Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Jesenného majstra piatej ligy určil zápas Nižnej a Oravskej Poruby

Až tri oravské mužstvá ešte dohrávali odložené stretnutia.

Futbalisti Nižnej sa tešia z druhého gólu v sieti Oravskej Poruby. Futbalisti Nižnej sa tešia z druhého gólu v sieti Oravskej Poruby. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Nižná – Or. Poruba 3:2 (1:0)

Góly: Tomaga 2, Pikna – Greguška 2

Dohrávka oravských tímov piatej ligy skončila v prospech hráčov spod Ostražice. Zápas začal zostra, keď hneď v vodných minútach pálili spoza šestnástky hostia, no ich strelu brankár vyrazil na roh. Takisto skončila aj snaha Lajčina, ktorý po priamom kope nastrelil len brvno porubskej brány. Bezgólový stav svietil na tabuli až do 39. min, kedy si na center Zboroňa najlepšie nabehol Tomaga a poslal Nižnú do vedenia.

Po prestávke sa opäť blysol strelec jediného gólu, keď ho po akcii Mores-Zboroň lopta znovu našla a bez problémov ju zasunul do prázdnej brány. Nasledujúce minúty sa niesli v duchu nepremenených šancí. Dve z nich zahodil Bútora a smolne nepremenil aj Lajčin. Nešťastnú šnúru pretrhol v 75. min po krásnej prihrávke Zboroňa až Pikna. Od tohto momentu Poruba vrhla všetky sily do útoku, zavrela domácich na vlastnú polovicu a v priebehu troch minút dokázala znížiť na jednogólový rozdiel. Aj napriek tomu si Nižná do záverečného hvizdu udržala náskok a stáva sa tak jesenným lídrom piatej ligy. ĽUBOMÍR FUČEK

Zostava domácich: Brčák, Zboja (20. Zaťko), Pňaček, Daňa, Kliment, Zboroň, Lajčin, Pikna, Tomaga, Bútora, Mores

Zostava hostí: Osadský, Šípka (78. Dauda), Sokol, Dudáš, Kolorédy, Sopúch, T. Jašica, V. Jašica (55. J. Melicherčík), Gálik, P. Melicherčík, Greguška

ŽK: Kliment, Tomaga – Greguška, T. Jašica, Sokol, P. Melicherčík

Bešeňová – Bobrov 1:1 (0:1)

Góly: Baran – Kurják

Oravské mužstvo bolo v prvom polčase lepšie. Vytvorilo si veľa gólových šancí, ale využilo len jedinú. V 36. min usmernil center Adama Kramarčíka z voleja do brány Juraj Kurják. Po zmene strán mohol potrebný pokoj dodať na kopačky Bobrova Michal Stašák. Z piatich metrov však napálil loptu iba do nôh brankára. O ďalších päť minút mal gól na hlavičke Daniel Kurtulík. Trafil však ponad bránu. Nepremenené šance nakoniec mrzeli. V 65. min Bešeňová vyrovnala a potom mala do konca zápasu prevahu. Bobrovčania však remízu ubránili. Po konečnom hvizde sa im však jeden bod málil. Vzhľadom na priebeh mali doniesť všetky. MIROSLAV TRNKA

Zostava: Kolčák – Kurják, Gočal, Mravec, Kramarčík, Mušák, D. Kurtulík, Backa (90. M. Bodorík), Stašák (82. Vnučák), Melek, J. Bodorík

ŽK: Gočal, Mravec, D. Kurtulík

Palúdzka – Zubrohlava 2:0 (1:0)

Prečítajte si tiež: Na záver jesene sa stretli Dolný Kubín a Trstená Čítajte

Zápas začali lepšie domáci futbalisti. Už po ôsmich minútach im vyšla rýchla kombinačná akcia, na konci ktorej bol gól z kopačky Martina Pastvu. Zubrohlava mala aj napriek gólovému manku hernú aj územnú prevahu. Niekoľko dobrých šancí však hráči Zubrohlavy zahodili a do kabín sa išlo za stavu 1:0. V druhej 45-minútovke chceli hostia zvrátiť nepriaznivý vývoj stretnutia. Obraz hry sa nezmenil, no hostia sa ku gólu nevedeli dopracovať. V 72. min tak udreli opäť domáci, keď sa presadil Viliam Glemba. Zubrohlava tak aj napriek dobrému výkonu podľahla Palúdzke výsledkom 0:2. JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – M. Tomaštík, Gluštík, Majchrák (34. Jagnešák), A. Jendrol, Prozbík, Mušák, A. Tomaštík, Pienčák, Babinský, P. Jendrol

ŽK: Majchrák