V šiestej a siedmej lige sa dokopy odohrali tri majstrovské zápasy.

V súboji Klina s Pribišom bol terén na hranici regulérnosti. V súboji Klina s Pribišom bol terén na hranici regulérnosti. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

6. liga

Klin – Pribiš 3:2 (2:1)

Góly: P. Jendroľ, D. Kosmeľ, Šaštinský – Sojka, J. Brienik

Domáce mužstvo predviedlo najlepší výkon na jeseň pred vlastnými fanúšikmi. Na ťažkom rozmočenom trávniku sa od úvodu hrala otvorená partia. Šance sa striedali na oboch stranách. Už v 12. min poslal Klin do vedenia Pavol Jendroľ a o štyri minúty sa k nemu pridal ďalekonosnou strelou Adam Šaštinský. Hostia, ktorí boli dovtedy na druhom mieste, sa dokázali v 37. min vrátiť do zápasu. Na 2:1 znížil Jozef Briniek.

Aj po zmene strán pokračoval, vzhľadom na zlé poveternostné podmienky, dobrý futbal. V 75. min vrátil domácim dvojgólové vedenie najlepší hráč na ihrisku Daniel Kosmeľ. Bol platným hráčom v ofenzíve i defenzíve. Pribiš sa nevzdal a v 81. min skóroval Marek Sojka. Klin však už víťazstvo ustrážil a rozlúčil sa tak s jeseňou troma bodmi.

KAROL VOLF

Zostava domácich: D. Volf – Ganobčík, M. Kosmeľ (87. Klinovský), Mišek, Úradník, P. Jendroľ, Majcher (59. Medvecký), D. Kosmeľ, Šaštinský (78. A. Volf), Lacek, Fenik

Zostava hostí: J. Beňuš – Hurák, Vraniak, Klocháň, Juriga, Sojka, Jablonský, S. Meľo (67. Cengel), Križan, Brienik, Dančo

ŽK: Sojka (Pribiš)

Rozhodcovia: Kubasák – Masarovič, Šveda

Liesek – Vasiľov 1:0 (1:0)

Gól: Repka

Stretli sa tabuľkoví susedia. Kým vekový priemer domáceho mužstva bol 22 rokov, hostia mali o 10 rokov väčší. Tentokrát však vyhrala mladosť a čipernosť nad skúsenosťami.

Liesek predvádzal od začiatku oku lahodiace akcie. V 19. min však mohli skórovať hostia. Škapec tesne minul bránu. Domácim patril potom záver prvého polčasu. V 37. a 40. min sa peknými strelami prezentoval Martin Kubás. V prvom prípade mierila lopta do vinkľa, no brankár Pronaj predviedol skvelý zákrok. Druhý pokus vyrazil brankár na roh, z ktorého padol otvárací gól. V šestnástke sa najlepšie zorientoval Lukáš Repka a hlavou poslal domácich do vedenia.

Prečítajte si tiež: Tvrdošín je z krízy von. Opäť naplno bodoval Čítajte

V druhom polčase sa snažili Vasiľovčania urobiť niečo s výsledkom, no obrana Liesku fungovala výborne. Stopér Dávid Poláček upratal takmer všetky lopty do bezpečia a čo prešlo, pochytal spoľahlivý Štefan Žulko. V 59. min sa vyznamenal hneď trikrát pri strelách hostí. V 63. min mohol upokojiť domáce mužstvo Pavol Dreveňák, ale únik na bránu nezakončil gólom. Dovolil si kľučku na brankára, ktorý jeho úmysel vystihol. Potom išiel sám na brankára Liesku Marek Voška, ale Štefan Žulko podržal svoj tím.

Liesek tak vyhral až šiesty domáci zápas v sezóne. Vonku získal iba tri body. Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za výkony. JAROSLAV GARBIAR

Zostava domácich: Š. Žulko – P. Hrkeľ (90. Šprlák), Repka, M. Kubás, V. Vavrek, P. Dreveňák, Koleják, Poláček, Vrabec, Baňák, M. Žulko (79. Chovančák)

Zostava hostí: Pronaj – Otruba, Voška, Ociepka, Gemeľa, Košút, Jadroň, Dudáš, Škapec, Orčík, Sadžakov

ŽK: Baňák, M. Žulko – J. Otruba, Jadroň

Rozhodcovia: Šveda – J. Vajdiar, Kubasák

Or. Podzámok – Novoť, Zákamenné – Zázrivá, Žaškov – Vavrečka, Dlhá n. Oravou – Breza a Rabča – Zuberec všetky odložené

Športovo-technická komisia Oravského futbalového zväzu zrušila všetky majstrovské zápasy, ktoré sa mali odohrať v nedeľu 29. októbra. Dôvodom boli zlé poveternostné podmienky a takisto aj neregulárne ihriská.

7. liga

Kraľovany – Krivá 5:1 (1:1)

Góly: Jesenský 4, R. Žihlavník – Vidiečan

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Miestami sa na to nedalo ani len pozerať. Po polhodine hry sa však domáci ujali vedenia. Kanonier Peter Jesenský bol pri lopte skôr ako brankár a otvoril skóre. V 40. min sa Krivej podarilo vyrovnať. Centrovanú loptu poslal nechytateľne hlavičkou do brány Ivan Vidiečan.

Prečítajte si tiež: Ihrisko sa podobalo na oranisko. Námestovo však zápas odohralo Čítajte

Po prestávke už Kraľovany predviedli iný výkon. Na ihrisku dominovali a v 57. min išli znova do vedenia. Loptu ako na podnose naservíroval Matúš Lepeta Jesenskému, ktorý ju už nemal problém poslať do siete. V 67. min oslabil hostí Ivan Vidiečan. Dostal červenú kartu. Početnú výhodu domáci zužitkovali už o štyri minúty. Priamy kop z kopačky Rastislava Žihlavníka skončil prekvapujúco v sieti. Potom prišli ešte chvíle najlepšieho strelca súťaže Petra Jesenského. V 79. a 81. min dal dva góly a celkovo ich strelil v tomto zápase štyri. JURAJ FERANC

Zostava domácich: Tabačák – Bella, Lepeta, Ľ. Žihlavník, Janota, Ondrejka, Huntata, Janky, Grznár, R. Žihlavník, Jesenský

Zostava hostí: L. Maruniak – M. Maruniak, Zaťko, Bažík (63. Lofaj), Kubala, Tokár, Habovštiak, Kostolný, Pavčo, Vidiečan, Oláh

ŽK: Grznár – Bažík, J. Kubala, Habovštiak

ČK: Vidiečan (Krivá)

Rozhodcovia: Bajdich – Čučka

Or. Polhora – Or. Lesná, Babín – Habovka, Sihelné – Hruštín, Vitanová – Istebné, Lokca – Leštiny

1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  2. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  7. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 565
  8. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 338
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 265
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 6 968

Práce na budovaní kanalizácie v Oravskom Podzámku.

Klásť potrubie cez Oravu by bolo zdĺhavé a veľmi nákladné.

2 h
Ilustračná fotografia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

4 h
Novú škôlku by chcel otvoriť od budúceho školského roka.

Ak kolaudácia prebehne v poriadku, materskú školu chcú otvoriť v novom školskom roku.

5 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.