Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Diváci videli poriadne gólové hody

Prvý bod v Altis Oravskej hokejovej lige získali hokejisti Klina.

V súboji Rabče (v zelenom) a Vavrečky (v čiernom) padlo až 13 gólov.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

HK Rabča – HK Vavrečka 3:10 (1:3,0:6,2:1)

Góly: Bodorík Ján (Labuda Milan), Labuda Milan (Harbut Pavol), Kudjak Ivan – Gandi Kristián (Madleňák Vladimír), Hoľma Jaroslav, Ferletjak Dominik, Ferletjak Dominik (Hoľma Jaroslav, Madleňák Vladimír), Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik), Košťál Marek (Gandi Kristián), Ferletjak Dominik, Hoľma Jaroslav (Ferletjak Dominik), Ferletjak Miloš (Hoľma Jaroslav, Ferletjak Dominik), Ferletjak Miloš (Ferletjak Dominik)

Prečítajte si tiež:Dolný Kubín hral dve tretiny vyrovnaný hokej s lídrom súťaže

Už v prvej minúte diváci videli pekný gól v podaní Kristiána Gandiho, ktorý sa po prihrávke Milana Labudu šikovne predral až pred bránu domácich. V 6. min ho tvrdou strelou nasledoval Jaroslav Hoľma. Následne zásluhou Jána Bodoríka Rabčania znížili na 1:2. V ďalšom priebehu stretnutia už dominovali iba Vavrečania. Aj napriek tomu, že sa hral vlažný hokej, pridávali jeden gól za druhým. Domáci nedokázali využiť ani jednu z deviatich presilových hier a trikrát dokonca inkasovali aj vo vlastnom oslabení. V záverečných troch minútach stretnutia však zabrali a dvoma gólmi upravili výsledné skóre na 3:10.

Vylúčenia: 5:9, všetci na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:3, rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Trstená – HK MTS Námestovo 1:9 (1:2,0:4,0:3)

Góly: Zembjak Filip – Ligas Štefan (Matis Dávid), Huľo Roman (Slovík Martin, Kyseľ Jaroslav), Kyseľ Jaroslav (Slovík Martin), Grígeľ Tibor (Ligas Štefan), Kyseľ Jaroslav (Huľo Roman, Ligas Štefan), Ligas Štefan (Matis Dávid, Grígeľ Tibor), Matis Dávid (Ligas Štefan, Grígeľ Tibor), Huľo Roman (Kyseľ Jaroslav), Ligas Štefan (Grígeľ Tibor)

Od začiatku sa hralo naplno. V 3. min strelu Tibora Grígeľa zastavila žŕdka. Potom oba tímy zahodili niekoľko šancí. Ako prvému sa počas presilovky podarilo skórovať až Štefanovi Ligasovi. Na trestnej lavici sedel Filip Zembjak, ktorý si náladu vylepšil vyrovnávajúcim gólom. V rýchlosti zavesil do ľavého horného rohu a vyrovnal. Námestovo však išlo do šatne s jednogólovým vedením. Skóroval Roman Huľo. V druhej časti boli lepší Námestovčania. Hneď v úvode využili presilovú hru. Hráči herne pritvrdili a veľa sa faulovalo. V poslednej tretine hostia čerpali z nervozity domácich Trstenčanov, ktorú pretavili do troch gólov. Čerešničkou na torte a zároveň hetrikom bol posledný gól stretnutia v podaní Štefana Ligasa, ktorý sa perfektne zorientoval pred bránou a bekhendom si vychutnal Matúša Zaťka v bráne súpera.

Vylúčenia: 8:3, všetci na 2 min a Javorek Lukáš (Trstená) OT, Kyseľ Jaroslav (Námestovo) 5+OK, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:2, rozhodcovia: Florek Milan – Pacalaj Erik

HK Oravská Polhora – HK Klin 5:4 pn (2:1,0:2,2:1–1:0)

Góly: Zboroň Štefan (Randjak Dominik), Piták Dávid, Piták Dávid, Jurášek Peter, rozhodujúci nájazd Dominik Iglarčík – Večerek Daniel (Stahoň Jozef), Ganobčík Pavol (Večerek Daniel), Stahoň Jozef (Bakaľa Marek), Demko Jakub (Ganobčík Pavol, Volf Ján)

Prečítajte si tiež:Derby Liesku a Trstenej ponúklo dvojciferný počet gólov

Ako prví sa tešili fanúšikovia Oravskej Polhory. Po peknej akcii Tomáša Randjaka skóroval Štefan Zboroň. Netešili sa však dlho. V 6. min počas vlastného oslabenia poslal puk za chrbát Jozefa Iglarčika peknou strelou Daniel Večerek. Chvíľu na to poslal Dávid Piták domácich znovu do vedenia. Počas druhej tretiny dokázali Kliňania otočiť zápas na svoju stranu. Tretia tretina priniesla pekný hokej, ale nerozhodlo sa. Pretože sekundu pred koncom domácich zachránil Peter Jurášek a vyrovnal na 4:4. Nasledovali samostatné nájazdy, z ktorých vyšli víťazne hokejisti Oravskej Polhory.