Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Lucia Vlčáková mala veľmi blízko ku životnému úspechu

Oravská bežkyňa bude čakať na prípadný štart na majstrovstvách Európy ako náhradníčka.

Lucia Vlčáková (vpravo) prehrala súboj o druhé miesto o 0,6 sekundy. Lucia Vlčáková (vpravo) prehrala súboj o druhé miesto o 0,6 sekundy. (Zdroj: Archív pretekárky)

BANSKÁ BYSTRICA. O veľkej smole môže hovoriť Lucia Vlčáková z Veličnej. V kvalifikácii o dve ženské miesta do slovenskej štafety na majstrovstvá Európy v cezpoľnom behu jej chýbali desatiny sekundy.

Kvalifikácia prebiehala v areáli VŠC Dukla na Štiavničkách. Súťažilo sa intervalovým spôsobom. Na trať dlhú 1,5 km sa vždy vydala len jedna bežkyňa, ďalšia po 7 minútach. Dve s najlepšími časmi získali miesto v miešanej štafete na 4 x 1,5 km na majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať od 10. decembra v Šamoríne. „Trať bola veľmi náročná, pretože sme bežali po zablatenej tráve,“ hovorí Oravčanka. „K tomu tam obsahovala ešte dva krátke, ale veľmi strmé výbehy. Myslím si, že som dala do toho úplne všetko.“

Prečítajte si tiež: Trstenský pohár v karate oslávil veľké jubileum. Viete aké? Čítajte

V cieli však Lucia neverila vlastným očiam. Na druhú Katarínu Beľovú stratila 0,6 sekundy a obsadila nepostupové tretie miesto. „Neviem ani opísať, ako ma to veľmi mrzelo. Účasť bola tak blízko. Išlo by o môj životný úspech. Štartovala by som na majstrovstvách Európy a ešte dokonca na Slovensku.“

Členka Dukly Banská Bystrica predsa len bude našu krajinu reprezentovať na európskom šampionáte. Dostala sa medzi dvoch náhradníkov, ktorých Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu nominoval. „Mala som stále nádej. Pripravovala sa a čakala. Budem tam ako náhradníčka, ak by sa niektorej zo štafety niečo stalo.“⋌

Slovensko bude reprezentovať na majstrovstvách Európy v krose 21-členná výprava. Medzi nimi aj triatlonista Richard Varga. Celkovo v Šamoríne (10. decembra) pobeží rekordných 575 športovcov z 37 krajín Európy.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.