Z prvenstva sa napokon teší druhé mužstvo v tabuľke

Posledným kolom skončil 14. ročník Oravskej hokejovej ligy internacionálov.

Oravskú hokejovú ligu napokon vyhrali hokejisti HK Podbiel.Oravskú hokejovú ligu napokon vyhrali hokejisti HK Podbiel. (Zdroj: Jozef Babinský)

Reštaurácia Radnica team síce skončila prvá, ale trofej nezískala. Dôvodom je neoprávnený štart Ľubomíra Marettu vo väčšine odohratých zápasov. Na tomto sa zhodli všetky mužstvá zúčastnené 14. ročníka. Prvé miesto tak obsadil druhý Podbiel. Strieborný stupienok patrí hráčom Dynamitu Námestovo a na treťom mieste skončila EDM Nižná.

TJ Oravská Lesná Old – HK Slovan Trstená Old 2:5 (1:3,1:2)

Góly: Igor Olbert 2 – Eduard Lepáček 2, Marián Pafčuga, Rastislav Jančo, František Furdek

Asistencie: Pavol Brňák – František Furdek, Eduard Lepáček

Obojstranne korektný zápas zvládli lepšie hostia. Boli kombinačnejší, dokázali si pred domácou bránkou dobre prihrať a Matej Kojda, aj keď robil, čo sa dalo, prehre zabrániť nedokázal. Presne po uplynutí 4. min sa hostia ujali vedenia Eduardom Lepáčkom. Potom v 7. min vystrelil František Furdek, Matej Kojda vyrazil len pred seba a voľný Marian Pafčuga pohotovo doklepol puk do siete. Toto vedenie udalo tón ďalšiemu priebehu zápasu, ktorý Trstenčania kontrolovali. V 15. min však strelil Igor Olbert zblízka kontaktný gól. Na začiatku 19. min už bol rozdiel opäť dvojgólový, keď sa samostatne znova presadil Eduard Lepáček. V druhej časti v 26. min už bolo 1:4, čo sa pred domácim gólmanom pretlačil Rastislav Jančo. V 32. min zvýšil vedenie Trstenej František Furdek, ktorého nepokrytého pred bránkou našiel Eduard Lepáček. Až potom sa k slovu dostali opäť domáci, keď sa 5 minút pred koncom presadil švíhom Igor Olbert.

EDM Nižná – Dynamit Námestovo 0:4 (0:3,0:1)

Góly: Jaroslav Zajac 2, Ján Bakaľa, Pavol Kováčik

Asistencie: Jaroslav Zajac, Milan Madunický, Anton Jagelek

Prečítajte si tiež: V Himalájach neliezli, ale hrali hokej Čítajte

Priamy súboj o konečné druhé miesto zvládli lepšie hráči Dynamitu. Ján Bakaľa sa počas prvej presilovej hry Námestova v úvode stretnutia 3-krát pokúšal prekonať Matúša Zaťka v bránke EDM, ale gól nedal. Podarilo sa mu to o pár minút, keď zobral puk vo svojom obrannom pásme, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste a zaznamenal víťazný gól svojho mužstva. Gól, znamenajúci konečné druhé miesto, strelil v 10. min Pavol Kováčik, ktorému z rohu ihriska prihral Jaroslav Zajac. Presne minútu pred koncom prvej časti dal Jaroslav Zajac už tretí gól Námestovčanov. Tri minúty po začatí druhej tretiny mohol Anton Glomba znížiť, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. Hneď na to nevyužila Nižná presilovku. V 29. min stanovil na konečných 4:0 pre Dynamit Jaroslav Zajac.

HK MTS – Starci Dolný Kubín 2:5 (0:3,2:2)

Góly: Milan Kubášek, Ivan Bránický – Peter Kováčik 2, Ján Dudáš, Štefan Farbák, Štefan Gabri

Asistencie: Ivan Bránický, Ján Gill – Ondrej Vraniak, Štefan Gabri, Ján Dudáš, Miroslav Kušnierik

Začiatok zápasu patril hosťom z Dolného Kubína. Ako prvý ohrozil gólmana MTS Romana Zboju Štefan Gabri. Skóre sa menilo až v 10. min. Ondrej Vraniak prihral na Jána Dudáša, ktorého strela prepadla do domácej siete. O 3 minúty neskôr prenikol po pravej strane Štefan Gabri, prihrávkou našiel Petra Kováčika a ten suverénne zvýšil vedenie Starcov. V 15. min sa Peter Kováčik presadil individuálnou akciou a stanovil skóre prvej časti.

Po zmene strán zvýšil na 4:0 Štefan Farbák, ktorý pohotovo doklepol puk do odkrytej bránky. Až v 30. min dal prvý gól MTS Milan Kubášek. Avšak už po 24 sekundách bombou do šibenice pridal piaty gól hostí Štefan Gabri. Druhý gól MTS strelil v 39. min Ivan Bránický po akcii Jána Gilla. Bodku za týmto zápasom dal nepremenený únik Tomáša Chudého v poslednej minúte.

Hokejový klub Podbiel – Reštaurácia Radnica Team 3:4 (2:2,1:2)

Góly: Jozef Korčuška, Gabriel Líška, Jozef Kanderka – Radoslav Povala, Ján Vicáň, Ján Bečka, Ľubomír Beluš

Asistencie: Juraj Kostelanský, Pavol Kozáčik – Ján Had, Roman Nagy, Milan Babušiak

V poslednom a zároveň najlepšom stretnutí kola vytvorili prítomní domáci fanúšikovia výbornú hokejovú atmosféru. Už po dvoch minútach mal Podbiel výhodu presilovej hry, ale Radničania sa umne ubránili. V 6. min od modrej pekne vystrelil Juraj Kostelanský, ale hosťujúci gólman Milan Široň bol pozorný. Na druhej strane Milan Babušiak v 10. min počas presilovky preveril taktiež od modrej Juraja Gracáka v domácej bránke. Na začiatku 11. min sa po návrate z trestnej lavice presadil Jozef Korčuška a domáci viedli. Po 50 sekundách pridal Gabriel Líška druhý gól Podbiela. Potom si hostia vytvorili tlak a v 15. min Radoslav Povala šikovnou dorážkou dal kontaktný gól. Ján Vicáň o dve minúty neskôr vyrovnal.

Vedúci gól Radnice dal strelou po ľade v 30. min pohotový Ján Bečka. V 37. min unikol Pavol Kozáčik, pekne vystrelil a Jozef Kanderka šikovnou dorážkou vyrovnal. O víťazstve hostí rozhodol v predposlednej minúte Ľubomír Beluš, ktorý pohotovo po ľade dorazil strelu Milana Babušiaka.