Posledná Rabča na jar stále nebodovala

Na čele tabuľky 6. ligy nič nové. Všetky štyri tímy vyhrali.

Novoť (v čierno-zelených dresoch) vyhrala v Rabči vysoko 4:0. Novoť (v čierno-zelených dresoch) vyhrala v Rabči vysoko 4:0. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Klin 0:2 (0:1)

Góly: 43. a 66. Ratičák

Hráč zápasu: Dávid Poláček (Liesek), blysol sa viacerými dobrými zákrokmi, mužstvo neustále dirigoval

Domáci futbalisti chceli po dvoch predchádzajúcich prehrách bodovať. Boli to však hostia, ktorí mali prvú šancu. V 14. min z hranice šestnástky nebezpečne vystrelil Mišánik. Brankár loptu chytil. O dve minúty sa prekľučkoval do šestnástky Kubás, ale tesne minul. Skóre sa prvýkrát menilo až v závere prvého dejstva. Čiarový rozhodca neodmával takmer metrový ofsajd, Ratičák unikol a brejk zakončil gólom.

Po zmene strán mali viac z hry futbalisti Klina a svoju prevahu korunovali druhým gólom. Jeho autorom bol znova Ratičák. Domáci sa potom nadýchli k menšiemu tlaku. Dobré šance mali Kubás a Pavol Hrkeľ, ale ostali nevyužité. Liesek prehral už druhé domáce stretnutie. Bolo smolné. Viac by svedčala zápasu remíza. JAROSLAV GARBIAR

DOMÁCI: Poláček – Chovančák, Žulko, V. Vavrek, Vrabec, M. Hrkeľ, M. Vavrek, Dreveňák (75. Byra), P. Hrkeľ, Baňák, Kubás

HOSTIA: Svetlošák – Úradník, Kršák, Ganobčík (69. Medvecký), M. Kosmeľ, D. Kosmeľ, Ratičák, Mišánik, Fenik, Mišek (83. Košút), Jendroľ

Breza – Vasiľov 3:0 (2:0)

Góly: 4. a 66. M. Matejčík, 43. T. Bakoš

Hráč zápasu: Matej Matejčík (Breza), strelil 2 góly, bojoval celý zápas

Prečítajte si tiež: Derby Zubrohlavy a Jasenice rozhodol odchádzajúci hráč do Kanady Čítajte

V Breze videli diváci gól už v 4. min. Po rohovom kope domácich vyrazil loptu brankár Vasiľova presne na hlavičku Mateja Matejčíka. Hostia pohrozili v 15. min Patrikom Gemeľom, ktorý svoj individuálny prienik celou súperovou obranou zakončil ľahkou strelou do rúk brankára Stanislava Kormaňáka. Brezania strelili gól 2 minúty pred koncom prvého dejstva. Nezištnú prihrávku Michala Kormaňáka zužitkoval Tibor Bakoš.

Druhý polčas bol v znamení nepresných prihrávok. Za zmienku stojí iba rana M. Kormaňáka v 54. min, ktorá opečiatkovala brvno a gólová strela Mateja Matejčíka zo 40 metrov, ktorou prekvapil brankára Jána Špaglu. Viac sa toho v zápase nestalo a tak si Breza pripísala 3 body po hladkom víťazstve 3:0. LADISLAV HLÁDEK

DOMÁCI: S. Kormaňák – M. Matejčík, S.Juriga, Milan Juriga, Volček, T. Bakoš (76. A. Hýll), A. Matejčík, Miloš Kormaňák (81. A. Dudášik), Hládek, V. Bakoš, Michal Kormaňák (66. Maťovčík)

HOSTIA: Špagla – Voška, Gemeľa, T. Košút, Jadroň, Gustiňák, Svetlošák, Š. Baraniak, Škapec, Tomčík, F. Baraniak

Zákamenné – Or. Podzámok 2:0 (1:0)

Góly: 41. M. Florek, 52. Večerek

Hráč zápasu: Štefan Verníček (Zákamenné), na ihrisku vynikal aktivitou, ktorou výrazne prispel k celkovému výsledku stretnutia

Domáci tím mal od začiatku zápasu opraty pevne v rukách a určoval tempo hry. Vypracoval si množstvo príležitostí, z ktorých však úspešne skončila len jedna. Pár minút pre koncom po krídelnej akcii streleckú smolu Zákamenného pretrhol Marek Florek a poslal svoj tím do vedenia.

