Derby Zubrohlavy a Jasenice rozhodol odchádzajúci hráč do Kanady

Pohľad na tabuľku 5. ligy skupiny B je veľmi radostný.

Jasenica (v zelenom) síce prehrávala, no potom nakoniec vyhrala 4:1.Jasenica (v zelenom) síce prehrávala, no potom nakoniec vyhrala 4:1. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

L. Sliače – Chlebnice 3:4 (1:1)

Góly: 18. Sršeň, 79. Švalec, 81. Maďarec – 34. a 46. Hvolka, 67. a 87. L. Bakoš (z 11m)

Hráč zápasu: Lukáš Bakoš (Chlebnice), dirigoval a tvoril hru, vsietil rozhodujúci gól

Prečítajte si tiež: Trstenú obral o body útočník zo Zambie Čítajte

Chlebnice na Liptove už od úvodu diktovali tempo hry, čo potvrdzuje aj bleskurýchla šanca Zrnčíka v 2. min, kedy sa ocitol sám zoči-voči brankárovi, no z 10 m nedokázal trafiť priestor brány. Po niekoľkých ďalších gólových príležitostiach Chlebníc sa z ojedinelej štandardnej akcie ujali vedenia domáci. O vyrovnanie sa postaral Hvolka, ktorého kolmou prihrávkou vysunul Borek.

Ten istý hráč pridal v úvode druhého dejstva aj druhý gól, keď Lukáš Bakoš ukážkovou strelou našiel Geráta a ten pozdĺž malého vápna Hvolku. O niekoľko minút mohol Hvolka zavŕšiť svoj hetrik, no jeho hlavička na center Mareka Bakoša tesne minula šibenicu. Tretí presný zásah Chlebníc prišiel po podrazení Geráta a nariadenom pokutovom kope. Následne mohli zvýšiť aj Borek a Zrnčík, no ich strely brankár v poslednej chvíli vytlačil. Naopak z dvoch ojedinelých akcií v priebehu dvoch minút dokázali vyrovnať Sliače. Rozhodujúci moment prišiel v závere zápasu, keď sa sám na bránu rútil Gerát. V gólovej koncovke ho za cenu faulu však zastavil domáci obranca a nasledoval priamy kop, ktorý rutinérsky zahral Lukáš Bakoš, keď obstrelil múr. Chlebnice si tak z Liptova zaslúžene odnášajú všetky tri body. JOZEF VAVREČAN

HOSTIA: Suroviak, Oršuliak, J. Suľa, Petričiak, L. Bakoš, A. Suľa, M. Bakoš (66. Zuber), Gerát, Borek, Zrnčík (90. A. Hajdúch), Hvolka (90. D. Hajdúch)

Zubrohlava – Or. Jasenica 1:4 (1:1)

Góly: 20. Kaprálik (vlastný) – 38. Prielomek, 56. a 83. S. Polák, 88. M. Polák

Hráč zápasu: Stanislav Polák (Oravská Jasenica), vo svojom poslednom zápase za Oravskú Jasenicu vsietil dva góly. Bola to pre neho pekná rozlúčka, keďže po tomto zápase odchádza na skusy do nižšej kanadskej súťaže

Zápas sa začal v slušnom tempe z oboch strán. Prvý gól videli diváci v 20. min, kedy si na radosť Zubrohlavy zrazil loptu do vlastnej siete kapitán hostí Zdenko Kaprálik. Hostí inkasovaný gól nezložil a snažili sa výsledok ešte do polčasu zvrátiť. V 38. min po chybe v obrane domácich vyrovnal Jakub Prielomek. Do druhého polčasu lepšie nastúpili hostia a po jedenástich minútach hry sa aj dostali do vedenia. Po peknej akcii dal gól Stanislav Polák. Domáci sa snažili vyrovnať a doma vybojovať nejaké body, ale všetky ich akcie spoľahlivo vyriešila obrana hostí. V závere zápasu domáci už nemali veľa síl a hostia pridali ďalšie dva góly. V 83. min druhýkrát v zápase skóroval Stanislav Polák a o päť minút jeho menovec Martin upravil výsledok na konečných 1:4 pre Oravskú Jasenicu.

