), Šupej, Thomka, Smondek (61. Brčák)

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  3. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  6. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

V Mútnom na Orave chcú školu otvoriť v pondelok

V dedine pod Pilskom dnes testujú žiakov druhého stupňa, ich rodičov a zamestnancov školy. Chcú splniť premiérovu podmienku na ich návrat do školy

Testovanie žiakov a rodičov v Mútnom.

Orava je v boji s koronavírusom teraz vzorom

Imunita na COVID-19 po vyliečení vydrží len tri mesiace, narastajú obavy z tretej vlny.

Testovanie pomáha odhaliť šíriteľov vírusu.

Evanjelici požičali svoju budovu katolíkom

StarostaJán Hančiak: Kresťania v Párnici držia spolu.

Vynovené priestory domu smútku

Stolnotenisti Nižnej sa posilnili o slovenských reprezentantov

Náš jediný zástupca v najvyššej stolnotenisovej súťaži na Slovensku verí, že sa sezóna obnoví v januári.

Nižná stihla doma odohrať dva domáce duely.