Po prestávke sa v rytme hry nič nemenilo. Domáci aj naďalej režírovali priebeh zápasu. Podzámok sa do príležitosti dostal len z ojedinelého nebezpečného protiútoku, kedy Zákamennému zazvonilo brvno. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a Večerek na oplátku pridal druhý presný zásah domácich. Od tohto momentu Podzámok úplne rezignoval a zápas sa hral len na jednu bránu. Aj napriek tomu sa domácim už ďalší gól pridať nepodarilo a stretnutie tak skončilo dvojbodovým rozdielom.

PETER KOCÚR

DOMÁCI: Ferenčík – Kakus, Belicaj, Rončák, T. Florek, Verníček, Večerek, I. Buckulčík (77. Račák), Kostolňák (72. Kovalčík), M. Florek (82. Urban), Kovaľ (64. M. Buckulčík)

HOSTIA: Kytaš – M. Harezník, Jurovčík (68. M. Holubčík), J. Maslo, Janotík, P. Holubčík, T. Maslo, Bukna, Straka (57. R. Biel), Bulvas (78. L. Biel), P. Holubčík

Zuberec – Pribiš 2:3 (2:1)

Góly: 8. a 23. Ťapaják (druhý z 11 m) – 15. a 88. Sivčevič, 65. Nemček

Hráč zápasu: Sivčevič (Pribiš), po celý zápas mal prehľad o hre a vsietil rozhodujúci gól

V Zuberci sa opäť odohralo kvalitné stretnutie medzi dvoma vyspelými mužstvami. Hostia od úvodu potvrdzovali svoje kvality a častejšie držali loptu na kopačkách. Domáci však veľmi dobre bránili, vyrážali do rýchlych brejkov a v 8. min sa ujali vedenia po priamom kope a následnej dorážke Romaňákom. Ich vedenie netrvalo dlho. Hostia vyrovnali po dorážke centrovanej lopty z priameho kopu. Následne sa hra odohrávala v strede poľa. V 23. min podnikli domáci rýchly brejk, ktorý hostia zblokovali aj za cenu faulu. Nariadenú penaltu premenil už skórujúci Ťapaják a do kabín tak odchádzali spokojnejší Zuberčania.

Po zmene strán hostia ešte viac pritlačili a tečovanou strelou vyrovnali. Zápas bol aj naďalej otvorený, pričom každý zo súperov chcel strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci svoje šance nevyužili a tesne pred záverom si vypili svoj kalich horkosti, keď hostia skórovali z priameho kopu. Mužstvu spod Roháčov už neostal čas na vyrovnanie a tak je to jeho prvá prehra v jarnej časti. RASTISLAV PETREK

Domáci: Mičík – J. Šiška, Ťapaják, Marek Šiška (73. Triebeľ), Mikuš, Hamaň, Mikulaj, Zemančík, Romaňák, Matej Šiška, Belko (70. Jurina)

Hostia: Drígeľ, Vraniak, Nemček (83. Brtko), Klocháň, Vorčák, Zavoďančík (75. Hurák), Sivčevič, Sojka (90. Cengel), Meľo, Križan, Juriga

Rabča – Novoť 0:4 (0:2)

Góly: 3. a 48. Ganobčík, 20. Gočál, 59. Bertovič

Hráč zápasu: Ivan Ganobčík (Novoť), strelec dvoch gólov bol najaktívnejším hráčom hostí.

