Úžasné, aký obrat predviedlo Mútne. Odmenou je play off

Oravskí florbalisti potrebovali v poslednom zápase základnej časti zvíťaziť.

Juniori Mútneho sa hneď v prvej sezóne v extralige dočkali postupu do play off.Juniori Mútneho sa hneď v prvej sezóne v extralige dočkali postupu do play off. (Zdroj: Anton Kapičák)

Mútne – Uniza Žilina 8:6 (0:2,1:2,7:2)

Góly: Durčák (Kubala), Kubala (Koválik), Koválik (Kubala), Straka (Kubala), Straka (Kubala), Kovalik (Straka), Kubala (Straka), Durčák (Kubala)

Tréner Anton Kapičák: Išlo o postup do play-off juniorskej extraligy. Začiatok bol ako zo zlého sna. Chýbali nám traja hráči zo základnej zostavy a do 39. min sme prehrávali 0:4. V poslednej minúte druhej tretiny sme už asi aj očami dotlačili loptičku za bránkovú čiaru. Gól do šatne chlapcov potešil. Cez prestávku mi volal starosta, ako sa vyvíja zápas. Nebolo sa s čím chváliť, povedal mi, aby som nejako namotivoval hráčov.

Prečítajte si tiež: Traja hrali, jeden koučoval. Oravci sa podieľali na postupe Slovenska Čítajte

Jediné čo ma napadlo bolo, aby sme sa pokúsili zdramatizovať zápas kvôli fantastickým divákom. Takú kulisu sme dávno nemali. Tretia tretina bola ako z ríše snov. Po preskupení útokov sme spustili na Žilinu uragán v podobe 7 gólov. Zmazali sme manko, ale v eufórii z vyrovnania sme znova inkasovali. Opäť sa nám podarilo vyrovnať a vzápätí sme znova inkasovali. Keď sme vyrovnali na 6:6, tak som si zobral time out, aby chlapci vychladli a vrátili sa na zem. Podarilo sa nám z brejku streliť víťazný gól a o pár sekúnd na to sme cenné víťazstvo poistili ďalším gólom.

Víťazstvom sme si zabezpečili 7. miesto v tabuľke a účasť v play-off o majstra Slovenska v kategórii juniorov. V play-off si nás vybrali Snajpers Bratislava. My sme cieľ splnili, už môžeme len potrápiť a prekvapiť súpera.

Bonusom pre náš mladý tím je prvé miesto Ondreja Kubalu v kanadskom bodovaní v celej juniorskej extralige. Získal 72 bodov ( 41 gólov + 31 asistencií).

Zostava: Jurana – Jaňák, Sekeráš, Kapičák, Babečka, Koválik, Straka, Piták, Durčák, Kubala, Jurčák, Bolek

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.