Krivá a Habovka si dopriali strelecké hody

Líder siedmej ligy zvládol ďalší ťažký zápas a drží si na čele dvojbodový náskok.

Krivá (v žltom) vysoko zvíťazila doma, Habovka (v červenom) zas v Sihelnom.Krivá (v žltom) vysoko zvíťazila doma, Habovka (v červenom) zas v Sihelnom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Babín – Vitanová 2:0 (1:0)

Góly: Nutta (z 11 m), Bohucký

Hráč zápasu: Marcel Kunocha (Babín), kapitán spĺňal taktické pokyny trénera a doviedol tím k zaslúženému víťazstvu

Úvodný tlak zápasu patril hosťom z Vitanovej, ktorí si vypracovali niekoľko striel zo stredných vzdialeností. Domáci otvorili skóre v 6. min, keď akciu Marcela Kunochu nedovolene zastavil hráč Vitanovej rukou. Z nasledujúcej penalty skóroval Patrik Nutta. Domáci si v prvom polčase vypracovali niekoľko sľubných šancí na gól, no do polčasu sa viac stav zápasu nezmenil. Desať minút po zmene strán Babín zdvojnásobil svoje vedenie. Nacvičenú akciu po rohovom kope gólovou hlavičkou zakončil Adrián Bohucký. V závere si domáci postrážili dvojgólové vedenie a zaslúžene získali tri body. FRANTIŠEK SLAMENÍK

SkryťVypnúť reklamu

Zostava domácich: Žofaj (89. Vnenk) – Nutta, Orčík (63. Kubek), Babinský, Jaššo (69. Genšor), Kurčina, Klimčík, Bohucký (83. Brandýs), Kunocha, Vraňák, Ľuba

Zostava hostí: Pjentek – Ševc, Jozef Sebastián Schweiner, Tješ (83. J. Paľa), Varga, Obrtáč, Silvester Schweiner, G. Karas, F. Karas (74. M. Paľa), P. Karas (74. L. Paľa), D. Karas (63. Gnida)

Sihelné – Habovka 1:5 (1:2)

Góly: Gabriel – Hruboš 3, Kolčák (vl. gól), B. Pilarčík,

Hráč zápasu: Martin Pindjak (Sihelné), obranca, zbieral všetky lopty, ktoré neskončili gólom

Prečítajte si tiež: Strelci sa poriadne činili vo Vasiľove, Novoti a Pribiši Čítajte

Stretnutie v Sihelnom sa od úvodného hvizdu javilo ako vyrovnané. Obidva tímy si vypracovali niekoľko šancí, z ktorých tri dokázali dotiahnuť do finálneho konca. Ako prví skórovali z kopačky Gabriela domáci. Gólovú radosť im však vzápätí pokazil dvomi presnými strelami Hruboš a do šatní tak odchádzali spokojnejší hostia. Rovnako tak nastúpili aj do druhého dejstva. Na spokojnosti im pridal aj vlastný gól Kolčáka. Od tohto momentu Habovka určovala tempo hry, ktorému domáci nestíhali a kondične zlyhali. Svedčia o tom aj ďalšie dva presné zásahy z kopačky už skórujúceho Hruboša a Pilarčíka. Z víťazstva sa tak vysokým rozdielom teší Habovka. MARTIN FERNEZA

Zostava domácich: Genšiniak – Randiak, M. Kozák, Kolčák, M. Bieľak, Fernéza, Pindjak, M. Kozák, Kovalíček (60. V. Vonšák), Pindják, Gabriel

Zostava hostí: A. Pilarčík – Vitanovec, Harmata, Kuboš, Kaššák (78. Chudý), Jandura, Juráň, B. Pilarčík, Turčák (81. Taraj), Hruboš, Leginus

Hruštín – Lokca 2:1 (1:0)

Góly: J. Teťák, vlastný (M. Jančiga) – M. Greňo

Hráč zápasu: Ján Teťák (Hruštín), domáci útočník na ihrisku nešetril krokom, nabehal najviac a dal úvodný gól

