O prekvapenia núdza nebola

Uplynulý víkend sa v najvyššej oravskej súťaže z víťazstva netešilo ani jedno hosťujúce mužstvo.

Futbalisti Žaškova (bielo-červených dresoch) doma nečakane vyhrali s Pribišom 2:0.Futbalisti Žaškova (bielo-červených dresoch) doma nečakane vyhrali s Pribišom 2:0. (Zdroj: Pavol Ľorko)

Dlhá nad Oravou – Rabča 5:2 (2:1)

Góly: I. Jendrišek 3, Maslo, R. Jendrišek – Gluch, Ratičák

Hostia v Dlhej vôbec nepôsobili ako posledné mužstvo súťaže. Dlhú veľmi trápili. V 13. min sa dokonca dostali do vedenia zásluhou Maroša Glucha. Domáci futbalisti však do prestávky naklonili misky váh na svoju stranu, keď dvakrát skóroval Ivan Jendrišek.

V druhom dejstve už Dlhá dominovala. Rabču nepustila prakticky k ničomu. Žltozelených potiahol najmä I. Jendrišek, autor troch gólov v sieti hostí. Takisto sa raz presadili Maslo a R. Jendrišek. Za Rabču v druhom dejstve skóroval Ratičák. Tri body zaslúžene ostali v Dlhej. IVAN JENDRIŠEK

Zostava domácich: Šimánek – I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, T. Mores, Šutta, D. Capuliak, Daňa (76. Kurčinka), Polák (46. Zavoďančík), Maslo, M. Mores (80. Šeliga)

Zostava hostí: Polťák – Ratičák, Adamčík, Revaj, Babečka, Galis (46. Mihaliak), Majerčík, Sivka, Skurčák, Gluch, Jagelka (68. Bajčičák)

ŽK: Šutta, I. Jendrišek – Skurčák

Rozhodcovia: Badár – Kubolek, Gerek

Klin – Zázrivá 0:0

Prvýkrát v sezóne museli futbalisti Klina odohrať domáci zápas už v sobotu. Dôvodom sú chýbajúci rozhodcovia v klube. Neviem, či to je najšťastnejší krok. Podľa mňa je to na úkor futbalu. Ľudia prestanú chodiť na štadión, keď sa bude hrať v tomto hracom termíne.

Samotný zápas ponúkol od úvodu peknú kombinačnú hru z obidvoch strán. Chýbala len čerešnička v podobe gólu. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo viedlo taktiež ku nervozite. Žltú kartu videlo až šesť hráčov a Michal Drengubiak v 84. min aj červenú. Paradoxne, v oslabení mala Zázrivá najväčšiu šancu na skórovanie. Jej hráč však z 8 m prestrelil prázdnu bránu. Misku váh na stranu Klina mohol ešte v samom závere prikloniť Habľák. Jeho strela len lízala tyč. MICHAL KOSMEĽ

Zostava domácich: Volf – M. Kosmeľ, Fenik (64. Ptáčin), Mišek (60. D. Košút), Úradník, D. Kosmeľ, P. Jendroľ (33. Prísažný), Medvecký, Ganobčík, Majcher (78. Klinovský), Šaštinský (50. Habľák)

Zostava hostí: L. Kitaš – Láštic, L. Zaťko (62. Butkaj), Lacko, J. Zaťko (52. D. Zaťko), Osadský, T. Kitaš, Drengubiak, Zacharovský, M. Otruba (50. Záň), A. Otruba

ŽK: Fenik, Úradník, D. Kosmeľ – Lacko, Osadský, D. Zaťko

ČK: Drengubiak (Zázrivá)

Rozhodcovia: Melicherčík – Kubasák, Bajdich

Liesek – Breza 4:1 (1:0)

Góly: Repka, M. Kubás, M. Hrkeľ, Šprlák – M. Juriga

Domáci futbalisti chceli proti lídrovi odčiniť prehry zo súperových ihrísk a pokračovať v domácej neporaziteľnosti. Už v 5. min sa dostali do vedenia, keď tvrdá strela Jakuba Šprláka skončila v sieti. Potom sa k slovu dostali hostia. Najprv Hládekovu strelu vyrazil brankár, ktorému neskôr pomohol aj obranca Vavrek. Strela Maťovčíka smerovala do brány. V závere prvého dejstva ešte nebezpečne pohrozil Martin Kubás, ale stav sa nemenil.

