Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

Majstrovské oslavy i napadnutie rozhodcu. Také bolo minulé kolo

Altis Oravská hokejová liga má na programe už iba jedno kolo. Bojovať sa bude už iba o tretie miesto.

Námestovo proti Trstenej nezaváhalo a teší sa z titulu. Námestovo proti Trstenej nezaváhalo a teší sa z titulu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Vavrečka – HK Rabča 3:4 sn (1:2,2:0,0:1-0:1)

Góly: Červeň Boris (Laššák Miroslav), Laššák Miroslav, Halimovič Peter (Laššák Miroslav) – Brišák Dávid (Kudjak Ivan, Harbut Pavol), Koľada Tomáš (Koľada Jakub), Harbut Pavol (Kubasák Miroslav), rozhodujúci nájazd Dávid Brišák

Zápas začal v pomalom tempe. V úvode vyvinuli tlak domáci. Potom zabrali aj Rabčania a v 7. min otvorili skóre stretnutia. Ivan Kudjak našiel osamoteného Dávida Brišáka pred bránou a ten nezaváhal. Z rýchleho protiútoku tvrdou strelou vyrovnal Boris Červeň. V závere prvej časti hostia využili presilovú hru. Presadil sa Tomáš Koľada. V prostrednej časti predviedol ukážkovú akciu vo vlastnom oslabení Miroslav Laššák. V strednom pásme vycvičil obrancu súpera a v samostatnej akcii s prehľadom zavesil. Následne dostal domácich prvýkrát do vedenia vlažnou strelou z pravého kruhu Peter Halimovič. V 26. min zachytil rozohrávku pred bránou súpera Pavol Harbut, no šancu na vyrovnanie zahodil.

Prečítajte si tiež: Trápenie hokejistov Dolného Kubína sa predĺžilo Čítajte

Podarilo sa to až v tretej tretine. Michal Hrkeľ z Vavrečky sa na trestnej lavici dlho neohrial. Iba štrnásť sekúnd stačilo a Rabčania využili šancu v podobe početnej prevahy. Pavol Harbut za asistencie Miroslava Kubasáka vyrovnal na 3:3. V závere poslednej tretiny sa hral nervóznejší hokej, no v riadnom hracom čase sa nerozhodlo. Z víťazstva sa napokon radovali Rabčania. Jediný gól v samostatných nájazdoch až v ôsmej sérii dal Dávid Brišák.

Vylúčenia: 6:1, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Paulovič Juraj – Florek Milan

HK Klin – HK Oravská Polhora 1:1 nedohrané

Góly: Demko Jakub (Bakaľa Ján) – Iglarčík Dominik

Po bezgólovej prvej tretine sa herne zrýchlilo. Hralo sa na obidvoch stranách. Prvý gól stretnutia ponúkli divákom Kliňania až v 21. min, kedy dvojica Jakub Demko a Ján Bakaľa počas vlastného oslabenia unikla obrancom Oravskej Polhory a vychutnala si brankára Jozefa Iglarčíka v bráne. Polhorčania vyrovnali v 26. min. V tom istom prerušení Peter Potočan z mužstva domácich fyzicky napadol rozhodcu a následne rozhodcovia zápas ukončili.

Vylúčenia: 2:4 a Peter Potočan (Klin) TH za napadnutie rozhodcov, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Paulovič Juraj – Florek Milan

HK Námestovo – HK Trstená 4:1 (1:0,0:0,3:1)

Góly: Matis Dávid (Slovík Martin, Huľo Roman), Slovík Martin (Matis Dávid), Stašiniak Andrej (Ligas Štefan), Záhradník Matej (Huľo Roman, Slovík Martin) – Uhliarik Richard (Pekarčík Miroslav)

Od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. Ako prví sa presadili Námestovčania. V poslednej minúte prvej tretiny po sérii prihrávok sa presadil Dávid Matis. V úvode druhej časti mali šancu vyrovnať Trstenčania, kedy sa uvoľnil Richard Uhliarik. Jeho strelu do stredu brány gólman domácich s prehľadom zneškodnil. Hralo sa naplno. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Do konca tejto tretiny videli diváci veľa pekných, no nepremenených akcií. Počas dramatickej tretej časti sa hral výborný hokej. Štyri minúty pred koncom stretnutia Martin Slovík gólom potrestal hostí za hákovanie. Po tomto úspechu domáci ešte ožili a po góle pridali Andrej Stašiniak a Matej Záhradník. Nakoniec však ani Trstená neodišla naprázdno, pretože sedem sekúnd pred koncom ukončil stretnutie Richard Uhliarik. Počas stretnutia podal výborný výkon brankár Námestovčanov Jozef Socha a spolu so svojimi spoluhráčmi nakoniec dotiahol sezónu do víťazného konca.