Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

Do čoho kopli, to skončilo gólom

Námestovskí futbalisti naskočili na kolotoč prípravných zápasov.

Mimoriadna strelecká efektivita zdobila futbalistov Námestova v súboji proti Rovinke.Mimoriadna strelecká efektivita zdobila futbalistov Námestova v súboji proti Rovinke. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – Rovinka 12:0 (7:0)

Góly: S. Kurtulík 5, Ľ. Jaššo 2, L. Čecho, L. Kubica, R. Jagnešák, J. Siman (z 11 m), P. Jagnešák

Súboj treťoligistov z rôznych súťaží sa hral od úvodu podľa scenára domáceho MŠK. Viacerí zverenci Ivana Rusnáka boli rozbehnutí, veď mali za sebou doobedňajšie stretnutia posledného kola halovej ligy v Rabči. Začali nebojácne a už prvá vážnejšia príležitosť sa mohla skončiť presným zásahom. Samuel Kurtulík predviedol v 5. min odvážny prienik, no v koncovke neuspel. Potom už ale prišla dokonalá gólová smršť.

Prečítajte si tiež: Ocenený Pavol Bača: Z lavičky ma to priam ťahá na ihrisko Čítajte

Z jediného vysunutého útočníka žlto-čiernych má kolektív Rovinky nočnú moru možno ešte aj teraz. Kurtulík sa v pokutovom území hostí cítil ako ryba vo vode. Bol prakticky nezastaviteľný a za 23 minút zaťažil konto gólmana súpera piatimi presnými zásahmi. Pred prvým gólovým momentom v 8. min nepremenil pokutový kop Lukáš Kubica. V prvom dejstve ešte skórovali dvaja Lukášovia. Čecho upravoval na 3:0 a v 24. min zvyšoval už na polčasových 7:0 Kubica.Hostia mali možnosť skorigovať rodiaci sa debakel v 33. min, no exekútor nariadenej penalty nechal vyniknúť Lešňovského. V druhom polčase sa do brány Námestova postavil dorastenec Viliam Kormaňák, Michala Čiernika vystriedal Pikoš a v 75. min prenechal Kurtulík miesto na hracej ploche ďalšiemu dorastencovi Nižníkovi. Pekný herný prejav Hornooravcov pokračoval naďalej. Hráči Rovinky boli absolútne bezradní. O ďalších päť lôpt v sieti oranžovo-čiernych sa postarali dvakrát Ľubomír Jaššo, Rastislav Jagnešák, Juraj Siman z pokutového kopu po faule na Buckulčíka a Patrik Jagnešák.

Dve minúty pred koncom zasahoval aj Kormaňák, keď vyrazil dobre mierenú strelu protihráča. Neujala sa ani záverečná hlavička hostí. Vzhľadom na jednoznačný priebeh i výsledok, hlavný rozhodca zápas v 80. min ukončil. Námestovčania si za predvedený výkon zaslúžia veľkú pochvalu. Súperovi uštedrili zahanbujúcu prehru, no futbal sa hrá na góly a tie hostitelia dávali ako na objednávku.

MILAN ŠVÁBA

Zostava domácich: Lešňovský – Mi. Čiernik, Siman, Jaššo, Buckulčík – Mar. Čiernik – P. Jagnešák, R. Jagnešák, Čecho, Kubica – S. Kurtulík, striedali: V. Kormaňák (b), Pikoš, Nižník

1. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  2. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  3. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  4. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  6. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  7. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  9. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  10. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  1. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  2. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Prihláste sa na odber nových newslettrov od SME 7 628

Ľudia  čakajú pred obchodmi, kým sa dostanú dovnútra.

Uvoľnenie protiepidemických opatrení umožnilo po štyroch mesiacoch otvorenie všetkých predajní.

12 h
Marcel Kunocha (v oranžovom pri lopte) vedel zamotať svojimi kľučkami hlavu nejednej obrane súpera.

Futbalovú rodinu opustil mladý perspektívny hráč.