Kluby nezaháľali. Prípravných zápasov bolo neúrekom

Námestovo a Oravská Jasenica odohrali uplynulý týždeň dva zápasy.

Po smolnej prehre na Liptove si Námestovčania napravili chuť dvojcifernou výhrou nad Terchovou.Po smolnej prehre na Liptove si Námestovčania napravili chuť dvojcifernou výhrou nad Terchovou. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – Terchová 10:2 (3:1)

Góly: S. Kurtulík 5, Mar. Čiernik 2, vlastný, L. Kubica, R. Jagnešák

Úvodných 20 minút prinieslo vyrovnané futbalové predstavenie. Oba kolektívy hrali aktívne smerom dopredu. K zakončeniu sa však kvôli nepresným finálnym prihrávkam nedostávali. Okrem toho im starosti robil šmykľavý terén. Postupne prišli pekné momenty, predovšetkým zo strany domácich. Námestovčania, ktorí opäť nastúpili v netradičných zeleno-bielych dresoch, využívali čoraz častejšie krídelne priestory, odkiaľ posielali lopty na neraz úspešných strelcov. Celkovo padlo úctyhodných dvanásť gólov. Deväť z nich zaznamenal treťoligista, tri hostia, no jeden aj do vlastnej brány.

Na neudržanie bol Samuel Kurtulík. V 27., resp. 29. min skóroval volejom do protismeru brankára, ktorého následne prekonal vydareným lobom. Po hodine zakončil akciu na jeden dotyk. V 70. min po narážačke so Žákovičom zvyšoval už na 7:2. Zakrátko nato predviedol ukážkový prienik s gólovým korením. Radosti z presného zásahu sa dočkal taktiež rýchlonohý pravý stredopoliar Lukáš Kubica, keď v 67. min po Buckulčíkovom vysunutí zašiel s loptou priamo až do brány. Vydarenou koncovkou sa prezentoval aj striedajúci Rastislav Jagnešák, ktorého v 78. min našiel Siman. Gólové hody otváral i uzatváral Marián Čiernik. Najprv dorazil do siete loptu smerujúcu z ľavej strany od Patrika Jagnešáka a napokon v závere po kolmej prihrávke obišiel brankára Terchovej. Navyše, hostia si na začiatku druhého polčasu vsietili vlastenca. Žlto-zelení znižovali po rýchlom protiútoku v 44. min na 3:1 a po vlastnom góle ukážkovým volejom na 4:2. Celkovo však odchádzali domov s poriadnou oravskou nádielkou. MILAN ŠVÁBA

Zostava: Lešňovský – Mi. Čiernik, Jaššo, Habiňák, Buckulčík – Siman – P. Jagnešák, S. Kurtulík, Mar. Čiernik, L. Kubica – Žákovič, striedali: Pikoš, R. Jagnešák

Dolný Kubín – Čadca 2:3 (1:1)

Góly: Trojanovič (z 11 m), Šeliga

Oravské mužstvo opäť nastúpilo bez niekoľkých hráčov základnej zostavy. Tentokrát chýbali až ôsmi. I napriek tomu predviedol Dolný Kubín proti treťoligistovi bojovný a sympatický výkon. Určite sa nemá za čo hanbiť.

Od úvodu mali prevahu hostia, ktorú zúročili gólom. Potom sa osmelili aj domáci hráči. Podnikali ojedinelé protiútoky a po jednom z nich odpískal rozhodca pokutový kop. Hráč hostí zahral v šestnástke rukou. Jedenástu premenil Trojanovič.

Prečítajte si tiež: Dorastenci ponúkli nádherný turnaj Čítajte

Po zmene strán mala Čadca tri vyložené šance, ale brankár Hrubec podržal svoj tím. Dolný Kubín mal potom dobrú pasáž, ktorú zakončil vedúcim gólom. Presadil sa Šeliga. Do dvojgólového vedenia ho mohol poslať Janovec, ale nedal. Skúsenejší hostia zvládli lepšie ostatné minúty. Najprv vyrovnali a potom v závere aj otočili výsledok. PAVOL BAČA

Zostava: Hrubec – Vojtaššák, Cvacho, Sučák, Duraj, Š. Válek, J. Válek, Peter Bača, Gorazdovič, Trojanovič, Janovec, striedali: Pšenák, Šeliga, Brienik

Ružomberok B – Námestovo 1:0 (1:0)

Gól: Sapara

Bol to typický prípravný zápas, kde obe mužstvá neboli viazané nejakou taktikou. Hral sa rýchly kombinačný futbal so šancami na oboch stranách. O osude stretnutia rozhodol nešťastný moment v 27. min, kedy rozohrávku brankára Lešňovského zachytil Mareka Sapara a lobom dal jediný gól zápasu. IVAN RUSNÁK

Zostava: Lešňovský – Michal Čiernik, Siman, Jaššo, Buckulčík, Marián Čiernik, Pikoš, S. Kurtulík, Čecho, Kubica – Žákovič, striedali: Habiňák, R. Jagnešák

Or. Veselé – Nižná 6:3 (1:0)

Góly: Smondek 2, Burzík 2, Škuta, vlastný – Móres, Zboroň, Bútora

Stretnutie treťoligistu s lídrom piatej ligy priniesol kvalitný futbal. Hostia z Nižnej sa súpera nezľakli a hrali s ním vyrovnanú partiu. Po rýchlych brejkoch sa mohli ujať aj vedenia. Svoje šance zoči-voči brankárovi nevyužili Móres, Bútora a ani Zboroň. Naopak, skóre otvorili domáci. Center z pravej strany pohodlne zakončil do odkrytej brány Smondek.

