Nedeľa, 22. apríl, 2018 | Meniny má Slavomír

Zápas o tretie miesto mal infarktový záver

Záverečným kolom vyvrcholila Altis Oravská hokejová liga.

Vavrečka vďaka gólu 14 sekúnd pred koncom skončila tretia.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Or. Polhora – HK Rabča 2:4 (1:0,1:1,0:3)

Góly: Jurášek Peter (Zboroň Štefan), Kapičák Patrik (Vargončík Peter) – Kudjak Ivan (Jagnešák Jakub), Kudjak Ivan, Koľada Tomáš (Florek Matej), Kudjak Ivan (Oselský Kornel)

Od úvodu sa hral vyrovnaný hokej s protiútokmi na oboch stranách. Gólom skončila až presilovka Oravskej Polhory, keď sa presadil od modrej Peter Jurášek. V druhej časti navýšil domáce vedenie Patrik Kapičák. Gólovo zakončil samostatný únik. Rabča sa nevzdala. Do konca tretiny hrala nátlakový hokej. V záverečných sekundách sa podarilo znížiť Ivanovi Kudjakovi počas presilovky. Tento gól hostí nakopol. Hneď po zmene strán vyrovnal Ivan Kudjak. To nebolo všetko. Matej Florek potom natiahol na seba hráčov a ponúkol strelu Tomášovi Koľadovi, ktorý nezaváhal. Oravská Polhora mala skvelé nájazdy, no nepodarilo sa jej vyrovnať. V závere pečatil svoj hetrik a výsledok Ivan Kudjak, ktorý využil druhú presilovku Rabče.

Vylúčení: 3:2, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Przemek Kepa – Mateusz Niżnik

HK Klin – HK Liesek 2:5 (1:2,0:2,1:1)

Góly: Kubala Pavol (Volf Ján), Bakaľa Marek – Šuvada Andrej (Šuvada Ján), Babinský Peter (Baňák Dalibor, Baňák Richard), Šuvada Ján, Babinský Peter (Baňák Dalibor), Šuvada Andrej

Prečítajte si tiež:Hokejisti Dolného Kubína dokázali doma otočiť sériu

Na začiatku mal veľký tlak Klin. Gól nedal a preto prišiel trest. V 6. min otvoril skóre Andrej Šuvada. Domáci sa nezložili a Pavol Kubala vyrovnal. Nerozhodný stav vydržal krátko. Peter Babinský poslal Liesek znova do vedenia. V druhej časti hry už začali dominovať hostia. Po góle pridali Ján Šuvada a Peter Babinský. Druhá tretina sa už potom v pokojnom tempe dohrala. V poslednej tretine unikol Andrej Šuvada a strelil piaty gól Liesku, na ktorý odpovedal po chybe obrancov Marek Bakaľa. Toto skóre už vydržalo do konca zápasu a tak Klin podľahol Liesku 2:5.

HK Trstená – HK Vavrečka 2:3 (0:0,0:2,2:1)

Góly: Betušťák Adrián, Uhliarik Richard (Betušťák Adrián) – Kováč Anton, Graňák Peter (Kováč Martin), Gandi Kristián (Hoľma Jaroslav)

Zápas o tretie miesto mal vyrovnaný priebeh s množstvom šancí na oboch stranách. V prvej však strelci triafali mimo troch žrdí. Až v druhej tretine začali padať góly. Vavrečka sa dvomi presnými zásahmi z hokejky Antona Kováča a Petra Graňáka dostala do trháku. Trstená však hrala dopredu dobre, no naďalej sa jej nedarilo skórovať. V poslednej tretine pokračoval útočný hokej z oboch strán. Veľké veci sa diali v úplnom závere. Trstená v 44. min v priebehu desiatich sekúnd vyrovnala. Oba góly dala v oslabení. Skórovali Adrián Betušťák a Richard Uhliarik. Keď sa už zdalo, že zápas skončí remízou, prešiel gólový útok Vavrečky. Štrnásť sekúnd pred koncom zariadil tri body pre svoj tím Kristián Gándi. Vavrečka vďaka tomuto zásahu obsadila tretie miesto.