Vedúcej Vavrečke zariadil víťazstvo navrátilec

Susedské derby Zákamenného a Novote rozhodol jediný gól.

František Masničák (vpravo) zariadil víťazstvo Vavrečky. František Masničák (vpravo) zariadil víťazstvo Vavrečky. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Liesek – Žaškov 1:3 (1:1)

Góly: M. Hrkeľ (z 11 m) – T. Farko, Lach, Drigeľ

Hráč zápasu: Lukáš Repka (Liesek), bojoval a snažil sa tvoriť hru

Liesek v jesennej časti nenašiel na domácom ihrisku premožiteľa. Do zápasu so Žaškovom nastúpil bez siedmich hráčov základnej zostavy, čo sa aj prejavilo. Začalo sa vo svižnom tempe a už v 6. min sa prekľučkoval do šestnástky Matúš Hrkeľ, kde bol nedovolene zastavený. Sám faulovaný si loptu postavil na biely bod a nezaváhal. Potom pritlačili aj hostia a v 19. min vyrovnali. Z rohu šestnástky poslal priamy kop aj za pomoci teču domáceho hráča do brány Farko. Do kabín mohli ísť v lepšej nálade Liesečania. Strela Vrabca volala po góle, ale brankár predviedol výborný zákrok.

V 53. min urobila domáca obrana chybu, ktorú potrestal gólom Lach. Liesek sa nevzdával. Šance na vyrovnanie mali Matúš Hrkeľ, Vrabec a Repka, ktorého strelu hostia vykopli z bránkovej čiary. Žaškovčania hrozili rýchlymi brejkmi. Nový brankár Michalka viaceré pochytal, ale na Drígeľa v 71. min už nestačil.

Pre domácich to bol smolný zápas. Hostia strelili náhodné góly a odvážajú si cenné tri body. JAROSLAV GARBIAR

Zostava domácich: Michalka – Chovančák, Vavrek, Žulko, Vrabec, P. Hrkeľ, M. Hrkeľ, P. Dreveňák, Zboja, Repka, Macák (65. Byra)

Zostava hostí: Ertel – Bohmer, Kosinka (41. Drigeľ), Zelina, Svitko, Koedam, Lacko, T. Farko, Snovák (88. Požgay), Lach, Babik (82. Pavlovčík)

Klin – Or. Podzámok 2:0 (1:0)

Góly: Šaštinský, Ratičák (z 11 m)

Hráč zápasu: Samuel Ratičák (Klin), bol aktívny, rozohrával nebezpečné akcie

Prečítajte si tiež: Chlebnice vybavili Nižnú za polhodinu Čítajte

Na úvod stretnutia a za silného vetra predvádzali obidve mužstvá útočný futbal. Kliňania mali viac z hry. Prvú strelu vyslal v 9. min Daniel Kosmeľ, no tesne minul bránu. Podzámok mal svoju prvú šancu v 29. min, no domáci brankár samostatný únik Petra Holubčíka zneškodnil včasným vybehnutím. Domáci futbalisti mali naďalej viac z hry, ale chýbala im dobrá finálna prihrávka. V 38. min sa im to konečne podarilo, keď po pravej strane potiahol akciu D. Kosmeľ a jeho prihrávku zužitkoval Šaštinský na vedúci gól. Aj ďalší priebeh zápasu sa hral vo svižnom tempe, no bez vážnejších šancí.

Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, lenže si nedokázali prihrávať do šancí. Prišla však 66. min, keď bol v pokutovom území faulovaný domáci hráč Mikuláš Kosmeľ. Nariadenú penaltu premenil Ratičák. V ďalšom priebehu stretnutia sa hralo v útočnej hre, no bez vážnejších príležitostí. Aj keď to bol prvý zápas jarnej časti, obaja aktéri dejstva predviedli dobrý futbal. Klin bol však aktívnejší a preto zaslúžene vyhral. KAROL VOLF

Zostava domácich: Svetlošák – Kršák, Lacek, Ganobčík (65. Feník), M. Kosmeľ, Jendroľ (46. Mišek), D. Kosmeľ, Šaštinský, Ratičák, Mišánik, Habľák

Zostava hostí: Kitaš – M. Harezník, Jurovčík, J. Maslo, Janotík, Cengel, Patrik Holubčík, Peter Holubčík, M. Holubčík (59. Bulvas),T. Maslo, Straka (73. Biel)

Zákamenné – Novoť 1:0 (0:0)

Gól: Rončák

Hráč zápasu: Tomáš Rončák (Zákamenné), vsietil jediný gól zápasu, ktorým zabezpečil výhru domáceho tímu v susedskom derby

Do prvého zápasu jarnej časti nastúpili obidva tímy s jasným cieľom – vyhrať. Od úvodného hvizdu určovalo tempo Zákamenné. Do koncovky sa však okrem šance, kedy strieľajúci hráč trafil brvno, nedostalo a hra sa tak odohrávala viac-menej medzi šestnástkami.

