Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Námestovo ešte tak druhý polčas nehralo

Oravské Veselé neinkasovalo, no netešilo sa ani z gólu.

Marek Žákovič (vo výskoku) prispel jedným gólom k víťazstvu Námestova. (Zdroj: Milan Švába)

Kalinovo – Námestovo 1:3 (0:0)

Góly: 82. V. Pešić (z 11 m) – 49. Marián Čiernik, 66. M. Žákovič, 83. L. Čecho

Hráč zápasu: Tomáš Lešňovský (Námestovo) – chytal spoľahlivo, všetky centre skončili v jeho náručí a pri jednej strele predviedol skvelý zákrok

Námestovo sa prezentovalo na pôde súpera veľmi dobrým výkonom. V prvom polčase diváci veľa šancí nevideli. Kalinovo sa snažilo nakopávať dlhé lopty na útočníka Pešiča, ale toho výborne hostia pokryli.

Prečítajte si tiež: Šláger dvíhal zo stoličiek. Mal priam infarktový záver

Po obrátke výkon oravského mužstva vygradoval. V 48. min rozvlnil sieť Marián Čiernik, ktorý trafil nádherne od tyčky z priameho kopu. Potom mohol zvýšiť skóre Žákovič, ale nedal. Námestovský útočník sa dočkal o pár minút. Kurtulík trafil do tyčky a odrazenú loptu poslal do siete. Kalinovo sa vrátilo do zápasu po premenenej jedenástke, ale hostia si víťazstvo nedali vziať. Tretím gólom spečatil tri body Čecho. Do listiny strelcov sa mohol ešte zapísať Mydlár, ale radosť mu vzal domáci obranca. Loptu vykopol z bránkovej čiary. Hráči Námestova podali vynikajúci výkon. Hlavne druhý polčas bol z ich strany najlepší na súperovom ihrisku. Verím, že touto výhrou dali najlepšiu pozvánku na dva domáce duely. V stredu privíta oravské družstvo Žarnovicu a v sobotu lídra súťaže z Banskej Bystrice. IVAN RUSNÁK

HOSTIA: T. Lešňovský – M. Buckulčík, M. Habiňák, J. Siman, Michal Čiernik, Marián Čiernik, Lukáš Kubica (83. Š. Mydlár), L. Čecho, S. Kurtulík, P. Jagnešák (73. M. Pikoš), M. Žákovič

Žarnovica – Or. Veselé 0:0

Hráč zápasu: Martin Pisarčík (Or. Veselé)

Prečítajte si tiež: Oravské futbalistky skončia na poslednom mieste

V prvom polčase hralo Oravské Veselé veľmi dobre. Držalo loptu na svojich kopačkách a súpera nepúšťalo do žiadnych vyložených šancí. Škoda, že si nevytvorilo viac gólových príležitostí. Mohlo byť už po prvých 45 minútach vymaľované.

V druhom polčase urobili hostia zmeny na určitých postoch. Chceli streliť gól. Domáca Žarnovica hru vyrovnala a mala väčšie šance na skórovanie. Tiež nedala a tak zápas skončil bezgólovo 0:0. DUŠAN REJDUGA

HOSTIA: Feriančik – Žilák, Kmeť, Struhár, Hoti (88. Kormančík), Hojo, Pisarčík, Pňaček (84. Feranec), Kubišta (64. Brčák), Kurtulík, Šupej

1. Vianoce a Silvester v teple: Pätnásť tipov, kam sa vybrať