Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Viac ako šesť mesiacov čakali na víťazstvo

Oravské futbalistky predviedli doma skvelý obrat a odlepili sa z dna tabuľky.

Oravský Podzámok vyhral naposledy v súťaži 23. septembra 2017. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Or. Podzámok – Beluša 4:2 (1:2)

Góly: Murinová, Vajdiarová, Mastráková, Zbínová (vl. gól) – Pohorelcová, Svrčková

Hráčka zápasu: Barbora Durajová, individuálnou technikou a nádhernými prihrávkami motala hlavy súperiek počas celého zápasu

Oravský Podzámok sa prvýkrát predstavil na jar doma s odhodlaním začať konečne zbierať body. Na Oravu pricestovali dievčatá z Beluše, ktoré sú tiež na dne tabuľky. Od začiatku sa ukazovalo, že ani jeden z tímov nechce okupovať poslednú priečku. Do zápasu vstúpili aktívnejšie dievčatá z Podzámku, avšak súperky z Beluše využili zaváhania v obrane rýchlymi brejkmi a dostali sa do dvojgólového trháku. Tento nepriaznivý stav však domáce hráčky nezlomil. Ešte do prestávky po prihrávke Červeňovej znížila Murínová. Do druhého polčasu sa oravské futbalistky opäť vrhli aktívne, čo využila rýchla Vajdiarová. Ušla obrane a chladnokrvne vyrovnala skóre. Domáce ďalej pokračovali vo výbornej hre, vytvárali si veľa šancí, ktoré gólovo zúročili. Po nádhernej kombinácii Vajdiarovej a Mastrákovej bolo 3:2. O pár minút sa lopta opäť ocitla v šestnástke Beluše a tam si nešťastne vrazila loptu do brány obrankyňa. Zápas skončil 4:2 a dúfame, že táto výhra nás nakopne a v tejto sezóne budeme podávať výkony ako v dnešnom zápase. JURAJ MASLO

Zostava: Holubčíková – Krivačková, Červeňová (55. Šurinová), Brtková, Loneková, Murinová, Durajová, Mastráková, Čierniková (73. Kubernátová), Vajdiarová (85. Kurčinová), Simanová

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín otočil domáci duel Prečítajte si tiež: Dva derby zápasy, dva rovnaké výsledky

1. Hovoriaci prekladač reči do vrecka Langie - až 52 jazykov!
  2. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  3. Nestíhate nakupovať darčeky?
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  5. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  6. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  7. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  8. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  9. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  10. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  1. Nezabudnite na sporenie na dôchodok! Ušetríte na daniach
  2. Nestíhate nakupovať darčeky?
  3. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  5. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Utrpenie aj smrť sa niesli Oravou po skončení prvej svetovej vojny

Vlečie sa tento deň, ten strašný nepokoj v tých horných dedinách Oravskej stolice. Nevieme, kde sa máme obrátiť, čo máme robiť. Všetko sa búri, jedno proti druhému a hrozí životom. Čo sme mali, všetko nám zobrali a vrátiť nechcú. Celkom sme zničení. (Úryvok z listu, 1918)

Dedinské vianočné trhy dopadli opäť výborne

Pred piatimi rokmi sa stretli prvý raz. Odvtedy šikovných a zručných žien z obce poriadne pribudlo.

Hornooravskí seniori sa stretli na kávičke

Na námestovskom Okresnom úrade sa stretla skupinka hornooravských aktívnych dôchodcov. Vedenie im pred adventom ďakovalo za to, čo robia pre ostatných.