Nižná nevyužila prvú možnosť stať sa jesenným majstrom

Uplynulý víkend odohrali v piatej lige svoje zápasy iba dva oravské kluby.

Futbalisti Nižnej nemohli hrať dohrávku s Turčianskou Štiavničkou doma. Futbalisti Nižnej nemohli hrať dohrávku s Turčianskou Štiavničkou doma. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Sučany – Chlebnice 1:3 (1:1)

Góly: L. Bakoš 2 (jeden z 11 m), Gerát

Hostia mohli ísť do vedenia už v 13. min, keď sa do šance dostal Patrik Zrnčík, no domáceho brankára neprekonal. Chlebnice sa však tešili už v 17. min, keď strela Jána Geráta z hranice šestnástky skončila za chrbtom bezmocného domáceho brankára. Radosť hostí však netrvala dlho. V 20. min sa domáci dostali do ojedinelého útoku a Michal Kačák vyrovnal na 1:1. V 34. min sa hostia mohli opäť ujať vedenia, no skvelým zákrokom sa zaskvel domáci brankár. V úvode druhej polovice stretnutia strelil gól Patrik Zrnčík, no ten nebol uznaný pre hru rukou. V 57. min mali hostia výhodu priameho kopu a Lukáš Bakoš trafil spojnicu brány Sučian. O štyri minúty mali

Prečítajte si tiež: Sobotné zápasy sa odohrali, nedeľné nie Čítajte

Chlebnice opäť výhodu priameho kopu. Tentokrát sa už Lukáš Bakoš nemýlil a delovkou z asi tridsiatich metrov dal na 1:2. Hostia onedlho mohli zvýšiť svoje vedenie, no Zrnčík trestuhodne zahodil svoju šancu. Desať minút pred koncom sa dostal k lopte Ján Gerát, ale ani on nepridal tretí gól. V 84. min bol práve Ján Gerát faulovaný v šestnástke Sučian a z nariadenej penalty dal na konečných 1:3 Lukáš Bakoš. Chlebnice si tak domov zaslúžene odvážajú tri body. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak – Oršuliak, J. Suľa, Bakoš, A. Suľa, Zrnčík (87. M. Suľa), Hajdúch, Dedinský, Zuber (69. Borek), Gerát, Adamec

Blatnica – Or. Jasenica 4:3 (2:2)

Góly: vlastný domáci, Hollý, Michal Vráb

Úvod vyšiel domácim futbalistom. V štvrtej minúte sa po centri do šestnástky presadil Peter Gorgosz. O tri minúty neskôr sa prakticky po rovnakej akcií presadil Peter Paulovič. Hosťom sa podarilo znížiť, keď si prihrávku zrazil do vlastnej brány jeden z domácich hráčov. Vzápätí po prihrávke Stanislava Poláka sa presadil Tomáš Hollý a bolo to 2:2. Oravská Jasenica do polčasu mohla zavŕšiť obrat, no svoje šance nevyužila a tak po prestávke prišiel trest. Sám na brankára Oravskej Jasenice sa rútil Michal Kempný a poslal domácich do vedenia 3:2. Hostia však opäť vyrovnali, keď sa po rohu hlavičkou presadil Michal Vráb. Tri body aj tak nakoniec zostali doma, keď sa domácim hráčom podaril rýchly protiútok a gólom na 4:3 rozhodli o svojom víťazstve. JURAJ FERANEC

Zostava: Žofaj – M. Madleňák, Zanovit, V. Madleňák, M. Polák, S. Polák, Feranec, Michal Vráb, Marek Vráb, Hollý, Prielomek

Bešeňová – Bobrov, Nižná – Or. Jasenica a Palúdzka – Zubrohlava všetky odložené

Zápasy sa nehrali pre nespôsobilé ihriská.

Dohrávka 8. kola (St 1. novembra)

Nižná – T. Štiavnička 1:3 (1:2)

Góly: Kliment – Kostra, Ladňák, vlastný Kliment

Dohrávané stretnutie sa pre nespôsobilý terén v Nižnej odohral na umelej tráve v Námestove. Kým oravské mužstvo si muselo na nový povrch zvykať, hostia na takom pravidelne trénujú. A to sa aj ukázalo.

Prečítajte si tiež: Tvrdošín je z krízy von. Opäť naplno bodoval Čítajte

Nižná sa síce ujala v 7. min vedenia z kopačky Dušana Klimenta, no súper už po pol hodine hry viedol. V druhom polčase pridala Turčianska Štiavnička tretí gól, keď si dal nešťastného vlastenca Dušan Kliment. V 87. min mohli domáci znížiť z pokutového kopu, no tradičný exekútor Tomáš Zboroň sa tentoraz nepresadil.

Keby sa hral zápas na prírodnom trávniku, určite by sme zvíťazili. Na umelej tráve sa nám vôbec nadarilo. JAROSLAV DAŇA

Zostava: Brčák – Zboja, Pňaček, Daňa, Zaťko, Zboroň, Kliment, Lajčin, Pikna, Bútora (63. Tomaga), Mores

ŽK: Pňaček