Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Obrany Nižnej a Zákamenného mali deň otvorených dverí

Oravská Jasenica prehrala gólom z poslednej minúty zápasu.

Námestovo (v zelených dresoch) rozhodlo o výhre v závere zápasu. Námestovo (v zelených dresoch) rozhodlo o výhre v závere zápasu. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – L. Hrádok 3:1 (1:1)

Góly: L. Kubica, P. Jagnešák (z 11 m), Žákovič – Stanislav

Pôvodne si mali Hornooravci zmerať sily s Čadcou, no tá pre chorobu viacerých hráčov nemohla prísť. Ďalším potenciálnym súperom bola Trstená. Napokon sa na poslednú chvíľu podarilo domácim dohodnúť s Hornoliptákmi. Súboj dvoch popredných celkov III. ligy priniesol zaujímavý futbal.

Vstup do zápasu mali lepší Námestovčania. Už v 4. min získal loptu Čecho. Pekne vysunul Kubicu a ten prudkou strelou rozvlniť sieť brány hostí. Radosť MŠK netrvala dlho. V 7. min vypálil z diaľky Vandraško a opečiatkoval hornú žrď. Lopta sa odrazila k dobiehajúcemu Lukášovi Stanislavovi, ktorý ju poľahky poslal za chrbát Lešňovského. Po polhodine musel odstúpiť z hry zranený Čecho. Diagnóza – výron v členku. Nasledujúce minúty úvodného dejstva priniesli prevažne bojovné medzišestnástkové predstavenie s minimom vážnejších šancí.

Všetko podstatné po výmene strán sa udialo v rozpätí záverečnej 20-minútovky. Najprv Jaššo hlavičkoval do brvna po centri z ľavej strany. Potom sa snažil prelobovať vybehnutého Kapičáka Michal Čiernik. Do tretice neuspel ani Žákovič, hoci sa dobre zorientoval vo veľkom vápne, ale oravský gólman v bráne súpera nekapituloval.

V 83. min bol v pokutovom území nedovolene zastavený Buckulčík a hlavný rozhodca Herdeľ bez váhania ukázal na biely bod. Absentujúceho Simana, tradičného exekútora penált v príprave, úspešne zastúpil Patrik Jagnešák. Záver stretnutia patril Marekovi Žákovičovi. V 86. min mieril osamotený zblízka len do nôh brankára žlto-čiernych. Vzápätí ho však prekonal hlavou po presnom centri mladšieho z bratov Jagnešákovcov. MILAN ŠVÁBA

Zostava domácich: Lešňovský – Mi. Čiernik, Jaššo, Habiňák, Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Čecho, L. Kubica – Žákovič, striedali: R. Jagnešák, Pikoš, Marek Banas

Zostava hostí: J. Kapičák – Dunajčan, Lačarak, V. Gužík, Živić – M. Lovás, Kolorédy, Pollák, Vandraško – Tubonemi, Stanislav, striedali: Frian, Lehotský, Melega, Dudko, Tutura (b)

L. Štiavnica – Or. Veselé 1:1 (1:0)

Gól: Kurtulík

Tatran odohral ďalší zápas, v ktorom zahodil množstvo šancí. Výsledok mohol byť 6:2 pre Oravské Veselé, no nakoniec muselo zachraňovať aspoň remízu. V druhom polčase si dobre nabehol na center Škutu Kurtulík a brankár bol bezmocný.

DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo, Struhár, Hoti, Žilák, Kurtulík, Pisarčík, Thomka, Burzík, Smondek, Pňaček, striedali: Škuta, Feranec

Nižná – Zákamenné 9:5 (4:2)

Góly: Tomaga 3, Bútora 3, Móres, Zboroň, vlastný hostia

Prečítajte si tiež: Mladý atlét z Nižnej si vyskákal titul majstra Slovenska Čítajte

Obrany oboch tímov mali deň otvorených dverí. Každá šanca končila takmer gólom. Nižná zvládla úlohu favorita. Zákamenné však zanechalo veľmi dobrý dojem. Na ihrisku bolo účastníkovi piatej ligy vyrovnaným súperom. JAROSLAV DAŇA

Zostava: Pleva – Zaťko, Pňaček, Dulka, Daňa, Pikna, Kozáčik, Zboroň, Tomaga, Bútora, Móres, striedal: Píši

Chlebnice – Pribiš 3:1 (1:0)

Góly: Gerát 2, Marek Bakoš – Brtko

Pribiš bol húževnatým súperom, miestami hral aj vyrovnanú partiu. Chlebnice sa ujali vedenia z kopačky Mareka Bakoša, ktorý tvrdou strelou z 30 m prekvapil brankára Drígeľa. Ďalšie góly prišli po prestávke. Na 2:0 zvýšil Ján Gerát. Loptu pekne zatočil ku tyči. Hostia potom znížili po tečovanej strele, ale posledné slovo mal účastník piatej ligy. Druhou peknou strelou spoza šestnástky sa trafil Ján Gerát. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak – J. Suľa, Otruba, M. Oršuliak, Petričiak, Ociepka, Zuber, Borek, Gerát, Hvolka, Marek Bakoš, striedal: Hajdúch, J. Meľo

Žabokreky – Or. Jasenica 1:0 (0:0)

Oravské mužstvo podalo dobrý výkon. Mohlo aj vyhrať. Najväčšiu šancu mal Tomáš Hollý, ale nedal. O osude zápasu rozhodla posledná minúta. Žabokreky vsietili víťazný gól a rozhodca odpískal hneď koniec. S výkonom chlapcov som však spokojný.

ADRIÁN KUBÁNI

Zostava: Poništiak – M. Madleňák, Martin Polák, V. Madleňák, Hvoľka, Zanovit, I. Farský, Michal Polák, T. Farský, J. Prielomek, Hollý, striedali: K. Farský, M. Florek, Špehár