Bobrov sa plaví na postupovej vlne. Gólovo úradoval Kurják

Chlebniciam akoby dochádzal dych. Znova vysoko prehrali.

Bobrovčania si vytvorili na čele už trojbodový náskok.Bobrovčania si vytvorili na čele už trojbodový náskok. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Martin B 2:5 (1:3)

Góly: 30. T. Hvolka, 52. Lukáš Bakoš (z 11 m) – 36. Š. Černek, 42. a 43. R. Dinga, 84. P. Bielik, 88. A. Hideg

Hráč zápasu: Lukáš Bakoš (Chlebnice), príkladne bojoval, bol kreatívny, pripravoval lopty pre útočníkov

Zápas s Martinom priniesol Chlebniciam ďalšiu smolnú prehru. V 14. min sa pred bránkou uvoľnil Borek, no jeho strelu brankár vyrazil. Ten istý hráč o niekoľko minút zakombinoval s Hvolkom, ktorý sa rutinérsky zbavil obrancu a strelou k vzdialenejšej žrdi vsietil. Netrvalo dlho a hostia z ojedinelého útoku vyrovnali. Nasledovali dve chyby Chlebníc, ktoré hostia stopercentne využili a presnými zásahmi uzavreli na polčasových 1:3.

Prečítajte si tiež: Po derby je Tvrdošín ešte viac namočený v zóne zostupu Čítajte

Po zmene strán prišiel od hostí nedovolený zákrok na Boreka. K nariadenej jedenástke sa postavil Lukáš Bakoš a preloboval hosťujúceho gólmana. Chlebnice si priestor na skórovanie vypracovali ešte dvakrát, no šťastie im neprialo a lopta skončila mimo troch žrdí. Ich chyby a oslabenú zostavu hostia opäť odplatili v závere zápasu, kedy dvakrát prekonali Suroviaka. Zápas tak skončil trojbodovým rozdielom. JOZEF VAVREČAN

DOMÁCI: M. Suroviak – Jozef Suľa, Lukáš Bakoš, J. Petričiak, I. Ociepka, Anton Suľa, J. Gerát, Marek Bakoš, Ľ. Borek, P. Zrnčík, T. Hvolka

ČK: 78. Ján Petričiak

Zubrohlava – Blatnica 1:0 (0:0)

Gól: 83. M. Čučka

Hráč zápasu: Martin Čučka (Zubrohlava) – gólom rozhodol o víťazstve domácich.

V Zubrohlave sa hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal. Veľa šancí diváci v prvom polčase nevideli. Vzruch nastal až v jeho závere. V šestnástke hostí bol faulovaný domáci Dávid Buška a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Jaroslav Prozbík, no minul priestor troch žrdí. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil a diváci opäť videli nudný futbal s minimom šancí. Jediný gól sa Zubrohlave podarilo streliť v 83. min zápasu. Na center Dávida Babinského z rohového kopu si nakočil Martin Čučka a nekompromisnou hlavičkou rozhodol o víťazstve domácich. JOZEF ZEMANČÍK

DOMÁCI: D. Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Lukáš Gluštík, Andrej Tomaštík, A. Jendrol, D. Buška, M. Čučka, J. Prozbík, D. Babinský, Matej Tomaštík, Ivo Gluštík

Nižná – Sučany 1:3 (1:1)

Góly: 45. Bútora

Hráč zápasu: Tomáš Zboroň (Nižná) – hral v zálohe, rozohrával a dirigoval hru v strede poľa

Nižná na domácej pôde proti poslednému tímu tabuľky zaváhala. Hostia od úvodných minút dobýjali domácu bránu. Ich strely úspešne likvidoval Kulošťák, no na strelu v 15. min nestačil a tak sa hostia ujali vedenia. Ďalšie príležitosti už patrili Nižnej. Po dvoch neúspešných, kedy snaha Moresa a Klimenta vyšla nazmar, sa to do tretice podarilo po centri Tomagu Bútorovi a gólom do šatne vyrovnal.

V druhej polovici stretnutia sa opäť darilo viac hosťom. Vedenia sa znovu ujali v 61. min po strele z evidentného ofsajdu. Následne opäť mohol dotiahnuť Bútora, no odkrytú bránu netrafil. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a hostia zvýšili na 1:3. Do záveru zápasu mohla Nižná minimálne vyrovnať, no šance Bútoru a Zboroňa ostali nevyužité. Mužstvo spod Ostražice si tak po tomto zápase nepripisuje ani bod. ĽUBOMÍR FUČEK

Domáci: Kulošťák – Daňa, Zaťko, Kliment, Zboroň, Pikna, Bútora, Tomaga, Mores, Reguly, Dulka

Dúbrava – Bobrov 0:4 (0:1)