Hruštín bol prvý polčas lepším mužstvom, vypracoval si viacero šancí, ale gólovo sa presadil až Ján Teťák. Po centri Petra Planča hlavičkou otvoril skóre zápasu. Hostia hrozili hlavne zo štandardných situácií a po jednej z nich v 40. min skončila lopta na žrdi. Hneď po prestávke šli domáci do dvojgólového vedenia. Malá domov od obrancu Lokce skončila na prekvapenie všetkých v bráne dobre chytajúceho Dopatera. Následne sa hra vyrovnala, Hruštín prestal

kombinovať, čo využili futbalisti Lokce a v 66. min znížili vďaka pohotovej dorážke Mateja Greňa. Od tohto momentu sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez väčšej gólovej príležitosti a tak si domáci zaknihovali tesné, ale zaslúžené víťazstvo.

FRANTIŠEK MARTVOŇ

Zostava domácich: Žofaj – M. Hojo, Plančo, P. Teťák, I. Vigoda (70. Kupčo) – J. Gočala (60. Bražina), V. Hojo, Dirga (85. Kampoš), J Vigoda (88. Mišánik) – J. Kupčulák (75. Krivačka), J. Teťák

Zostava hostí: Dopater – M. Vajdiar (46. Verníček), Jaššo, Lech, J. Graňák (65. Tomaštík) – M. Graňák, Balák, Greňo, Maťuga (75. Maťuga) – D. Vajdiar (80. Feja), Jančiga

Leštiny – Or. Polhora 2:0 (1:0)

Góly: Balko, Beľo

Hráč zápasu: Michal Balko, strelil rozhodujúci gól, hýril aktivitou, vypracoval množstvo šancí, bol platný v útoku i obrane

V šlágri kola začali lepšie hráči Oravskej Polhory. Z úvodnej prevahy pramenili sľubné gólové šance, s ktorými si obrana poradila. Najväčšiu v 17. min, keď už hráči dvíhali ruky nad hlavou, zlikvidoval fantastickým zákrokom brankár Michna. O tri minúty platilo známe nedáš-dostaneš. Po autovom vhadzovaní sa lopta dostala ku Balkovi, ktorý z otočky nechytateľne skóroval. Po góle domáci ožili, zatlačili súpera, ale ďalší presný zásah nepridali.

Prečítajte si tiež: Dva derby zápasy, dva rovnaké výsledky Čítajte

Po prestávke začali Leštiny zostra. Akcie M. Buknu, Grofčíka, M. Slamku a V. Michnu volali po góle. Niektoré chytal brankár, ostatné zas vykopli z bránkovej čiary obrancovia. Domáci chceli zvýšiť náskok, no zabúdali na zadné vrátka. Vyrovnať mohol Korman, ale nedal. V 80. min mal veľkú šancu na skórovanie Grofčík. Lopta už išla do brány, ale na poslednú chvíľu ju hostia odvrátili na rohový kop. Z neho však padol druhý gól. Presadil sa striedajúci Beľo, ktorý upravil na konečných 2:0. MILOŠ HALÁK

Zostava domácich: M. Michna (82. Krkoška) – Pangrác (68. Beľo), Hubčík, Mačuha, Kořalník, Balko, M. Bukna, Grofčík (88. Meško), P. Bukna, V. Michna, A. Slamka

Zostava hostí: F. Berdys – Korman, Skurčák, J. Berdys, Plevjak (80. Masničák), Žofčík, Jagelka, Piták, Ľudma, Vanek, Pienčák

Istebné – Kraľovany 1:1 (0:0)

Góly: Melicherčík – Bella

Hráč zápasu: Ján Melicherčík (Istebné),vekom ešte dorastenec často svojou rýchlosťou potrápil obranu, častokrát sa presadzoval v súbojoch 1:1, zároveň bol aj jediným strelcom domácich

Do Istebného si našlo cestu pomerne veľa divákov, ktorí sa tešili na derby zápas nielen blízkych obcí, ale aj na súboj tabuľkových susedov. Prvú šancu zápasu mali hostia, ale brankár domácich Tomáš Sokol ich strelu kryl. Po tomto úvodnom okamihu sa hostia z hry vytratili a iniciatívu na ihrisku prevzali domáci. K prvej šanci sa dostal v 9. min Melicherčík. Snažil sa obstreliť brankára, ktorý však jeho strelu vytlačil na roh. Následne znova aktívne hrajúci Melicherčík získal loptu na hranici šestnástky, odvážne vnikol do priestoru pred brankára, ale vo výbornej šanci prestrelil. Ani ďalšie šance domácich potom gólom neskončili.