V druhej polovici stretnutia sa scenár nemenil a viac z hry mali aj naďalej domáci. Po vylúčení hosťujúceho Milana Gočala sa tlak domácich stupňoval a vyvrcholil v poslednej minúte zápasu, keď svojou strelou rozhodol Rončák. Domácemu tímu za predvedený kolektívny výkon patrí pochvala a taktiež aj získané tri body. PETER KOCÚR

Zostava domácich: Ferenčík – Kakus, Belicaj, Rončák, T. Florek, Verníček, Večerek, M. Florek, R. Buckulčík, I. Buckulčík (77. Račák), Kovaľ (46. Magdiak)

Zostava hostí: Ťapaják, Nodžák, Mydlár, MIchlík, Mikolajčík, Bertovič (73. Buľák), Bartoš, Jašica, Kocúr, J. Gočal, M. Gočal

ČK: M. Gočal (po 2 ŽK)

Zuberec – Zázrivá 5:2 (3:1)

Góly: Romaňák 2, Marek Šiška 2, Mikulaj – T. Kitaš, Mulac

Hráč zápasu: Stanislav Belko (Zuberec), hýril obrovskou aktivitou, na ihrisku sa nezastavil a obrane hosťujúceho tímu narobil nemalé problémy

Po dlhej zimnej prestávke sa v Zuberci odohral vynikajúci zápas na tradične perfektne upravenom trávniku. Zuberec od začiatku diktoval tempo, z čoho pramenil aj prvý gól Romaňáka za asistencie Jurinu. Zuberec pokračoval v nátlakovej hre, čoho výsledkom bol druhý gól z kopačky nestarnúceho Mareka Šišku po skvelom centri Jurinu. Hostia sa nevzdávali a po rýchlom brejku znížili na 2:1, pričom ešte dvakrát pohrozili domácim. Brejky však do úspešného konca nedotiahli. Domáci zvýšili stav na 3:1 po centri Mareka Šišku, po ktorom si na svoje konto pripísal druhý gól v zápase Romaňák.

Prečítajte si tiež: Oravské kluby vonku zhodne prehrali Čítajte

Do druhého polčasu nastúpili domáci proti vetru s cieľom udržať priaznivý stav. Skóre sa im podarilo navýšiť po perfektnom centri Mikulaja na druhýkrát skórujúceho Mareka Šišku. V nasledujúcich minútach sa zápas viac-menej dohrával, pričom domáci stále hrozili rýchlymi akciami na jeden dotyk. Na 5:1 zvýšili po kolmom vysunutí Zemančíka, keď samostatný únik zakončil Belko do tyče a odrazenú loptu poslal do siete domáci kapitán Mikulaj. Hostia v závere po rohovom kope stav ešte skorigovali. Zápas tak skončil spravodlivým výsledkom pre jednoznačne lepší Zuberec. RASTISLAV PETREK

Zostava domácich: Mičík, J. Šiška, Matej Šiška, Romaňák, Ťapaják, Belko, Juráň (58. Hamaň), Jurina, Marek Šiška (62. Zemančík), Mikulaj, Mikuš

Zostava hostí: L. Kitaš, Butkaj, Láštic, Lacko, T. Kitaš, Otruba (77. Daubner), D. Zaťko, Karcol, L. Zaťko (46. J. Zaťko), Drengubiak, Záň (83. Mulac)

Rabča – Vasiľov 1:2 (1:0)

Góly: vlastný – Škapec, Mudroň

Hráč zápasu: Martin Mudroň (Vasiľov), v závere rozhodol o víťazstve hosťujúceho celku

Hostia začali aktívnejšie, no boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia. V 6. min zacentroval Milan Tisoň a jeho center si do vlastnej siete poslal jeden z hráčov Vasiľova. V 12. min mohli domáci zvýšiť skóre, no Patrik Krivanka trafil len brvno. O sedem minút domáci dostali výhodu priameho kopu po tom, čo hosťujúci brankár zahral rukou mimo šestnástky a mal byť vylúčený. Na prekvapenie všetkých dostal len žltú kartu. Z následného priameho kopu domáci opäť len opečiatkovali brvno. V závere polčasu ešte mohol využiť zaváhanie brankára domáci Patrik Krivanka, no preloboval aj bránu. V druhom polčase sa hral od úvodu nezáživný futbal. Po hodine hry prevzali iniciatívu hostia a v 77. min vyrovnali zásluhou striedajúceho Štefana Škapca. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času mal Vasiľov veľkú šancu na otočenie skóre, keď po štandardke poslal jeden z útočiacich hráčov loptu vysoko nad bránu Rabče. Hosťom sa predsa len podarilo dostať do vedenia v úplnom závere, keď po diskutabilnom faule rozhodol strelou z priameho kopu po zemi Martin Mudroň. Vasiľov si tak z Rabče po vyrovnanom priebehu odniesol tri body za víťazstvo 1:2. MARTIN GÁBOR