Nižnej sa podarilo vyrovnať v druhom polčase. Pikna unikol stredom ihriska, avšak trafil iba brankára. Odrazenú loptu poslal do siete Móres. Následných 10 minút hostia po hrubých chybách dostali štyri góly. Potom síce skorigovali Zboroň a Bútora, ale posledné slovo malo Oravské Veselé. Po rohu sa hlavičkou presadil Smondek.

TOMÁŠ ZBOROŇ

Zostava Or. Veselého: Feriančík – Žilák, Struhár, Šupej, Hojo, Tomka, Kurtulík, Kubišta, Pňaček, Smondek, Hoti, striedali: Škuta, Pisarčík, Burzík, Šmiheľ, Feranec, Kormančík (b)

Zostava Nižnej: D. Brčák – Pňaček, Daňa, Zboja, Zaťko, Pikna, Píši, Kozáčik, Zboroň, Bútora, Móres, striedal: Kulošťák (b), D. Rošťák

Tvrdošín – L. Štiavnica 2:4 (1:1)

Góly: Šurina, Trnovec

Prečítajte si tiež: Predstavujeme futbalové nádeje Oravy Čítajte

V prvom polčase predviedol Tvrdošín celkom dobrý výkon. Proti účastníkovi tretej ligy sa ujal vedenia, keď sa presadil Šurina. Oravské mužstvo malo aj ďalšie šance na zvýšenie, ale skóre sa nemenilo. Hostia tesne pred prestávkou vyrovnali a po zmene strán už boli lepší. Prevahu potvrdili dvomi gólmi. Tvrdošínčania potom znížili z kopačky Trnovca. Vyrovnať mohol Mahút i Šikyňa. Nestalo sa a v závere ešte inkasovali štvrtý gól. RICHARD BAJO

Zostava: Machunka – Jendroľ, A. Bartoš, Hradský, Šikyňa, Hajdúk, Sirota, P. Bakoš, Palider, Mahút, Trnovec, striedali: Šurina, Lajš, Marec

Žabokreky – Chlebnice 1:2 (1:0)

Góly: Borek, Zrnčík

Oravské mužstvo malo v prvom polčase niekoľko výborných šancí. Trikrát mohol skórovať Anton Suľa a do listiny strelcov sa mohol tiež zapísať Ján Gerát. Nedali a tesne pred prestávkou pykali. V 43. min dostali gól do šatne. Po zmene strán prišli zmeny v zostave hostí, ktoré priniesli oživenie. Chlebnice boli lepšie a zaslúžene výsledok otočili. V 68. min vyrovnal Ľuboš Borek, ktorý si loptu spracoval na prsia a strelou k pravej tyči nedal brankárovi šancu. O ďalších 8 minút už hostia viedli. Patrik Zrnčík vymietol vinkeľ. Chlapci si za prístup a bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak – Kuhajda, J. Suľa, M. Oršuliak, Petričiak, L. Bakoš, Hajdúch, Ociepka, Borek, A. Suľa, Gerát, striedali: Papiak (b), M. Bakoš, Zuber, Zrnčík

Hruštín – Bobrov 5:5 (3:3)

Góly: J. Kupčulák 2, M. Dirga, P. Bandík, J. Teťák – M. Gočal 2, Mušák, Kurják, Mravec

Bobrovu sa zápas vôbec nevydaril. Mužstvo predviedlo podpriemerný výkon a nakoniec len s účastníkom 7. ligy remizovalo.

PETER ŠVÁBA

Zostava Hruštína: L. Žofaj – A. Kampoš, P. Teťák, P. Plančo, T. Bražina – M. Gočala, M. Dirga, P. Bandík, O. Zajac – J. Kupčulák, J. Teťák, striedali: A. Kľuska b, V. Hojo, J. Jurovčík, I. Vigoda, M. Mišánik

Zostava Bobrova: F. Bodorík – Matej Stašák, Kurják, Mušák, Melek, Backa, D. Kurtulík, Kramarčík, Strižinec, Gočal, Mravec, striedal: Varner

Or. Jasenica – Diviaky 3:3

Góly: J. Prielomek, M. Madleňák, T. Farský

Or. Jasenica – Trstená 6:2

Góly: F. Špehár 3, M. Zanovit, T. Hollý, M. Madleňák

Zubrohlava – Liesek 3:0 (1:0)