Stretnutie začali lepšie hostia, keď už v tretej minúte center z ľavej strany poslal do siete Ivan Ganobčík. Novoť nepoľavovala a v 20. min sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Milan Gočál a strelou po zemi zvýšil na 0:2. Rabča bola smerom dopredu bezzubá a prakticky celý zápas sa len bránila. Náznaky šancí z domácej strany pohotovo vyriešila obrana hostí na čele s výborne chytajúcim brankárom Ťapajákom. Úvod druhého polčasu domácim vôbec nevyšiel, keď sa už po troch minútach znova presadil Ivan Ganobčík a o desať minút zvýšil po chybe v obrane Rabče Richard Bertovič už na 0:4. V závere sa zápas už iba dohrával a domáci sa nezmohli ani na čestný úspech. MARTIN GÁBOR

DOMÁCI: Polťák – Tisoň, Babečka, Krivanka, V. Pikoš, Joščák, Kocúr, Chutniak, M. Pikoš, Gluch, Jagelka

HOSTIA: Ťapaják – Nodžák, Mydlár (64. Bjaloň), Michlík, Kocúr, Jašica (76. Buľák), Ganobčík, Kapičák, J. Gočál, M. Gočál, Bertovič

Dlhá nad Oravou – Žaškov 2:0 (1:0)

Góly: 24. a 73. R. Jendrišek

Hráč zápasu: Róbert Jendrišek (Dlhá), dal 2 góly, čím rozhodol zápas

Do zápasu vstúpili lepšie hráči Dlhej, ktorí už v 10. min po rohovom kope trafili tyč hosťujúcej brány. V 24. min vystihol domáci kapitán R. Jendrišek rozohrávku Žaškova a po peknej akcii sám zakončil a skóroval. Inkasovaný gól hráčov spod Šípu prebudil, no veľké šance Lacha či Farka zostali nevyužité.

Na začiatku druhého polčasu mali domáci po rohu obrovskú šancu, blysol sa však hosťujúci brankár Ertel. Dlhá stupňovala tlak, vytvárala si šance. Jednu z nich po dlhom nákope využil hlavou Róbert Jendrišek. Žaškov potom začal hrať vabank, viac sa tlačil smerom dopredu. Z toho pramenili šance na oboch stranách, no brankári už žiadny gól nepustili. PETER FARKO

DOMÁCI: Šimánek – I. Jendrišek (81. Daňa), R. Jendrišek, Janota, Mores, D. Capuliak, Maslo, Dutka, Chomistek, Šutta, Kordiak (61. Kanderka)

HOSTIA: Ertel – Bohmer (46. Drigeľ), Zvara, Trnovský, Pavlovčík (75. Svitko), Mores, Koedam, Lacko, Babík (46. Dudáš), Farko, Lach (74. Snovák)

Vavrečka – Zázrivá 2:0 (0:0)

Góly: 46. Brčák, 63. Masničák

Hráč zápasu: Juraj Gemeľa (Vavrečka) , domáci stopér plnohodnotne nahradil Michala Holmíka a aj jeho zásluhou Vavrečka neinkasovala

Prečítajte si tiež: Trstenú obral o body útočník zo Zambie Čítajte

V prvom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami, akoby oba celky hrali na remízu. Aj keď sa domáci snažili, vytúžený gól nestrelili, najmä zásluhou brankára hostí. Zranenie Jaroslava Hrubjaka v prvom polčase nebolo zavinené faulom, pretože obe družstva hrali slušne, no keďže musel striedať, domáci stratili kapitána a tvorcu hry. Domáci sa s jeho zranením nevedeli vysporiadať a tak do kabín sa odchádzalo za bezgólového stavu. Druhý polčas sa začal domácim náporom a hneď v prvej minúte druhého polčasu otvoril skóre zápasu Karol Brčák po peknej prihrávke od Plevu. Vavrečke jednogólové vedenie nestačilo a súpera stále tlačila pred vlastnú bránu. V 63. min domáce mužstvo zvýšilo na 2:0, kedy obrane súpera ušiel František Masničák a nedal šancu brankárovi Zázrivej. V 75. min prišla najväčšia šanca hostí, no tú zastavilo brvno domácej brány. Vavrečka tak po výbornom výkone najmä v defenzíve porazila Zázrivú 2:0.PAVOL HOLMÍK

Domáci: J. Holub – Tomaštík, M. Kasan, Pleva (82. Sklarčík), Hrubjak (24. Holmík), Masničák, Čiernik, Gemeľa, P. Holub, Brčák, J. Kasan

Hostia: Kitaš – Láštic, Lacko, Otruba, D. Zaťko, Osadský, L. Zaťko, Daubner, Butkaj, Briš, Prílepok