Po šlágri kola v Bobrove sa menil líder.

Po šlágri v Bobrove má piata liga nového lídra. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Turčianska Štiavnička – Nižná 1:0 (1:0)

Góly: 43. T. Katrák

Hráč zápasu: Tomáš Zboroň (Nižná) – hral v zálohe, rozohrával a dirigoval hru v strede poľa

Zápas v Turci priniesol množstvo gólových príležitostí najmä na bránu Nižnej. Kanonáda začala už v 5. min, kedy svoj tím skvelým zákrokom podržal Brčák. Následne si domáci vypracovali ďalšie príležitostí, no do gólu sa im ich opäť pretaviť nepodarilo. Zmeniť stav sa taktiež nepodarilo Moresovi, ktorému po samostatnom úniku v poslednej chvíli odskočila lopta. Nečakaný moment prišiel v 39. min, kedy po úniku Nižnej chytil domáci brankár loptu ešte pred šestnástkou. Na počudovanie všetkých bol tento ťah potrestaný len žltou kartou a nariadeným priamym kopom. Z toho nastrelil brvno Zboroň. Aj napriek tomu sa niekoľko minút pred odchodom do kabín polčasový výsledok predsa len menil. Center do šestnástky Nižnej hlavou premenil Katrák a poslal svoj tím do vedenia.

V druhej polovici stretnutia sa na scenári hry nič nemenilo. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí, z ktorých všetky ostali nepremenené a zápas tak skončil najtesnejším rozdielom v prospech Štiavničky. ĽUBOMÍR FUČEK

HOSTIA: D. Brčák – J. Daňa, M. Píši, S. Zaťko, T. Zboroň, Ľ. Pikna, M. Bútora, J. Tomaga (80. D. Dulka), M. Mores, A. Kozáčik, T. Reguly

Or. Jasenica – Dúbrava 4:1 (2:1)

Góly: 16. T. Hollý, 32. J. Prielomek, 48. M. Madleňák, 78. Kristián Farský – 31. A. Glončák,

Muž zápasu: Martin Polák (Or. Jasenica) – podal bojovný výkon v strede poľa a odviedol veľa čiernej roboty

Prečítajte si tiež: V Bobrove išlo do tuhého. Stretli sa najlepšie tímy

Domáci sa ujali vedenia v 16. min, kedy center Mária Madleňáka sklepol Jakub Prielomek a Tomáš Hollý už nemal problém dopraviť loptu do siete. Na 2:0 mohol zvýšiť Jakub Prielomek, no svoju šancu zahodil. Hostia vyrovnali na 1:1 v 31. min, po štandardnej situácii vyrovnal Andrej Glončák. Oravská Jasenica však o 30 sekúnd opäť viedla, kedy sa strelou k tyči presadil Jakub Prielomek. Oravské mužstvo vstúpilo lepšie aj do druhého polčasu, keď už po troch minútach Mário Madleňák dorážkou zvýšil na 3:1. Hostia mali šance na zníženie, no Jasenicu podržal brankár Jozef Poništiak. V závere zápasu zvýšil na konečných 4:1 Kristián Farský. JURAJ FERANEC

DOMÁCI: J. Poništiak – Michal Polák, Z. Kaprálik, J. Feranec, P. Binek (66. Ivan Farský), A. Laštík (75. M. Vráb), Martin Polák, T. Hollý (81. Tomáš Farský), M. Zanovit, J. Prielomek (81. A. Hvoľka), M. Madleňák (58. Kristián Farský)

HOSTIA: M. Martvoň – M. Urbanovič, M. Holbus, M. Droppa, J. Koreň, M. Čavrnoch, D. Danaj, M. Pribylinec, M. Gejdoš (49. M. Mráz), R. Slabej, A. Glončák

Bešeňová – Zubrohlava 4:0 (2:0)

Góly: 22. L. Teličák, 26. a 90. J. Kapláň, 49. T. Šmigura

Hráč zápasu: Martin Čučka (Zubrohlava), v zálohe podal tradične dobrý a kvalitný výkon

Prečítajte si tiež: Trstenej sa záchrana vzďaľuje

Oravské mužstvo potrebuje v boji o záchranu body ako soľ. Do Bešeňovej však vycestovalo v nekompletnej zostave a bez hráča na striedanie. Domáci si vytvorili počas zápasu prevahu, ktorú v oboch polčasoch dokumentovali dvomi gólmi. Skóre otvoril v 22. min Teličák a o 4 minúty sa zapísal do listiny strelcov Kapláň. Po zmene strán mali naďalej domáci hráči viac z hry a ich aktivita priniesla ďalšie dva góly v sieti Hellebrandta. Zubrohlava si v zápase vytvorila dve šance na skórovanie (Tomaštík a Prozbík). Obe ostali nevyužité. JOZEF ZEMANČÍK

HOSTIA: D. Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, L. Gluštík, Andrej Tomaštík, A. Jendrol, D. Buška, M. Čučka, J. Prozbík, F. Kubasák, J. Mokošák, Ľ. Mordel

Martin B – Or. Poruba 1:1 (0:0)

Góly: 52. D. Lacko – 67. M. Lejko

Hráč zápasu: Miroslav Greguška (Or. Poruba) – hral poctivo a dôrazne vzadu a rozohrávkou podporoval útoky spoluhráčov

Už v druhej minúte mal veľkú šancu Roman Sokol, no brankár domácich podržal. Oravská Poruba domácich v podstate celý prvý polčas zvierala pred ich bránou, no napriek niekoľkým veľkým šanciam gól nepadol. V 52. min sa ale vedenia ujali hostia,

Akciu po krídle zakončil gólom Daniel Lacko. Po inkasovanom góle hostia opäť pritlačili súpera. V 67. min sa Porube podarilo konečne skórovať, keď prihrávku Milana Dudáša zužitkoval Marek Lejko a bolo vyrovnané 1:1. Ďalšiu šancu mal Roman Sopúch, no gól nepadol. V úplnom závere mohli domáci skórovať. Z nacvičeného signálu po štandardnej situácii nakoniec lopta skončila tesne vedľa hosťujúcej brány. Hostia tak odišli domov z Turca s jedným bodom, no za výkon si určite zaslúžili body tri.

VLADIMÍR SOPÚCH

DOMÁCI: P. Kulich – J. Lilge, S. Gregor, D. Lacko, J. Malko (51. T. Ramadan Gomaa), M. Vrábeľ (72. V. Ondrla), R. Dinga, M. Mráz, S. Popelka, Š. Černek, V. Vukelić

HOSTIA: P. Osadský – T. Šípka, R. Sokol, K. Gálik, J. Melicherčík, M. Lejko, Milan Dudáš (90. P. Sučák), M. Greguška, R. Sopúch, T. Jašica (82. Peter Dudáš), L. Mikuš

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé obral o body srbský útočník

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Učiteľa Slovenska vyberá aj hlavná školská inšpektorka

Nabrali odvahu a dali o sebe a o svojej práci vedieť! 100 pedagógov sa zapojilo do 1. ročníka súťaže Učiteľ Slovenska, ktorú organizuje Komenského inštitút a Živica.