Utorok, 13. november, 2018 | Meniny má Stanislav

Hokejisti Dolného Kubína dokázali doma otočiť sériu

V oboch dueloch videli diváci na štadióne gólové hody.

Dolný Kubín (v bielych dresoch) sa doma s Trebišovom nemaznal. V každom zápasu mu dal deväť gólov. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

Po prehre na ľade Trebišova sa séria o konečné umiestnenie presťahovala do Dolného Kubína. Ak chceli oravskí hokejisti otočiť sériu, museli oba zápasy vyhrať.

2. zápas

Hviezda Dolný Kubín – HK Trebišov 9:3 (4:1,4:2,1:0), stav série: 1:1

Góly: J. Michalica (Hricko), Hanušniak (P. Michalica, Kmeť), Polerecký (J. Michalica), Hricko (J. Michalica, Šeliga), Záň (Sluka, Bukna), J. Michalica (Durdiak), Bukna (Záň), Šeliga (Hricko, J. Michalica), Sluka (P. Michalica, Hanušniak)

Prečítajte si tiež: Lyžiarske preteky v Nižnej si obľubuje stále viac ľudí

Oravské mužstvo nenechalo v druhom zápase nič na náhodu. Po prehre na ľade Trebišova išlo od úvodu jasne za víťazstvom. Už po prvej tretine viedlo 4:1. Súper sa síce v prostrednej časti dotiahol na rozdiel jedného gólu (4:3), ale potom už do čierneho triafali iba hokejisti Hviezdy Dolný Kubín. V druhej tretine sa presadili štyrikrát a v poslednej uzatvoril gólový účet Lukáš Sluka. O víťazovi tejto série tak rozhodoval tretí zápas.

Zostava: Dzuroška – Šeliga, Polerecký, J. Michalica, Durdiak, Hricko – Okoličáni, Kmeť, P. Michalica, Hanušniak, Had – Sluka, Telúch, Záň, Bukna, Kováč – M. Smolka, P. Ľupták

vylúčenia: 3:11, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

3. zápas

Hviezda Dolný Kubín – HK Trebišov 9:4 (1:1,3:1,5:2), konečný stav série: 2:1

Góly: Durdiak (Kmeť, Hanušniak), Šeliga (P. Michalica, Záň), Ľupták (Hanušniak), Hanušniak (Šeliga), P. Michalica (Hanušniak, Záň), J. Michalica (Budaj), Polerecký (Durdiak, Budaj), J. Michalica (Polerecký), Had

Rozhodujúci tretí duel začali lepšie hostia. V 10. min sa ujali vedenia. Domáci odpovedali o 6 minút v presilovke. Vyrovnal Durdiak. Ďalšie góly prišli v druhej časti. Dolný Kubín otočil stav v 23. min z hokejky Šeligu a v 31. min už bolo 3:1. Do čierneho trafil Ľupták. Hostia potom skorigovali v oslabení, ale posledné slovo v prostrednej časti mal Hanušniak. Posledná tretina už bola jasne v domácej réžii. Hviezda opäť atakovala desiatku. Nakoniec vyhrala 9:4.

Zostava: Dzuroška (od 46. Garek) – Hanušniak, Kmeť, J. Michalica, Durdiak, Budaj – Šeliga, Polerecký, Záň, P. Michalica, Hricko – Okoličáni, Telúch, Ľupták, Bukna, Had

vylúčenia: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Prečítajte si tiež: Nehcete čítať? Počúvajte správy z Oravy Prečítajte si tiež: Nájdite si čas na voľný čas. Kam vyraziť

8. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  9. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
  10. 8 vecí, ktoré môžu ohroziť úspešné podnikanie
  1. Volkswagen T-Cross má z každého niečo
  2. Prežije tisícročia. Papier vyrábajú 2000 rokov starou metódou
  3. Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní
  4. Modesta Real Estate úspešne sprostredkovala obchodnú transakciu
  5. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
  6. Z Park Avenue do Parku pod Kolibou
  7. Viete, ako dlho trvá laserová operácia očí?
  8. Ako sa darí na Slovensku a v Európe odvetviu fintech?

Aha, prvý značený turistický chodník v meste

Pracovníci centra voľného času so školákmi opravili niekdajšiu lesnú cestu na Ústie nad Priehradou. Cesta k starej studničke je opäť priechodná.

Nasledujúce štyri roky bude Dolný Kubín viesť Ján Prílepok

Nový primátor bude mať v mestskom zastupiteľstve podporu väčšiny poslancov.

Kto kde uspel. Pozrite si zoznamy ľudí, ktorí nás budú zastupovať

V komunálnych voľbách sme si vyskladali starostov, primátorov a miestne zastupiteľstvá. Pozrite sam kde kto uspel (zvolení sú zvýraznení hrubšie).