Zostava domácich: Polťák – Mihaliak, Tisoň, Revaj (74. Joščák), Babečka, Krivanka, Gluch, Brezoňák, Jagelka, Pikoš, Majerčík

Zostava hostí: Kajda – Voška, Gemeľa, Košút, Jadroň, Hnojčík, Gustiňák, Svetlošák (82. Kušnierik), Kubačka (58. Feja), Mudroň, Baraniak (51. Škapec)

Vavrečka – Breza 1:0 (1:0)

Gól: Masničák

Hráč zápasu: Michal Holmík (Vavrečka), domáci obranca preukázal dobrú rozohrávku a prehľad v hre, preto bol zvolený mužom zápasu

Domáci od úvodu boli lepším tímom. Veľkú šancu zahodil už v 4. min domáci František Masničák, ktorý sa na jeseň pôsobil v Rabči. Po pol sezóne sa tak znova vrátil do Vavrečky. V 17. min domáci kapitán Jaroslav Hrubjak ohrozil bránu súpera, no skóre zostalo bezgólové. V 28. min Breza zakončila po rohovom kope nad domácu svätyňu. V 34. min domáci futbalisti pekne vysunuli rýchleho Františka Masničáka a ten otvoril skóre zápasu. Týmto výsledkom prvý polčas aj skončil. V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V 51. min mohol zvýšiť vedenie Vavrečky opäť Masničák, no prestrelil. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, no domáca obrana si s ich útokmi poradila. PAVOL HOLMÍK

Zostava domácich: J. Holub – M. Holmík, Tomaštík, Branický (39. Čiernik), Š. Holmík (82.P. Holub), Brišák, Sklárčik (62. Revaj), Kasan, Pleva, Hrubjak, Masničák

Zostava hostí: S. Kormaňák – M. Matejčík, Juriga, Mordel, Volček, Bakoš, A. Matejčík, Michal Kormaňák, Miloš Kormaňák, Maťovčík (34. Bakoš), Hládek (82. Sitárik)

Dlhá nad Oravou – Pribiš 3:2 (1:1)

Góly: Maslo, R. Jendrišek, Chomistek – Sojka, Sivčevič

Hráč zápasu: Peter Dutka (Dlhá), nahral na prvý gól Dlhej, bolo ho cítiť, tvoril hru

Súboj tabuľkových susedov priniesol veľmi vyrovnaný futbal. Domácim sa podarilo už v 9. min rozvlniť sieť po hlavičke Masla. Z vedenia sa však dlho neradovali, keďže už o minútu vyrovnal z penalty Sojka. Po tomto góle sa hra stále prelievala z jednej strany na druhú, avšak do prestávky diváci žiadny presný zásah nevideli.

Po zmene strán pokračovala útočná hra oboch tímov. Zápas veľmi ovplyvnila 54. min, v ktorej hosťujúci futbalista Hurák zastavil rukou loptu na bránkovej čiare. Nemohlo nasledovať nič iné ako vylúčenie a pokutový kop v prospech Dlhej. Ten premenil Róbert Jendrišek. Domáci využili početnú prevahu aj na strelenie tretieho gólu, keď po peknej kombinačnej akcii celého tímu skóroval Chomistek. Od tohto momentu Pribiš rezignoval, ale v 67. min znížil z protiútoku Sivčevič. V ďalšom priebehu stretnutia mali Dlžania ešte niekoľko dobrých šancí, ktoré však spálili. Mrzieť ich to však nemuselo, keďže si vedenie postrážili a tak získali 3 body po víťazstve 3:2.

RÓBERT JENDRIŠEK

Zostava domácich: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Capuliak, Maslo, Dutka, Šeliga, Chomistek, Kordiak (89. Šutta)

Zostava hostí: Drígeľ – Nemček, Hurák, Klocháň, Vorčák, Zavoďančík (46. Juriga), Sivčevič, Sojka (84. Vraniak), Meľo, Križan, Brtko (80. Kubina)

ČK: Hurák (Pribiš)

Prečítajte si tiež: Hlasujte za športovca mesiaca marec Čítajte