Prečítajte si tiež: Nižná znova potešila fanúšikov a už dýcha lídrovi na chrbát Čítajte

Liesku vyšiel nástup aj do druhého polčasu. Už v 50. min sa presadil Repka a o sedem minút zvýšil už na 3:0 Hrkeľ. Potom sa dočkali gólu aj hostia. V 75. min sa ešte Volček nepresadil, ale v 83. min sa už Milan Juriga nemýlil. Najkrajšia akcia zápasu prišla ešte v závere. Martin Kubás sa prekľučkoval do šestnástky a tvrdou strelou pod brvno uzavrel na konečných 4:1. Domáci hráči po obetavom a technickom výkone zaslúžene zvíťazili. Diváci ich odmenili po zápase potleskom. JAROSLAV GARBIAR

Zostava domácich: Žulko – P. Hrkeľ, Repka, M. Kubás, P. Kubás, M. Hrkeľ (60. Vrabec), V. Vavrek, Šprlák, M. Chovančák, Matejčák (80. M. Vavrek), P. Dreveňák

Zostava hostí: S. Kormaňák – Mordel, M. Juriga, M. Matejčík, S. Juriga, Florek, A. Juriga, Volček, A. Matejčík, Hládek (76. Betík), Maťovčík (64. Janík)

ŽK: V. Vavrek, Šprlák, Vrabec – M. Matejčík, S. Juriga, Florek

Rozhodcovia: Frančák – Loffay, Jančo

Or. Podzámok – Vasiľov 4:1 (2:1)

Góly: Martin Medvecký 3, F. Harezník – Mihálik vlastný

Zápas pod Oravským hradom bol od úvodu vyrovnaný. Šance sa striedali na oboch stranách. Hostia mali výborný vstup do zápasu. Už v 3. min si zrazil Otrubov center do vlastnej brány Mihálik. Podzámčanom sa podarilo vyrovnať v 10. min, keď sa po centri Chromeka presadil Martin Medvecký. O 10 minút domáci otočili stav stretnutia. F. Harezník poslal pas na Medveckého, ktorý rozvlnil sieť po druhýkrát.

Do druhého polčasu nastúpil Vasiľov s odhodlaním čo najskôr vyrovnať. Na domácich zatlačil, no gól nestrelil. Trest tak prišiel v 77. min, keď strelou spoza šestnástky skóroval Filip Harezník. Domáci boli stále pri chuti. Tesne pred koncom zápasu sa nádherným sólom prezentoval Martin Medvecký, ktorý tak skompletizoval hetrik. TOMÁŠ MASLO

Zostava domácich: Martin Bukna – M. Harezník, Mihálik, Jurovčík, J. Maslo, Cengel, Michal Medvecký (85. Biel), Martin Medvecký, Chromek (46. Peter Holubčík), J. Holubčík, F. Harezník

Zostava hostí: Pronaj – Otruba (46. Hnojčík), Voška, Ociepka, Gemeľa, Košút, Jadroň, Dudáš, Škapec, Sadžakov, Svetlošák (46. Brňák)

ŽK: F. Harezník, Martin Medvecký, J. Holubčík) – Sadžakov

Rozhodcovia: Baranček – Kubasák, Capko

Zákamenné – Zuberec 3:1 (2:0)

Góly: Juriga, Verníček (z 11 m), Kovaľ – Hamaň

V úvodných minútach boli domáci futbalisti pod tlakom. Z neho sa však vymanili a hra bola vyrovnaná. V 10. min Zákamenné nastrelilo brvno. Po polhodine hry sa ujalo vedenia po dorážke Jurigu. O 10 minút bol v súperovej šestnástke faulovaný Kovaľ. Nariadenú penaltu premenil Verníček.

