Dlhá i Vavrečka prekvapili favoritov

Pre futbalové kluby z 3. a 4. ligy to bola generálka pre jarnou časťou.

Výhru Dlhej zariadil Róbert Jendrišek (v strede). Výhru Dlhej zariadil Róbert Jendrišek (v strede). (Zdroj: Pavol Ľorko)

Námestovo – Tvrdošín 5:1 (2:0)

Góly: Hušľa 2, Kubica, Buckulčík, Kurtulík – Šurina

Námestovčania oslabení o štyroch hráčov začali veľmi dobre. Už v 3. min po výbornom centri od Patrika Jagnešáka trafil zblízka do prázdnej brány Kubica. Hra sa potom pohybovala v strede poľa a Tvrdošín poctivo priestorovo bránil a dovolil domácim zahrávať len útočné štandardné situácie. Po jednej z nich sa lopta odrazila pred Buckulčíka, ktorý trafil čistú šibenicu Machunkovej brány spoza šestnástkového územia.

V druhom polčase sa ešte len šestnásťročný dorastenec Hušľa v námestovskom drese postaral o tretí a štvrtý gól. Na 4:1 potom skorigoval Šurina, ale záverečné slovo patrilo Kurtulíkovi, ktorý utešenou strelou k žrdi upravil na konečných 5:1 pre Námestovo.

IVAN RUSNÁK

Zostava Námestova: Lešňovský – Buckulčík, Michal Čiernik, Siman, Pikoš, Marián Čiernik, Kubica, Rastislav Jagnešák, Kurtulík, Patrik Jagnešák, Žákovič (od 20. Hušľa)

Zostava Tvrdošína: Machunka – Hradský, Šikyňa, Jendrol, Bartoš, Hajdúk, Sirota, Palider, P. Bakoš, Trnovec, Šurina, striedali: Hrobár, Maroš Bednár, Martin Bednár

Svit – Or. Veselé 2:2 (0:0)

Góly: Struhár, Pisarčík

I keď to mala byť pre Oravské Veselé generálka pred jarnou časťou, opak bol pravdou. Tatranu chýbali až štyria hráči Šupej, Thomka, Kurtulík a Šmiheľ. V prvom polčase sa hralo prevažne na polovici Svitu, účastníka tretej ligy Východ. Oravskí futbalisti sa však v koncovke nedokázali presadiť. Kubišta dokonca netrafil prázdnu bránu.

Po prestávke hostia vystriedali a priebeh hry sa vyrovnal. Takisto sa zrodil nerozhodný stav 2:2. Za hostí sa presadil Struhár a Pisarčík. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo, Žilák, Struhár, Kmeť, Pňaček, Pisarčík, Hoti, Smondek, Kubišta, Škuta, striedali: Feranec, Burzík, Kormančík (b), Brčák

D. Kubín – Belá 3:2 (0:0)

Góly: Trojanovič, J. Válek, vlastný

Úvodné minúty priniesli oťukávací futbal medzi šestnástkami. Potom sa viac osmelili domáci hráči. Mali tri sľubné gólové šance, ale nevyužili ich. Hostia mali jednu nebezpečnú hlavičku. V druhom polčase si už hráči obuli strelecké kopačky. Dolný Kubín sa ujal vedenia po vlastnom góle súpera, ktorý si tiesnený poslal loptu do vlastnej siete. Hostia vyrovnali o desať minút. Misku váh na domácu stranu naklonil znova Trojanovič, ktorý vystihol zlú rozohrávku a sám proti brankárovi nezaváhal. Účastník piatej ligy vyrovnal aj po druhýkrát, no záverečnú bodku za stretnutím dal Jozef Válek. Jeho strela spoza šestnástky aj so šťastím skončila v sieti.

PAVOL BAČA

Zostava: Zaťko – Vojtaššák, J. Beňuš, Cvacho, J. Sučák, J. Válek, Prílepok, Š. Válek, Bača, Trojanovič, Janovec, striedali: Bugan, Pšenák, Šeliga

Bešeňová – Trstená 4:1 (0:0)

Gól: Gelčinský

Prvý polčas síce skončil bez gólov, no najväčšiu šancu spálil Michal Bulla. Po prestávke inkasovala Trstená po chybe obrany a tento moment sa ukázal ako kľúčový. Potom už hostia odišli, strácali hlavne kondične. Za stavu 3:0 dal jediný gól hostí Juraj Gelčinský, keď mu do prázdnej brány prihral Andrej Kováč. DÁVID KOLEJÁK

Zostava: Smieška – Butkovič, Vajdečka, Andrej Kováč, Vittek, Machajda, Štober, Jaroš, Gelčinský, Zboja, Zboroň, striedali: Bulla, Janovjak

Chlebnice – Dlhá n. Oravou 1:2 (0:1)

Góly: Zrnčík – P. Ťapajna, R. Jendrišek

Hernú prevahu mali Chlebnice, ale v koncovke boli úspešnejší hostia z Dlhej nad Oravou. Domácim futbalistom viazla hlavne finálna fáza. Po prestávke síce vyrovnal Zrnčík, ale z výhry sa tešili napokon hostia, ktorí potrestali hrubú chybu v defenzívnych radoch. Výhru zariadil Róbert Jendrišek. JOZEF VAVREČAN

Zostava Chlebníc: Papiak – J. Meľo, J. Suľa, Oršuliak, Petričiak, L. Bakoš, A. Hajdúch, Borek, Zuber, Gerát, Zrnčík, striedal: D. Hajdúch

Zostava Dlhej: Šimánek - Móres, Capuliak, Kordiak, Daňa – Šeliga, Dutka, Jendrišek, Janota – Ťapajna, Černota, striedali: Polák, Šimkovič, Dančo, Kurčinka

Or. Jasenica – Vavrečka 2:3 (0:2)

Góly: Binek, Špehár

Obidvom mužstvám tento zápas ukázal, na čom musia zapracovať v posledných dvoch dňoch prípravy. Vavrečka sa presadila hneď v prvej minúte. Po rýchlom brejku skóroval Jaroslav Hrubjak. Jasenica mala celý zápas územnú prevahu, ale výraznejšie šance si nevypracovala. Snažila sa presadiť množstvom streleckých pokusov, ale všetko bezpečne pokryl brankár Vavrečky Holub. Na konci prvého polčasu vyšiel Vavrečke brejk a viedla už 2:0. Po zmene strán domáci zvýšili obrátky a podarilo sa im vyrovnať. Najprv sa presadil Peter Binek a potom Filip Špehár. Jaseničania sa snažili streliť víťazný gól, ale už sa nepresadili. Naopak, v poslednej minúte zápasu inkasovali po štandardnej situácii. O triumfe Vavrečky rozhodol Jaroslav Hrubjak.

Hruštín – Mútne 0:1 (0:1)

Gól: A. Rypák

Zostava Hruštína: Žofaj - M. Hojo, V. Hojo, I. Vigoda, Kampoš - J. Vigoda, Dirga, Bandík, Gočala - Kupčulák, Teťák, striedali: Kľuska (b), Mišánik, Jurovčík, Bražina, Škapec, Krivačka

Zostava Mútneho: Kumor - T. Krišš, A. Rypák, Z. Rypák, Holubjak - Veselovský, Malák, Plechár, Kozaňák - Olašák, D. Krišš, striedali: Jakubjak, Kšenzulák, Durčák