Utorok, 21. január, 2020 | Meniny má Vincent

Matej Laššák zariadil hetrikom výhru Lesnej nad lídrom súťaže

Prvé víťazstvo v siedmom kole zaknihovala Stará Bystrica.

V Oravskej hokejovej súťaži sa v skupine B odohralo už siedme kolo.V Oravskej hokejovej súťaži sa v skupine B odohralo už siedme kolo.(Zdroj: Matej Kojda)

Skupina B

HK Stará Bystrica – HK Oravské Veselé 6:2 (2:0,1:0,3:2)

Góly: Martin Poništ 2, Martin Petrek 2, Rudolf Pastva, Juraj Srníček – Richard Madleňák, Daniel Kvasničák

Asistencie: Martin Petrek, Štefan Kocifaj, Patrik Hruška, Pavol Fojtík, Martin Poništ – Martin Kvasničák 2

Lepší vstup do zápasu mala Stará Bystrica, ktorá doposiaľ v súťaži ešte nezískala ani bod. V 9. min už viedla 2:0 po presných zásahoch Martina Poništa a Martina Petreka. Tak aj skončila prvá časť. Prostredná priniesla dosť rozháraný hokej na oboch stranách. Domáci zvýšili na 3:0 v poslednej minúte a boli na najlepšej ceste za prvými troma bodmi. Oravské Veselé však nezložilo zbrane a v úvode poslednej tretiny sa dotiahlo veľmi rýchlo na rozdiel jedného gólu. Najprv znížil Richard Madleňák a v 33. min sa presadil Daniel Kvasničák. Zápas sa potom lámal až na konci. Oravské mužstvo záver vôbec nezvládlo a v priebehu posledných troch minút inkasovalo až tri góly.

Vylúčení: 3:5, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodoval: Milan Florek

HK Mútne – HK Novoť 11:1 (1:1,6:0,4:0)

Góly: Dávid Matis 3, Matej Socha 3, Štefan Bernaťák 2, Jozef Kapičák 2, Peter Puschaenreiter – Matúš Zavodančík

Asistencie: Dávid Matis 4, Matej Vaterka 3, Peter Puschaenreiter 2, Matej Socha, Jozef Katrák, Pavol Vaterka, František Vaterka – Tomáš Čič

Prečítajte si tiež: Hokejisti Dolného Kubína nečakane doma zakopli Čítajte

Úvod zápasu patril hráčom Novote. Viackrát sa dostali do dobrých príležitostí, ale veľmi dobre chytajúceho Patrika Bušku neprekonali. Podarilo sa im to až v 10. min, keď recept na jeho prekonanie našiel Matúš Zavodančík. Mútne však ešte do prestávky stihlo vyrovnať. Autorom gólu bol Dávid Matis. V ďalších dvoch tretinách sa už prejavila lepšia korčuliarska zdatnosť domácich hokejistov. Hostia robili veľa chýb v obrane a veľakrát nechali svojho brankára osamoteného proti viacerým hráčom. Skóre narástlo až na dvojciferný výsledok. Desiaty gól dosiahol Jozef Kapičák. Mútne potom pridalo ešte jedenásty kúsok.

Vylúčení: 0:2, všetci na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Miroslav Kubás a Jozef Babinský

TJ Or. Lesná B – TJ Zákamenné 5:3 (0:1,2:1,3:1)

Góly: Matej Laššák 3, Tibor Holubčík, Lukáš Kvak – Tomáš Šimjak 2, Matej Račák

Asistencie: Matej Laššák, Tibor Holubčík, Martin Fajčák, Benjamín Habľák– Lukáš Šimjak, Michal Sivčák

Zápas mali lepšie rozohraný hostia. V 23. min po dvoch góloch Tomáša Šimjaka viedli už 2:0. Do konca prostrednej časti však Oravská Lesná dokázala ešte vyrovnať. Najprv sa v presilovke presadil Tibor Holubčík a potom v 29. min skóroval Matej Laššák. V záverečnej tretine nevychádzali hosťom presilovky. V početnej výhode dokonca dvakrát inkasovali. V 36. min dorazil strelu Tibora Holubčíka do siete Matej Laššák a v 41. min využil zaváhanie hostí Lukáš Kvak. Zákamenné potom dokázalo ešte znížiť, ale vytúžený vyrovnávajúci gól už nestrelilo. V nápore ešte inkasovalo piaty gól z hokejky Mateja Laššáka, ktorý tak zavŕšil hetrik.

presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodoval: Milan Florek

1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Na otočku či pár dní. Tieto výlety za hranice zvládnete hocikedy
  3. Ako budeme jesť v roku 2020? Letí výstrednosť aj ekológia
  4. First moment Turecko: Deväť hotelov len pre dospelých
  5. Viete, prečo sú dôležité ekologické predajne?
  6. Prichádza nová doba: firmy, ktoré riešia spoločenské problémy
  7. Slovenský magazín čítajú v 83 krajinách sveta. Viete, o čom je?
  8. Česko-Slovenský ples sa blíži, v predaji sú posledné vstupenky
  9. Nezabudnite na svoju povinnosť do konca januára 2020!

Prvenstvo oslavovali domáci chlapci

V Tvrdošíne sa predviedla na palubovke stovka mladých futbalistov.

V Tvrdošíne sa predviedla viac ako stovka mladých futbalistov.

Pred play off sa naladili víťazstvom

Dolný Kubín uzavrel základnú časť. V tabuľke skončil tretí.

Hokejisti MHK Dolný Kubín uzavreli základnú časť víťazstvom proti Senici.

Šampanské strieľal Liesek

V Altis Oravskej hokejovej lige je dobojované.Majster vzišiel po základnej časti. Play off sa nehralo.

Hokejisti Liesku si už prvenstvo nedali vziať.