Dolný Kubín vyhral dôležitý zápas.

Trstená je každým kolom bližšie pádu do V. ligy.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Terchová – Tvrdošín 4:1 (2:0)

Góly: 30. a 70. Gorelčík, 44. Bartoš (vl. gól), 51. Kačáni – 57. Hajduk

Hráč zápas: Milan Sirota (Tvrdošín) – vybojoval a rozdal veľa lôpt, strelecky bol aktívny

V prvej štvrťhodine zápasu mali Tvrdošínčania štyri vyložené šance, ale gól nestrelili. Dvakrát bol neúspešný Šurina a potom Mahút so Šikyňom. Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo Terchovej. V 30. min otvoril skóre osamotený Gorelčík a tesne pred prestávkou si dal hlavou nešťastného vlastenca Bartoš.

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé obral o body srbský útočník

Po zmene strán pridali domáci už tretí gól, keď v 51. min skóroval Kačáni. Potom sa dočkali gólu aj hostia. V 57. min sklepol Trnovec loptu Hajdukovi a ten nedal brankárovi žiadnu šancu. V ďalšom priebehu mali Tvrdošínčania ešte ďalšie vyložené šance, ale ostalo iba pri nich. Terchová ešte v 70. min pridala štvrtý gól. Bol to smolný zápas. Výsledok je pre oravské mužstvo krutý. RICHARD BAJO

HOSTIA: Machunka – Šikyňa, Palider, Hradský, Šurina (58. Jendrol), Bartoš, Sirota, Hajduk (85. Hrobár), Trnovec (72. Maroš Bednár), Mahút (87. Kadlec), Lajš (76. Martin Bednár)

Dolný Kubín – Závažná Poruba 1:0 (1:0)

Gól: 5. B. Trojanović

Hráč zápasu: Ivan Trabalík (Dolný Kubín) – vyriešil viacero nebezpečných šancí, pôsobil istým dojmom, bol veľkou oporou svojho mužstva

Kubínčania mali v nohách utorňajšiu dohrávku so Žabokrekmi. Na ich výkone to bolo vidno. V 5. min sa ujali vedenia, keď centrovanú loptu z voleja trafil Trojanović. Po inkasovanom góle prebrali hostia iniciatívu. Mali prevahu a šance, najmä ku koncu polčasu, no ani to im nebolo platné.

Po prestávke pôsobila Závažná Poruba futbalovejšie. Domáci boli v rozohrávke nepresní a robili zbytočné chyby. Aj napriek tomu si vypracovali 2 – 3 čisté príležitosti. Najmä šance J. Váleka a R. Šípku volali po góle. Dolný Kubín si v závere umnou defenzívnou hrou vedenie postrážil, aj keď jeho hra nebola ideálna. Počítajú sa však body, ktoré dneska získal. PAVOL BAČA

ZOSTAVA: I. Trabalík – L. Cvacho, M. Zanovit, J. Sučák, F. Baričák, Š. Válek (80. B. Prílepok), J. Válek (90. P. Beňuš), P. Bača, R. Janovec (74. M. Vojtaššák), B. Trojanović, K. Šeliga (47. R. Šípka)

Trstená – Staškov 1:4 (1:1)

Gól: 23. J. Gelčinský

Hráč zápasu: Ľuboš Červenec (Staškov) – v záverečných 10 minútach dal 2 góly, čím definitívne pochoval nádeje Trstenej na bodový zisk

Hra v prvom polčase bola veľmi vyrovnaná. Lepšie začala Trstená, no paradoxne v 13. min inkasovala gól z prvej akcie Staškova. Domáci mohli odpovedať Dávidom Štoberom, no ten tesne minul súperovu bránu. Staškovčania mali taktiež dobrú možnosť, keď sa ich hráč sám rútil na domáceho brankára. Matúš Greššák však svoj tím podržal. Trstená vyrovnala v 23. min, keď Štober posunul loptu na zakončujúceho Gelčinského. Do kabín sa tak išlo za vyrovnaného stavu.

Prečítajte si tiež: V Bobrove išlo do tuhého. Stretli sa najlepšie tímy

Po zmene strán začal lepšie Staškov, ktorý si vypracoval niekoľko šancí. Aj domáci mali možnosť dostať sa do vedenia. Juraj Buška trafil brvno. V 61. min sa už skóre menilo. Hosťujúci hráč Gavlák presne namieril spoza šestnástky. Po tomto presnom zásahu hrali Trstenčania vabank. Vôbec im však nevyšiel, keďže im dali hostia ďalšie 2 góly z protiútokov. Domáci tak prehrali 1:4.

DÁVID KOLEJÁK

DOMÁCI: M. Greššák – L. Vittek, J. Zaťko, R. Paldia (81. L. Butkovič), A. Machajda, M. Jaroš, M. Branický, D. Štober (65. Jakub Buška), M. Bulla, J. Gelčinský, Juraj Buška

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?