JOZEF ZEMANČÍK

DOMÁCI: Hellebrandt – L. Gluštík, Majchrák, A. Tomaštík, Buška, Čučka, Mušák, Prozbík (86. M. Mokošák), A. Jendrol, Babinský (75. G. Gluštík), M. Tomaštík

HOSTIA: Poništiak – M. Polák, Kaprálik, Feranec, Hvoľka, S. Polák, M. Polák, T. Farský, Laštík (89. F. Farský), Hollý (84. Špehár), Prielomek (62. F. Farský)

Nižná – Martin B 2:1 (1:0)

Góly: 12. Lajčin, 52. Zboroň (z 11 m)

Hráč zápasu: Tomáš Reguly (Nižná), záložník, vypracoval množstvo šancí pre seba a svoj tím

Úvod zápasu na pôde Nižnej začal zostra. Už v 2. min nebezpečne pohrozil Reguly, no jeho strela mierila len tesne ponad. O desať minút sa po nariadenom priamom kope už nemýlil Lajčin a krásnou strelou ponad múr poslal Nižnú do vedenia. Do polčasového hvizdu si oba tímy vypracovali ešte po jednej akcii, no gólom neskončila ani jedna a do šatní sa tak odchádzalo za najtesnejšieho stavu.

Prečítajte si tiež: Futbal si kedysi nezahrali, dokým neporobili na gazdovstve Čítajte

Pár minút po prestávke, kedy Reguly opäť skúšal hosťujúceho brankára, bol nedovolene podrazený a nasledoval pokutový kop, po ktorom už na tabuli zásluhou nekompromisného Zboroňa svietil náskok dvoch gólov. Ten trval len do 69. min, kedy hostia skóre upravili. Do záverečného hvizdu si domáci vypracovali ešte niekoľko gólom zaváňajúcich príležitostí, ale rozdiel sa im už zväčšiť nepodarilo. Aj napriek tomu sa tešia z ďalších troch bodov. ĽUBOMÍR FUČEK

DOMÁCI: Brčák – Pňaček, Daňa, Zaťko, Zboroň (90. Dulka), Lajčin, Pikna, More, Reguly (84. Tomaga), Bútora

Or. Poruba – Dúbrava 7:0 (2:0)

Góly: 10., 73. a 86. M. Dudáš, 15. a 67. Lejko, 52. Sokol, 58. Greguška

Hráč zápasu: Roman Sopúch (Oravská Poruba) – Svojimi prihrávkami pripravil niekoľko gólov pre svojich spoluhráčov a neustále zamestnával obranu hostí. Pochvalu si ale zaslúži celé mužstvo.

Diváci videli zaujímavý zápas v dobrom prostredí. Domáci ťahali akcie najmä po pravej strane, kde ťahal útoky Roman Sopúch. V desiatej minúte po predĺženom centri poslal Roman Sokol loptu na Milana Dudáša a ten otvoril skóre stretnutia. O päť minút si loptu vymenili Marek Šípka a Roman Sopúch, ktorý centrom našiel Mareka Lejka, ktorý zvýšil na 2:0. Napriek niekoľkým ďalším šanciam Oravská Poruba viac gólov do polčasu nestrelila. Po zmene strán sa domáci futbalisti zahryzli do súpera. V 52. min Roman Sokol po narážačke s Marekom Lejkom zvýšil na 3:0. O šesť minút to už bolo 4:0, keď sa strelou do ľavého horného rohu presadil Miroslav Greguška. V 67. min po akcii zľava hlavičkou zvyšuje na 5:0 Marek Lejko. V 73. min prihrávku do druhej vlny dostal Milan Dudáš a zvýšil už na 6:0. Posledný gól zápasu zaznamenal opäť Milan Dudáš. Hostia sa do konca snažili aspoň o čestný úspech, no domáci zvíťazili vysoko 7:0. VLADIMÍR SOPÚCH

DOMÁCI: Osadský – Šípka, Sokol, Sopúch, Gálik, Melicherčík, Lejko, M. Dudáš, Mikuš (75. Sučák), Greguška, Jašica

Palúdzka – Bobrov 0:1 (0:1)

Góly: 2. Kramarčík

Hráč zápasu: Daniel Kurtulík (Bobrov), kapitán hostí výborne zastavoval útoky súpera už na polovici ihriska

Palúdzka vybehla na súpera s pressingom, no prvý útok hostí skončil gólom. Úspešným strelcom bol Adam Kramarčík. Po úvodnom góle prevzali iniciatívu hráči Bobrova. V závere polčasu sa už hral vyrovnanejší futbal so šancami na oboch stranách. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa snažili hostia zvýrazniť svoje vedenie. Bobrov zahodil štyri vyložené šance, no gól nestrelil. Po hodine hry ušli domácej obrane Juraj Kurják a Filip Mravec. Druhý menovaný zakončoval do odkrytej brány, no rozhodca odpískal ofsajd a gól neuznal. V závere sa Palúdzka snažila o vyrovnanie, čo sa jej nepodarilo. MIROSLAV TRNKA

HOSTIA: Smataník – Gočal, Mravec, Kramarčík, Mušák (72. Čiernik), D. Kurtulík, Backa (82. Vnučák), M. Stašák, Melek, M. Stašák, Kurják