Zubrohlava, Bobrov a Chlebnice ešte na jar neprehrali.

Chlebnice majú už na čele 5. ligy päťgólový náskok. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Or. Poruba 2:0 (0:0)

Góly: L. Bakoš (z 11 m), Ociepka,

Hráč zápasu: Lukáš Bakoš (Chlebnice), vynikal svojou kreativitou, bojovnosťou a tvoril základný pilier celého tímu.

Stretnutie oravských tímov piatej ligy prinieslo priaznivý výsledok pre Chlebnice. Už v 10. min na rohu šestnástky nebezpečne pohrozil Suľa v kombinácii s Borekom, ktorých akciu aj so šťastím vyrazil Osadský na roh. Podobný scenár malo aj niekoľko ďalších šancí Chlebníc, ktoré neustále hrozili. Do záveru polčasu však ani jednu z nich nezužitkovali a do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín otočil domáci duel

Chuť si napravili v úvode druhého dejstva, keď sa k nariadenému pokutovému kopu, po podrazení Geráta, postavil Lukáš Bakoš a loptu nekompromisne poslal do porubskej brány. V 65. min nebezpečne pohrozili aj hostia, keď sa z ľavej strany vertikály dostal cez dvoch obrancov Sokol a placírkou opáčil Suroviaka. Ten ju však pohotovým zákrokom zlikvidoval na bránkovej čiare. Po niekoľkých, v koncovke nevydarených príležitostiach Mareka Bakoša sa lopty v polovici ihriska zmocnil zrýchľujúci Gerát. Naservíroval do krídelného priestoru na nabiehajúceho Mareka Bakoša a ten nezištne do veľkého vápna Ociepkovi, ktorý zvýšil k ľavej žrdi. V závere zápasu mohol z priameho kopu ešte zvýšiť Lukáš Bakoš, ale jeho strelu znovu so šťastím brankár Poruby zlikvidoval. Domáci sa tak po jednoznačne lepšom výkone tešia z ďalších troch bodov.

JOZEF VAVREČAN

Zostava domácich: Suroviak – Oršuliak, J. Suľa, Petričiak (79. Zrnčík), L. Bakoš, A. Suľa, M. Bakoš, Gerát, Borek, Kuhajda, Ociepka

Zostava hostí: Osadský – Šípka, Sokol, P. Dudáš, Sopúch, Jašica, Gálik, Melicherčík, Lejko, Sučák, M. Dudáš

Or. Jasenica – Palúdzka 2:3 (1:1)

Góly: M. Madleňák, Laštík – Pastva 2, Kostić

Hráč zápasu: Jakub Prielomek (Or. Jasenica), bol najaktívnejší smerom dopredu

Územnou prevahou domácich začal zápas v Oravskej Jasenici. Domáci hneď v úvode chceli otvoriť skóre zápasu, čo sa im podarilo v 27. min. Strela Martina Poláka sa odrazila od žrde k voľnému Máriovi Madleňákovi a ten dal na 1:0. Hosťom sa podarilo vyrovnať o päť minút. Z priameho kopu vyrovnal Martin Pastva. Po zmene strán sa hostia prvýkrát dostali k bráne Jasenice a hneď bol z toho gól na 1:2. Strelou po zemi spred šestnástky dal opäť Martin Pastva na 1:2. V 65. min domáci brankár doplatil na nerovnosť terénu. Malá domov ho neočakávane preskočila a Lazar Kostič nemal problém poslať loptu do bránky Jasenice 1:3. V záverečnej dvadsaťminútovke domáci tím zatlačil súpera pred vlastnú bránku. Po centri Jakuba Prielomka znížil na 2:3 Andrej Laštík. Viac však domáci z tlaku nevyťažili a tak vo vyrovnanom zápase podľahli Palúdzke po výsledku 2:3. JURAJ FERANEC

Zostava: Poništiak – Kaprálik, V. Madleňák, Zanovit, M. Polák, Prielomek, M. Polák, Feranec, S. Polák, Hollý, M. Madleňák (66. Laštík)

Dúbrava – Zubrohlava 0:0

Hráč zápasu: Lukáš Gluštík (Zubrohlava), podal výborný výkon v obrane hostí

Hostia by pred zápasom bod brali všetkými desiatimi. No vzhľadom na priebeh stretnutia si určite tri body zaslúžili. Celý zápas boli lepším tímom. Šance zahadzovali ako na bežiacom páse. Najväčšiu z nich premárnil ešte v prvom polčase Dávid Buc, ktorý prestrelil prázdnu bránku. Hostí napriek smolnej remíze môže tešiť, že na jar ešte neokúsili chuť prehry.

JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – Gluštík, M. Majchrák (90. Čiernik), A. Tomaštík, Čučka, Mušák, Buška, T. Majchrák, Jendrol (46. T. Tomaštík), Babinský (85. M. Mokošák), Buc (33. Prozbík)

Bobrov – Nižná 2:0 (1:0)

Góly: Stašák, Vnučák,

Hráč zápasu: Štefan Backa (Bobrov), krídelník domácich podal výborný výkon smerom dopredu aj dozadu

Od úvodu sa hral medzišestnástkový futbal, ktorý veľa futbalovej krásy nepriniesol. Domáci boli o kúsok aktívnejší a aktivita im priniesla ovocie v závere prvého polčasu. Strieľaný center Michala Stašáka na prekvapenie hosťujúceho brankára zaletel až do siete a Bobrov viedol 1:0. V druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil, hostia sa snažili aspoň o vyrovnanie, no domáca obrana im takmer nič nedovolila. Naopak bol to práve Bobrov, ktorý v závere podnikol rýchly brejk do otvorenej obrany Nižnej a Lukáš Vnučák v závere poistil zaslúžené víťazstvo domáceho Bobrova.

JAROSLAV DAŇA

Zostava domácich: Gočal – Mravec, Kramarčík, Mušák, D. Kurtulík, Backa (72. Bodorík), M. Stašák, Melek, M. Stašák, Kurják, G. Kurtulík

Zostava hostí: Brčák – Zboja, Pňaček, Daňa, Píši (61. Kozáčik), Zboroň, Lajčin, Pikna, Mores, Tomaga, Zaťko