Piatok, 17. august, 2018 | Meniny má Milica

V Oravskom Veselom bolo veselo iba v nedeľu

Námestovo tvrdilo muziku na Liptove, no z troch bodov sa neradovalo.

Oravské Veselé najprv v stredu prehralo s Fiľakovom, no v nedeľu si s Martinom napravilo chuť. (Zdroj: Facebook TJ Tatran Oravské Veselé)

Liptovský Hrádok – Námestovo 1:1 (1:1)

Góly: Stanislav (z 11 m) – R. Jagnešák

Hráč zápasu: Rastislav Jagnešák – po dlhej dobe v základnej jedenástke hýril pohybom, dal gól a zápas mu vyšiel

Zápas začal obojstranne útočne a akcie sa prelievali z jednej polovice na druhú. Hral sa rýchly kombinačný futbal najmä zo strany Námestova, pretože domáci nehrali postupným útokom, ale nakopávali dlhé lopty na Stanislava. Rozhodoval Kuteľ a ten presne ako v Čadci odpískal pokutový kop po faule Habiňáka na Stanislava pred pokutovým územím. Už druhýkrát v neprospech Námestova. Sám faulovaný premenil. Po tomto domácom zásahu sa hra zmenila na nepoznanie. Muziku tvrdili Námestovčania. Ešte v prvom

Prečítajte si tiež: Nádej Tvrdošína na záchranu žije

polčase hlavička Jašša zblízka skončila v náručí brankára, tesne vedľa brány mierili Kurtulík s Kubicom. Snaha hostí bola korunovaná gólom Rastislava Jagnešáka po spolupráci s bratom Patrikom a Kurtulíkom. Ako Námestovo skončilo prvý polčas tlakom, tak v druhom to už bola len hra na polovici Liptovského Hrádku. Najprv Kurtulík dlho váhal a nezakončil v tutovke. Potom Michal Čiernik krížnou loptou našiel v pokutovom území nabiehajúceho Buckulčíka, ktorý sám pred brankárom poslal loptu vedľa pravej tyče. Patrik Jagnešák usmernil potom z päťky center od Michala Čiernika tesne vedľa ľavej tyčky. Obrovský tlak vyústil do nebezpečnej strely Michala Čiernika a hlavička Jašša preletela tesne ponad domácu bránu. Tri minúty pred koncom Kurtulíka v pokutovom území podrazil domáci stopér, ale píšťalka sa neozvala. Námestovo si tri body prešustrovalo nepremenením vyložených šancí, ale dojem z hry písal na Liptove nezmazateľnú stopu. Aj preto chceme pozvať na posledný domáci zápas sezóny. Oravské mužstvo vyzve v sobotu Lučenec. IVAN RUSNÁK

HOSTIA: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Jaššo, Marián Čiernik, Michal Čiernik, L. Kubica, Čecho, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Kurtulík

ČK: Grejták (L. Hrádok)

Oravské Veselé – Martin 4:2 (2:1)

Góly: 23. Šupej, 25. a 49. Kmeť, 59. Burzík – 35. Boďa, 84. Vajagić

Hráč zápasu: Andrej Hojo (Or. Veselé) – z pozície obrancu neustále podporoval ofenzívu

Prečítajte si tiež: V Bulharsku znela slovenská hymna vďaka siláčke zo Žaškova

Domáci Tatran predviedol oku lahodiaci futbal. Od začiatku zápasu bol aktívny, z čoho pramenili gólové šance. Prvú mal Thomka, ale nedal. V 23. min si už diváci zakričali gól. Dobrý center zakončil Šupej. Neubehli ani tri minúty a Kmeť hlavičkou zvýšil na 2:0. Potom sa hra vyrovnala a z nenápadnej akcie Martinčania znížili.

V druhom polčase sa bolo opäť na čo pozerať. V 49. min Oravské Veselé viedlo 3:1, keď sa znova hlavou presadil Kmeť. Akcie sa striedali na oboch stranách. Štvrtý domáci gól pridal v 59. min Burzík. Posledné slovo v zápase mali hostia. V 84. min znížili na konečných 4:2 Vajagič. DUŠAN REJDUGA

DOMÁCI: Feriančik – Žilák, Kmeť, Šupej, Hojo (87. Kormančík), Hoti, Pisarčík, Thomka, Kurtulík (65. Brčák), Kubišta (72. Smondek), Škuta (55. Burzík)

Dohrávka (streda 6. júna)

Or. Veselé - Fiľakovo 1:2 (1:1)

Góly: 33. Kmeť - 12. a 57. Püšpöky

Tatran divákov nepotešil divákov. Po slabšom výkone prehral. Nastúpil v pozmenenej zostave. Chybali Struhár, Hoti, Pňaček, no aj tak mal doma zvíťaziť. Hostia strelili dva góly a potom za pomoci hlavného rozhodcu kúskovali hru. DUŠAN REJDUGA
DOMÁCI: Feriančik - Žilák, Kmeť, Kubišta, Hojo, Pisarčík, Kurtulík, Škuta (66. Burzík), Šupej, Thomka, Smondek (61. Brčák)

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Kamerový systém je väčší a kvalitnejší

Nové kamery už pomohli odhaliť prvých zlodejov. Aj v noci poskytujú kvalitný záznam.

Pri ihrisku urobili malé fitnes centrum

Po úpravách okolia detského ihriska tam vysadia stromy a kríky.

Opitý pltník môže ísť z plte rovno do väzenia

Prevážať turistov na plti nemôže hocikto. Pltníci musia dodržiavať prísne pravidlá, netradičný dopravný prostriedok musí spĺňať podmienky prevádzky. Na všetko dohliada dopravný úrad.

Popraskaný starý priepust sa už opraviť nedal

Vojnový mostík v centre dediny na hlavnom ťahu do Poľska doslúžil. Firma pôvodný zbúrala, na jeho mieste stavia nový. Autá jazdia po miestnych uličkách.