Góly: 45., 65. a 82. J. Kurják, 78. M. Čiernik

Hráč zápasu: Jozef Melek (Bobrov) – podal výborný výkon na kraji obrany víťazného tímu

Prečítajte si tiež: Doma body nepúštali Čítajte

Zápas začali lepšie domáci futbalisti, ktorí si vypracovali niekoľko dobrých šancí, z ktorých však neskórovali. V záverečnej minúte prvého dejstva sa dostal do vedenia Bobrov, keď ojedinelú šancu využil Juraj Kuják. Druhý polčasu už bol úplne v réžii oravského družstva, ktoré ovládlo dianie na ihrisku. Na 0:2 zvýšil v 65. min opäť Juraj Kurják. V 78. min to už bolo 0:3, keď gól strelil striedajúci Matúš Čiernik.

Posledný gól zápasu pridal v 82. min opäť Juraj Kurják, ktorý tak zavŕšil hetrik. Zápas bol peknou rozlúčkou pre Adama Kramarčíka, ktorý odchádza do zahraničia za pracovnými povinnosťami.

MIROSLAV TRNKA

HOSTIA: T. Smataník – M. Gočal, F. Mravec (75. Š. Backa), A. Kramarčík, Daniel Kurtulík, Matej Stašák, J. Kurják, Gabriel Kurtulík, Michal Stašák (59. M. Čiernik), M. Mušák, J. Melek

L. Sliače – Or. Jasenica 2:2 (2:1)

Góly: 33. T. Kendera, 40. M. Švalec – 30. T. Hollý, 67. J. Prielomek

Muž zápasu: Martin Polák (Or. Jasenica) – z pozície stredného záložníka zakladal útoky svojho tímu a pomáhal spoluhráčom pri rozohrávke

Od úvodu stretnutia udávali tempo stretnutia hosťujúci hráči. V prvej polhodine si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Najväčšiu z nich mal Jakub Prielomek, ktorý trafil brvno domácej brány. Skóre sa menilo po polhodine hry, kedy Tomáš Farský vysunul Jakuba Prielomka, ktorý loptu naservíroval Tomášovi Hollému a ten skóroval na 0:1. Liptovské Sliače však vyrovnali už o tri minúty, kedy sa po rýchlom protiútoku presadil Tomáš Kendera. Domáci sa ešte v prvom polčase dostali aj do vedenia, keď päť minút pred prestávkou ďalší rýchly brejk využil na gól Michal Švalec. Do druhého polčasu hostia nastúpili s jasným úmyslom zabojovať o body. Oravskej Jasenici sa podarilo vyrovnať v 67. min, kedy krásnu prihrávku Michala Poláka využil Jakub Prielomek a vyrovnal na 2:2. Po tomto góle sa hostia snažili o víťazný gól, ale to sa im nepodarilo. Zápas tak skončil remízou 2:2. JURAJ FERANEC

HOSTIA: J. Poništiak – M. Zanovit, Z. Kaprálik, J. Feranec, Michal Polák, M. Vráb (70. Mário Madleňák), Martin Polák, Tomáš Farský (80. Vladimír Madleňák), Ivan Farský, J. Prielomek, T. Hollý

Or. Poruba – Bešeňová 2:0 (1:0)

Góly: 89. a 34. Milan Dudáš

Hráč zápasu: Milan Dudáš (Or. Poruba) – strelec oboch gólov zápasu výrazne pomohol spoluhráčom k zisku troch bodov

V Oravskej Porube videli diváci veľmi bojovný zápas. Hneď v úvode si domáci vypracovali dve veľké šance, no Romanovia Sokol so Sopúchom neskórovali. Na prvý gólový moment si diváci museli počkať až do 34. minúty, kedy sa po rohovom kope hlavičkou presadil Milan Dudáš. Druhú polovicu stretnutia opäť začala lepšie Oravská Poruba. No gól z toho nebol. V 68. min sa hostia dostali azda do najväčšej šance v zápase, keď po chybe v domácej obrane prišla strela, ktorú bravúrne vyrazil Patrik Osadský v bránke domácich. V 72. min sa do gólovej šance dostal Marek Lejko, no jeho hlavička mierila nad. V závere si hostia vypracovali tri veľké šance na vyrovnanie, no tie zostali nevyužité. V 89. min po krídle unikol domáci Marek Lejko a jeho prihrávku usmernil do brány Milan Dudáš. Oravská Poruba tak vo vyrovnanom stretnutí porazila Bešeňovú 2:0.

VLADIMÍR SOPÚCH

DOMÁCI: P. Osadský – T. Šípka, R. Sokol, K. Gálik, Ján Melicherčík, M. Lejko, Milan Dudáš (89. P. Sučák), M. Greguška, R. Sopúch (85. Patrik Melicherčík), L. Mikuš, Peter Dudáš