Dolný Kubín má za sebou anglický týždeň. Proti silným súperom nebodoval.

Tvrdošínski futbalisti vyhrali tretí zápas za sebou.(Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bytča – Tvrdošín 2:3 (1:2)

Góly: Malík, Špánik – Šikyňa, Lejko, Hradský (z 11 m)

Zápas sa odohral na veľmi ťažkom teréne. Už v 7. min mohol poslať Tvrdošín do vedenia Martin Šurina, ale sám pred brankárom nepochodil. O desať minút sa už stav menil. Lopta sa dostala na šestnástke ku Petrovi Šikyňovi, ktorý netradične pravou nohou trafil nechytateľne do vinkľa. V 22. min už oravské mužstvo viedlo 2:0. Výborne hrajúci Daniel Válek potiahol loptu a aj vystrelil. Brankár ju vyrazil iba pred dobiehajúceho Mareka Lejka, ktorý ju už nemal problém poslať do siete. Bytča sa vrátila do zápasu v 33. min, keď potrestala chybu hostí. Michal Lajš nestihol dostupiť protihráča, ktorý urobil ešte kľučku a zatočil loptu do siete.

Prečítajte si tiež:Ihrisko sa podobalo na oranisko. Námestovo však zápas odohralo

Po zmene strán sa stiahol Tvrdošín do defenzívy a čakal na rýchle brejky. Táto taktika nevychádzala. Prvých 20 minút ich súper tlačil a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Bytča sa aj dočkala vyrovnania, ale paradoxne nie z tohto tlaku. V 72. min zahrával Tvrdošín štandardnú situáciu. Filip Hajduk dvakrát trafil do múra, z ktorého domáci nakopli loptu za obranu a Jakub Malík prekonal bezmocného Machunku.

Domáci futbalisti išli v ostatných minútach za víťazstvom, ale nakoniec sa radovali hostia. Martin Šurina trafil v 79. min tyč, no v konečnom dôsledku ho nemrzela. V 85. min totiž po faule na Radomíra Trnovca kopal Tvrdošín jedenástku. Loptu si sebavedomo zobral kapitán Jaroslav Hradský. V minulom kole zahodil penaltu proti Trstenej. Tentokrát sa však nemýlil a zariadil svojmu tímu tri body a tretiu výhru za sebou.

Všetci chlapci si zaslúžia pochvalu, no asi najviac Marek Lejko, ktorý na rozmočenom teréne celých 90 minút drel ako lev.

RICHARD BAJO

Zostava: Machunka – Sirota, Hajduk, Jendrol, Válek (87. Maroš Bednár), Hradský, Šikyňa, Šurina, Lajš (85. Martin Bednár), Lejko, Trnovec

ŽK: Šikyňa, Šurina, Trnovec

Bánová – Dolný Kubín 2:0 (1:0)

Od úvodu sa hral zaujímavý zápas. Snaha hostí sa končila väčšinou už pred domácou šestnástkou, naopak domáci útočili najmä zo štandardných situácií. Po polhodine hry sa Bánová mohla ujať vedenia, no jej útočník prestrelil bránu. V 37. min domáci využili zaváhanie obrany Dolného Kubína a Martin Kubena otvoril skóre zápasu. Po zmene strán sa hostia snažili otočiť nepriaznivý stav. Najväčšiu šancu spálili v 66. min, keď hlavičku Patrika Beňuša zastavila len žrď domácej brány. Chvíľu nato sa potvrdilo nedáš – dostaneš, keď domáci zdvojnásobili náskok zásluhou Slavomíra Sedliačeka. V závere si Bánová ustrážila dvojgólové vedenie aj čisté konto a tak Dolný Kubín domov cestoval bez bodov.

PAVOL BAČA

Zostava: Trabalík – Baričák, Cvacho, Čučka, Zanovit, P. Beňuš (77. Puskarčík), Mahút, Janovec (52. Prílepok), J. Beňuš, Bača, Vojtaššák (64. Šeliga)

ŽK: Baričák, Vojtaššák

Trstená – Terchová 0:3 (0:1)

Úvod zápasu v Trstenej bol vyrovnaný. Obe mužstvá sa snažili, no do výraznejších šancí sa nedostávali. Po štvrť-hodine domáci Gelčinský svojou hlavičkou minul priestor troch žrdí. Prvý gól videli diváci tesne pred prestávkou. V 45. min strelou spoza šestnástky otvoril skóre Ján Kačáni. Do druhého polčasu vstúpili opäť lepšie hostia. V 53. min zdvojnásobil ich vedenie Michal Cingel. Po tomto góle sa hostia snažili udržať si vybudovaný náskok a v 79. min pridali ešte jeden gól, keď sa presadil Tomáš Ďurica. DÁVID KOLEJÁK

Zostava: Zboja – Juraj Buška (46. Greššák), Smieška, Jaroš, Ješš, Bulla, Jakub Buška (80. Vajdečka), Palider, Machajda, Gelčinský, Maťovčík

ŽK: Gelčinský

Dohrávka

Dolný Kubín – Ružomberok B 0:3 (0:0)

Góly: Almaský, Ferenčík, Kmeť

Od prvej minúty tvrdil muziku líder štvrtej ligy. Domáci hráči vedeli, čo môžu očakávať a preto sa sústredili na pozornú defenzívu. V prvom polčase im táto taktika vychádzala. Juniori z Ružomberka nevedeli nájsť recept na prekonanie dobre fungujúcej obrany. Dolnokubínčania si do prestávky vypracovali len jednu akciu. Peter Bača obišiel troch hráčov, ale jeho strelu brankár Krivulčík kryl.

Po zmene strán pokračoval veľký favorit v nátlakovej hre, ktorá slávila úspech hneď v úvode druhého dejstva. V 48. min otvoril skóre Kmeť a o ďalších 5 minút skóroval Ferenčík. O víťazovi bolo teda rozhodnuté. Hostia naďalej hýrili aktivitou a dobrou kombinačnou hrou. V 72. min dal na konečných 0:3 Almaský. Z domácej strany stojí za zmienku šanca Mahúta, ktorý zoči-voči Krivulčíkovi nepochodil. Ružomberčania dominovali, no domáci chlapci statočne bojovali. Hanbu si rozhodne neurobili. PAVOL BAČA

Zostava: Trabalík – Baričák, Cvacho, Čučka, Zanovit, Glut (68. Puskarčík), P. Beňuš, Mahút, Trojanović (51. Prílepok), Janovec (60. Šeliga), Bača (80. Duraj)