DOLNÝ KUBÍN. Približne päťsto ľudí sa zišlo na Hviezdoslavovom námestí, aby vyjadrili podporu zmenám.
Protest zorganizoval právnik Ondrej Bukna. „Máme tri požiadavky. Po prvé, objektívne vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice. V druhom rade žiadame demisiu vlády. Po tretie, a to predovšetkým, žiadame zásadné očistenie verejného života od korupcie a kriminality.“
Roman Večerek, herec, pedagóg i zdravotný klaun povedal, že napriek tomu, čo sa stalo, na čo je veľmi nahnevaný, verí na zázraky. Zažil ich na miestach, kde ich nik nečaká. Spomenul príklad onkologicky chorého chlapca, ktorý tak veľmi chcel žiť, že mnohé prekonal. Roman Večerek verí na zázraky a po dnešku, keď na námestie prišlo toľko ľudí, verí opäť viac. A tak má vraj nádej, že je menej nahnevaný.
So svojimi vystúpeniami sa pridali aj zástupcovia médií. Lýdia Vojtaššáková pripomenuli, že investigatívny novinár Ján Kuciak s priateľkou museli až zomrieť, aby zatiahli národ do hľadania pravdy. „Sme tu, aby sme aj jemu vyslali signál, že v jeho odhaľovaní pravdy pokračujeme."
"Slovensko potrebuje slušnú vládu, slušných politikov, slušnú políciu, slušnú justíciu, slušnú prokuratúru - slušné inštitúcie štátu, ktoré nekrivia pravdu," vyzvala Anna Lajmonová.

„Som maturantka a tento rok sa chystám ísť na vysokú školu,“ povedala gymnazistka Zuzana Vajduláková. „Tak ako mnohí, aj ja mám možnosť uvažovať nad štúdiom v zahraničí. Ale prečo by mali mladí zo Slovenska utekať? Asi preto, lebo sa tu nemajú dobre. Ale kde inde by sa mal človek cítiť bezpečne, ak nie doma?“
Potom predniesla slová piesne muzikanta a herca Borisa Báčika. „Zabili ma, zajtra môžu teba. Stačilo len sa nebáť. Mohol si, no nepoužil svoj mohutný hlas. Bránila ti totalita v nás. Ak chceš, nech je pravda na výslní, tak vstaň, zakrič, nebuď pohodlný. Pomôžeš tým nielen druhým ale hlavne sebe a tak skončí totalita v tebe.“