Zuberčania mali výborný vstup do druhého dejstva. Marek Hamaň z polovice ihriska preloboval domáceho brankára. Potom sa hra odohrávala v strede poľa. Zákamenné pridalo ešte jeden gól, keď využil nedorozumenie zubereckej obrany Kovaľ. V závere stretnutia mali futbalisti spod Roháčov ešte nejaké šance, no skóre sa už nemenilo. PETER KOCÚR

Zostava domácich: Ferenčík – Belicaj, Sivčák, M. Florek, Verníček (70. Magdiak), Juriga, Večerek, Kakus, Kostolňák, Vrábeľ (84. R. Florek), Kovaľ (74. Kovalčík)

Zostava hostí: Mičík – J. Šiška, Marek Šiška, Matej Šiška, Hamaň, E. Šiška, Mikulaj, Ťapaják, Jurina, T. Šiška, Petrek

ŽK: Magdiak – Mikulaj, E. Šiška

Rozhodcovia: Pavlák – Vajdiar, Bajdich

Žaškov – Pribiš 2:0 (1:0)

Góly: Lach 2

V Žaškove začali útočnejšie hostia. Série rohových a priamych kopov však nepremenili. Postupne sa hra vyrovnala. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Žaškov udrel po rohovom kope, keď sa hlavičkou presadil Lach.

Prečítajte si tiež: Pred susedským derby bodovala Trstená i Tvrdošín Čítajte

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci. Najskôr skúšal strelu z veľkej diaľky Milan Mikuš, no lopta len tesne minula bránu hostí. V 50. min sa ten istý hráč sám rútil na súperovho brankára, ale ten ho vychytal. O ďalších 10 minút sa pred hosťujúcim brankárom ocitol Lach, no ani on neskóroval. Pribišania sa snažili presadiť nakopávanými loptami, ale domáca obrana ich všetky odvrátila. Na konci zápasu sa po krásnej akcii domácich futbalistov presadil krížnou strelou Lach. Všetky body tak ostali pod Šípom.

PETER FARKO

Zostava domácich: Ertel – Trnovský, Zvara, Kosinka, L. Mikuš, Koedam, Lacko, Farko, Lach (88. Požgay), Drígeľ (73. Snovák), M. Mikuš (81. Pavlovčík)

Zostava hostí: Drígeľ – Vraniak, Hurák, Klocháň, Nemček, Brtko, Juriga, Sojka, Jablonský, Meľo, Križan

ŽK: Zvara, Pavlovčík – Brtko, Sojka, Meľo, Klocháň, Drígeľ

Rozhodcovia: Capko – Šveda, Mensár

Novoť – Vavrečka 3:1 (0:1)

Góly: Kapičák, Kocúr, Ganobčík – Branický

Zápas sa začal vo svižnom tempe. Úvodné náznaky šancí na domácej strane gólom neskončili a tak udrela Vavrečka. Na center po štandardke si v 14. min nabehol Ondrej Branický a otvoril skóre zápasu. V druhej polovici stretnutia začali lepšie domáci a v 57. min vyrovnal Michal Kocúr. Po vyrovnávajúcom góle sa hra vyrovnala a vyzeralo to, že si mužstvá body podelia. V 78. min však vystrelil Patrik Kapičák a Novoť viedla 2:1. Hostia sa poriadne ani neotriasli z gólu a o tri minúty inkasovali znova. Víťazstvo domácich 3:1 poistil Ivan Ganobčík. Novoť tak po dobrom výkone doma zaslúžene porazila Vavrečku 3:1. RASTISLAV ŤAPAJÁK

Zostava domácich: Ťapaják – Dominik Michlík, Dávid Michlík, Kapičák, Kocúr, Mikolajčík, Ganobčík (88. Bertovič), Kuhejda (90. Bartoš), Jašica (90. Buľák), Rončák (83. Zavoďančik), Nodžák

Zostava hostí: Jadroň – Stolárik, Š. Holmik, Tomaštík, Branický, Čiernik, Michal Kasan, Revaj, Brišák, R. Holmik, Marián Kasan

ŽK: Kocúr, Mikolajčík – Stolárik, Tomaštík, Michal Kasan, Brišák

Rozhodovali: Janidžár – Kohár, Kratoň

Dohrávka (Pi 13. októbra)

Vasiľov – Vavrečka 0:1 (0:0)

Gól: Stolárik

V dlho očakávanej dohrávke sa nakoniec tešili hostia. Jediný gólový moment zápasu sa zrodil v 55. min a na jej konci bol Martin Stolárik.