Streda, 23. máj, 2018 | Meniny má Želmíra

Hokejisti Hviezdy si to najlepšie znova nechali na tretiu tretinu

V šlágri kola skupiny Západ sa bojovalo o tretie miesto v tabuľke.

Mužstvo z hlavného mesta Slovenska dostalo za chrbát brankára Babika len jeden puk.(Zdroj: Ladislav Pagáčik)

Hviezda Dolný Kubín – Bratislava B 7:1 (0:0,2:1,5:0)

Góly: Sluka (J. Michalica, Záň), J. Michalica (Budaj), Záň (Hricko, Hanušniak), Záň (Hanušniak, Hricko), Budaj (J. Michalica), J. Michalica (Budaj, Durdiak), Sluka (Hricko, Záň)

Mužstvá hrali v prvej tretine opatrne. Snažili sa neurobiť žiadnu chybu a tak si museli diváci počkať na góly až do prostrednej časti. Hneď v úvode mali domáce dve dobré šance na skórovanie, ale tie nevyužili. A tak prišiel trest. Bratislavčania využili v 25. min zbytočnú stratu puku. Osamotený hráč pred Babikom pohotovo skóroval. Hviezda odpovedala o desať minút. Na prihrávku Jakuba Michalicu si výborne nakorčuľoval Sluka a vyrovnal. O necelú minútu už domáci hokejisti viedli. Spätnú prihrávku vystihol Jakub Michalica a skvelým blafákom pod brvno nedal brankárovi žiadnu šancu.

Prečítajte si tiež:Diváci v tretej tretine neverili vlastným očiam

V tretej tretine korunoval hneď na začiatku svoj výborný výkon Záň. Blysol sa dvoma gólmi a definitívne zlomil odpor súpera. Hostia už potom nestíhali reagovať na rýchle kontry domácich hráčov a skóre narastalo. V 49. min sa presadil Budaj, o štyri minúty zvýšil na 6:1 Jakub Michalica a skvelú poslednú tretinu ukončil kapitán Sluka. Bratislava síce v tretej tretine neskórovala, no je to len zásluha brankára Babika.

Hviezda tak v predošlom kole rozhodla zápas v poslednej 20-minútovke. Jednoznačným víťazstvom sa dostala na tretie miesto. ŠTEFAN BELVONČÍK

Zostava: Babik – Sluka, Polerecký, J. Michalica, Durdiak, Budaj – Šeliga, Okoličáni, Záň, Hanušniak, Hricko – M. Smolka, Telúch, Kováč, P. Michalica, Sitek – Kmeť, Ľupták, Bukna, Had

strely: 43:40, vylúčenia: 2:4, presilovky: 1:0