Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Hokejisti Dolného Kubína dokázali doma otočiť sériu

V oboch dueloch videli diváci na štadióne gólové hody.

Dolný Kubín (v bielych dresoch) sa doma s Trebišovom nemaznal. V každom zápasu mu dal deväť gólov. (Zdroj: Ladislav Pagáčik)

Po prehre na ľade Trebišova sa séria o konečné umiestnenie presťahovala do Dolného Kubína. Ak chceli oravskí hokejisti otočiť sériu, museli oba zápasy vyhrať.

2. zápas

Hviezda Dolný Kubín – HK Trebišov 9:3 (4:1,4:2,1:0), stav série: 1:1

Góly: J. Michalica (Hricko), Hanušniak (P. Michalica, Kmeť), Polerecký (J. Michalica), Hricko (J. Michalica, Šeliga), Záň (Sluka, Bukna), J. Michalica (Durdiak), Bukna (Záň), Šeliga (Hricko, J. Michalica), Sluka (P. Michalica, Hanušniak)

Prečítajte si tiež: Lyžiarske preteky v Nižnej si obľubuje stále viac ľudí

Oravské mužstvo nenechalo v druhom zápase nič na náhodu. Po prehre na ľade Trebišova išlo od úvodu jasne za víťazstvom. Už po prvej tretine viedlo 4:1. Súper sa síce v prostrednej časti dotiahol na rozdiel jedného gólu (4:3), ale potom už do čierneho triafali iba hokejisti Hviezdy Dolný Kubín. V druhej tretine sa presadili štyrikrát a v poslednej uzatvoril gólový účet Lukáš Sluka. O víťazovi tejto série tak rozhodoval tretí zápas.

Zostava: Dzuroška – Šeliga, Polerecký, J. Michalica, Durdiak, Hricko – Okoličáni, Kmeť, P. Michalica, Hanušniak, Had – Sluka, Telúch, Záň, Bukna, Kováč – M. Smolka, P. Ľupták

vylúčenia: 3:11, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0

3. zápas

Hviezda Dolný Kubín – HK Trebišov 9:4 (1:1,3:1,5:2), konečný stav série: 2:1

Góly: Durdiak (Kmeť, Hanušniak), Šeliga (P. Michalica, Záň), Ľupták (Hanušniak), Hanušniak (Šeliga), P. Michalica (Hanušniak, Záň), J. Michalica (Budaj), Polerecký (Durdiak, Budaj), J. Michalica (Polerecký), Had

Rozhodujúci tretí duel začali lepšie hostia. V 10. min sa ujali vedenia. Domáci odpovedali o 6 minút v presilovke. Vyrovnal Durdiak. Ďalšie góly prišli v druhej časti. Dolný Kubín otočil stav v 23. min z hokejky Šeligu a v 31. min už bolo 3:1. Do čierneho trafil Ľupták. Hostia potom skorigovali v oslabení, ale posledné slovo v prostrednej časti mal Hanušniak. Posledná tretina už bola jasne v domácej réžii. Hviezda opäť atakovala desiatku. Nakoniec vyhrala 9:4.

Zostava: Dzuroška (od 46. Garek) – Hanušniak, Kmeť, J. Michalica, Durdiak, Budaj – Šeliga, Polerecký, Záň, P. Michalica, Hricko – Okoličáni, Telúch, Ľupták, Bukna, Had

vylúčenia: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1

Prečítajte si tiež: Nehcete čítať? Počúvajte správy z Oravy Prečítajte si tiež: Nájdite si čas na voľný čas. Kam vyraziť

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Aké sú príbehy ľudí, ktorí stavali Oravskú priehradu

Najväčšia a podľa najnovších údajov aj najobjemnejšia. Taká je už 65-ročná Oravská priehrada. V stavbe storočia sú mozole a osudy stoviek ľudí. Pracovali na nej ženy i muži.

NAPÍSALI NÁM

Spomínať budú pri šálke voňavej kávy. Nech sa im darí

Ľudia s hendikepom pomohli priateľom zažiť pekné chvíle v múzeu kávy.

Dobrú vodu z podzemia odčerpávajú akvaparky

Vody v najmenších prírodných prameňoch ubúda.

Martin Réway bude hrať za Dolný Kubín

Slovenský hokejista figuroval toto leto ešte v kádri Hradca Králové.

O primátorské kreslo zabojuje sedemnásť kandidátov

V Dolnom Kubíne dôjde k zmene primátora určite, Roman Matejov nekandiduje. Najviac súperov bude mať najdlhšie slúžiaci primátor v Tvrdošíne.