Úvod druhého polčasu patril hosťom. V 47. min si loptu posunul Tomáš Bella a jeho strela z 25 m skončila na brvne domácej bránky. Následne hráč hostí Molnár potiahol loptu po čiare, poslal centrovanú loptu na Schreinera, no ten zblízka netrafil bránu. Domáci sa z úvodu otriasli v 53. min, začali sa viac tlačiť pred brankára. Aký je futbal jednoduchý, to prítomným na ihrisku ukázal Ján Melicherčík. V 69. min zobral loptu na polovici ihriska, prešiel s ňou niekoľko metrov, prehodil si loptu na svoju ľavačku a vystrelil z 23 metrov. Lopta skončila na prekvapenie všetkých v bránke. Domácich môžu mrzieť ďalšie nepremenené šance. Hlavne príležitosti Žúbora či Melicherčíka môžeme považovať za čisté. Prišiel tak v samom závere trest. Po faule na hráča kopali hostia v 89. min z rohu hranice šestnástky priamy kop. Loptu si postavil Tomáš Bella, ktorý využil, že brankár Sokol loptu nevidel, a tá si našla cestu za bránkovú čiaru. Hostia tak nečakane vyrovnali a tento výsledok už do konca zápasu udržali. ⋌JÁN MICHALIC

Zostava domácich: Sokol – Šúth (75. J. Jánosdeák), Katreniak, Kapusta (65. Slosarčík), Melicherčík, Mikolajčík, Furinda, Žúbor (86. Turňa), Kuriš, Kostroš, Zaťko

Zostava hostí: Tabačak – Bella, Janota, Ondrejka, Huntata, Molnár, Schreiner (89. Kmeť), Suchý, Janky, M. Had, R. Had

Krivá – Or. Lesná 6:2 (3:0)

Góly: Kostolný 2, Kubala, Pavčo, M. Zaťko (z 11 m), Šeling – D. Vrábeľ, Katrenčík (z 11 m)

Hráč zápasu: Miroslav Kostolný (Krivá), výborný výkon, o čom svedčia aj dva presné zásahy do súperovej siete

Krivá od úvodného hvizdu diktovala tempo hry na domácej pôde. Už v prvej minúte otvorila skóre strelou Kubalu. Vytvorila si nespočetné množstvo šancí, z ktorých do polčasu za Olbertovým chrbtom skončili len ďalšie dve. Na konto si ich pripísali Kostolný a Pavčo.

Do druhého polčasu už nastúpila Lesná aj za cenu faulu. To sa jej nevypomstilo a po nariadenej jedenástke už Krivá viedla 4:0. O minútu však Lesná predsa len znížila na trojbodový a po pokutovom kope na dvojbodový náskok. Domácich to však nerozhodilo a naďalej hrali svoju hru, z ktorej do záverečného hvizdu vyťažili ešte ďalšie dva góly z kopačky už skórujúceho Kostolného a Šelinga. V Krivej tak zaslúžene ostávajú všetky tri body. JÁN KUBALA

Zostava domácich: Chmelár – Tokár, Bažík (46. Lofaj), Kubala, S. Zaťko, Oláh (46. Jagelka), Kostolný, Šeling, M. Zaťko (74. Pazúrik), Pavčo, Havrila (60. Kubala)

Zostava hostí: Olbert, Š. Tisoň, T. Murín, R. Vrábeľ, M. Vrábeľ, Katrenčík, Laššák, Dibdiak, D. Vrábeľ, Kojda (67. J. Murín), M. Tisoň (74. Dulovec)