Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Trstená vyhrala stratený zápas

Susedské derby Rabče a Oravskej Polhory rozhodla posledná tretina.

Trstená prehrávala v poslednej tretine o dva góly. Trstená prehrávala v poslednej tretine o dva góly. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Rabča – HK Oravská Polhora 5:1 (0:0,1:0,4:1)

Góly: Kudjak Ivan (Harbut Pavol), Oselský Marián, Koľada Tomáš, Šimjak Tomáš, Labuda Milan (Bodorík Ján, Kubasák Miroslav) – Kapičák Patrik (Iglarčík Dominik)

Už po piatich sekundách hrala Oravská Polhora presilovú hru, no Rabča ju na začiatku ubránila a pokračoval vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. V prvej tretine dominovali brankári, ktorí nepustili do siete ani jeden puk. V druhej tretine sa hrala naďalej vyrovnaná partia. Rabča išla v 25. min do vedenia, keď sa po nahrávke Pavla Harbuta presadil Ivan Kudjak.

V poslednej časti prišli gólové hody. Najprv na začiatku v presilovke prekorčuľoval obranu Oravskej Polhory Marián Oselský a zvýšil na 2:0. Tento stav netrval dlho, pretože Patrik Kapičák znížil na rozdiel jedného gólu. Do dvojgólového vedenia vrátil Rabču opäť v presilovke Tomáš Koľada. Do konca zápasu domáci ešte využili dva rýchle protiútoky a stanovili tak konečné skóre 5:1.

Vylúčenia: 2:4, všetci na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Florek Milan – Fleško Martin

HK Liesek – HK Klin 9:1 (4:0,3:0,2:1)

Góly: Šuvada Andrej (Šuvada Ján, Lieskovský Marek), Babinský Peter (Miklušek Dávid), Baňák Richard (Babínsky Peter), Kabáč Lukáš (Lieskovský Marek), Šuvada Ján (Chovančák Marek), Miklušek Dávid (Babínsky Peter), Babinský Peter (Baňák Richard), Lieskovský Marek (Kabáč Lukáš), Baňák Richard (Kabáč Lukáš) – Večerek Daniel (Demko Jakub)

Prečítajte si tiež: Andrej Babinský pochytal v bráne Oravského Podzámku aj nemožné Čítajte

Liesek naštartoval bleskový gól z hokejky Andreja Šuvadu, ktorý padol už v ôsmej sekunde. Do konca prvej tretiny sa potom domáci hokejisti presadili ešte trikrát. Skóre narastalo aj v prostrednej časti. Postupne sa presadil Ján Šuvada, Dávid Miklušek a Peter Babinský. Klin mal však taktiež tri dobré gólové šance, no nedokázal ich premeniť. Tretiu tretinu opäť ovládol Liesek. Do čierneho sa trafili ešte Marek Lieskovský a Richard Baňák. Hosťom sa podaril aspoň čestný úspech z hokejky Daniela Večereka.

HK Vavrečka – HK Trstená 2:3 pn (0:0,1:0,1:2 – 0:1)

Góly: Hrkeľ Miroslav (Ferletjak Dominik), Ferletjak Dominik (Halimovič Peter) – Balún Marko (Furdek Miloš, Betušťák Adrián), Kováč Peter (Buček Dušan), rozhodujúci nájazd Betušťák Adrián

Od začiatku sa hral vyrovnaný hokej so šancami na oboch stranách. Vavrečka i Trstená však gól nedali. V druhej tretine sa naďalej striedali príležitosti. V 30. min padol prvý gól, ktorý dala Vavrečka v presilovke. Skóre otvoril Miroslav Hrkeľ. V poslednej časti sa domáci zásluhou Dominika Ferleťjaka dostali do dvojgólového vedenia. Hostia sa nevzdali a dvoma gólmi doviedli zápas do predĺženia. Najprv znížil Marko Balún a o vyrovnanie sa postaral Peter Kováč. V nájazdoch mali viac šťastia a pevných nervov hostia. Premenili dva, kým domáci len jeden.