Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Martin Tomaga: Ak sme silní, dokážeme sériu otočiť

Florbalisti Nižnej sú v úplne opačnej situácii ako v minulej sezóne.

V druhom semifinále predviedla Nižná katastrofálnu prvú tretinu. V druhom semifinále predviedla Nižná katastrofálnu prvú tretinu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Extraliga muži

Súperom Nižnej sa v semifinále slovenskej extraligy stalo Florko Košice, proti ktorému v základnej časti oba duely vyhrala. Aj preto boli oravskí florbalisti v tejto sérii favoritmi. Zápasy play off bývajú nevyspytateľné, čo sa potvrdilo. Nižná nezvládla domáce zápasy. Mrzieť ju môže najmä prvý, ktorý mala dobre rozohraný. Prehrala až na nájazdy.

Na druhý deň predviedla asi najhoršiu prvú tretinu pod vedením Martina Tomagu. Košiciam všetko padalo do siete a oravské mužstvo bolo úplne bezzubé. Nevytvorilo si žiadnu gólovú šancu. Jeden gól za 60 minút je veľmi málo. Ak chce Nižná ešte získať titul, musí oba duely na východe Slovenska vyhrať. Fantastickí diváci by si určite rozhodujúci piaty zápas v Tvrdošíne ešte zaslúžili.

1. semifinále: Nižná – Florko Košice 4:5 pn (2:1,1:0,1:3-0:0-0:1)

Góly: Reguly, Latka (Čuporák), Medžo, Zemančík

Tréner Martin Tomaga: Nezvládli sme dobre rozohraný zápas. Po dvoch tretinách malo naše mužstvo dvojgólový náskok. Zlom prišiel v poslednej časti. Inkasovali sme v oslabení a potom chlapci nevyužili takmer dvojminútovú presilovku piatich na troch. Chýbala nám aktivita a šance na skórovanie. Predĺženie bolo opatrné z oboch stranách. Nájazdy sú lotéria. Šťastie sa usmialo na Košice.

Zostava: Staroň – Santer, Belko, Šroba, Dedinský, Matlák, Drozd, Laštík, Mačňák, Bachan, Zemančík, Latka, Medžo, Čuporák, Reguly

2. semifinále: Nižná – Florko Košice 1:6 (0:6,0:0,1:0)

Gól: Šroba (Bachan)

Tréner Martin Tomaga: To, čo sa odohralo v prvej tretine, som ešte vo florbale nezažil. Mužstvo bolo úplne odovzdané, ruky malo zviazané a nič nám úplne nevychádzalo. Súperovi to tam náramne padalo. S hráčmi som sa snažil komunikovať, no to sa proste nedalo zastaviť. I keď sme sa v ostatných dvoch tretinách snažili, gól by sme nedali ani do prázdnej brány. V samom závere sa síce trafil Tomáš Šroba.

Po zápase sa mi vybavila príhoda z minulého roka. Viedli sme v semifinále 2:0 a mali sme k dispozícii dva domáce zápasy. Záhorská Bystrica nakoniec sériu otočila. O niečo také sa pokúsime aj my. Budeme musieť zápas zanalyzovať a urobiť zmeny. Ak sme dosť silní, dokážeme túto sériu ešte otočiť.

Zostava: Turek (15. Staroň) – Santer, Belko, Šroba, Dedinský, Matlák, Drozd, Laštík, Mačňák, Bachan, Zemančík, Latka, Medžo, Čuporák, Reguly, Poldauf

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 424

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu

Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Zvládli to.

Zdravotníci z radov armády zabezpečujú testovanie na Orave.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.