Nižná znova potešila fanúšikov a už dýcha lídrovi na chrbát

Oravské mužstvo doprialo beznádejne posledným Sučanom prvú výhru v súťaži.

Nižná sa už vyhupla na druhé miesto.Nižná sa už vyhupla na druhé miesto. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Nižná – Palúdzka 2:1 (1:0)

Góly: Zboroň, Bútora – Pastva

Prvé dejstvo sa nieslo v duchu nepremenených šancí. Už v úvode tú svoju nepremenili hostia, keď mierili vysoko nad a takisto ani o niekoľko minút, keď center do šestnástky bránu obišiel. Ďalšie príležitosti už patrili domácim. V 28. min skúsil spoza šestnástky Zboroň, no jeho strelu brankár bravúrnym zákrokom vyrazil na roh. Brankár hostí sa blysol aj o minútu, keď zneškodnil aj Moresov pokus. Do polčasového hvizdu Nižná nakoniec jednu zo svojich šancí do gólu pretavila, a to v poslednej minúte, kedy loptu do brány hlavou zasunul Zboroň.

Prečítajte si tiež: Pred susedským derby bodovala Trstená i Tvrdošín Čítajte

Hneď po prestávke domáci zvýšili rozdiel, keď sa v šestnástke po rohovom kope najlepšie zorientoval Bútora. O desať minút po ruke Palúdzky nasledoval pokutový kop, ku ktorému sa postavil Mores. Jeho úmysel však hosťujúci gólman prečítal a loptu vyrazil. Takisto prečítal o niekoľko minút aj Zboroňove myšlienky a loptu za chrbát nepustil. Zo svojej brány však loptu v poslednej minúte po presnom zásahu hostí vyťahoval Brčák. Aj napriek tomu si Nižná po tomto stretnutí pripisuje na konto ďalšie tri body. ĽUBOMÍR FUČEK

Zostava: Brčák, Pňaček, Daňa, Zboja, Zaťko, Zboroň, Bútora, Lajčin, Tomaga, Pikna, Mores

ŽK: Daňa

Bobrov – L. Sliače 4:0 (2:0)

Góly: Backa 2, Kružel, Kramarčík

Od úvodu bolo jasné, kto bude v tomto stretnutí pánom na ihrisku. Domáci futbalisti už v 20. min viedli 2:0, keď sa hlavičkami presadili Adam Kramarčík, resp. Štefan Backa. Po týchto góloch sa hral vyrovnaný futbal. Šance na oboch stranách však gólom neskončili. Po zmene strán sa dostávali do šancí najmä hostia, ktorí však gól streliť nedokázali. V 56. min sa dostal k lopte domáci Štefan Backa a svojím druhým gólom poslal Bobrov už do trojgólového vedenia. Domáci hráči náskok suverénne kontrolovali a v závere Marek Kružel pridal ešte jeden gól. Bobrov tak po výbornom výkone doma porazil Liptovské Sliače 4:0. MIROSLAV TRNKA

Zostava: Kolčák – Kurják, Gočál, Mravec, Vnučák, G. Kurtulík, Kramarčík (70. Kružel), Mušák, D. Kurtulík (79. Stašák), Backa (61. M. Bodorík), J. Bodorík

ŽK: Mravec

Blatnica – Chlebnice 2:0 (2:0)

Góly: Paulovič, Daňovský

Chlebnice zahodili prvý polčas, čo sa podpísalo aj na konečnom výsledku. V 20. min sa po chybnej rozohrávke v strede poľa domáci zmocnili lopty. Tú od postrannej čiary zacentrovali na vzdialenejšiu tyč, kde hráč volejom prestrelil Suroviaka. O pár minút Dedinský vystihol „malú domov“ domáceho obrancu brankárovi, rozbehol sa sám na bránu, kde bol gólmanom nedovolene podrazený. Píšťalka rozhodcu však ostala nemá a trest za svoj zákrok nedostal. V 30. min si hostia zle pokryli priestor, čo využil domáci útočník a Suroviaka preloboval. Do polčasového hvizdu ešte delovkou po narážačke s Borekom skúsil Gerát, avšak jeho strela bránu minula.

Do druhého dejstva nastúpili Chlebnice po dohovore svižnejšie. Zvýšili pohyb, dôraz a dominovali v osobných súbojoch, čo sa odrazilo aj na hre na súperovej polovici. V 54. min sa im aj podarilo znížiť, keď Borek hlavou z desiatich metrov prekonal brankára. Rozhodca bol však proti a odpískal údajný ofsajd, ktorý videl len on. O desať minút skúsil tvrdou strelou z 25 m Jozef Suľa, no jeho strela minula pravú tyč. V ďalšej gólovej šanci sa ocitol Oršuliak, ktorý v páde hlavičkoval zo 7 m na vzdialenejšiu tyč, no aj jeho strelu brankár bravúrnym zákrokom vytlačil na roh. Aj napriek snahe, ktorú Chlebnice v druhom dejstve predviedli, dvojgólový rozdiel nedobehli a tak z Turca odchádzajú bez bodu. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak, Petričiak, Oršuliak, J. Suľa, Bakoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Hajdúch, Dedinský (75. Spišák), Mudroň (57. Zuber), ŽK: J. Suľa, Bakoš

T. Štiavnička – Or. Poruba 1:1 (0:1)

Gól: Kolorédy

Do zápasu vstúpili lepšie hostia. Veľmi aktívny bol najmä Filip Kolorédy, ktorý si v prvých dvadsiatich minútach vypracoval dve-tri gólové šance, ktoré ale nepremenil. V 38. min domáci získavajú výhodu priameho kopu. Strelu domáceho brankára Martina Kostru bravúrnym zákrokom vyrazil Patrik Osadský. O pár minút mali domáci ďalšiu šancu na otvorenie skóre, ale opäť zakročil výborne chytajúci Patrik Osadský. V závere prvého polčasu sa k lopte dostal Filip Kolorédy a jeho strela sa odrazom od tyče dostala do siete. V druhom polčase sa hostia zamerali na udržanie výsledku. V 73. min sa Štiavnička dostala do štandardnej situácie a po centri krásnym volejom na 1:1 vyrovnal Róbert Špirko. V závere bol ešte hrubo faulovaný hosťujúci Kristián Gálik. Po strkanici rozhodca na prekvapenie všetkých vylúčil faulujúceho Štefana Šibíka aj faulovaného Kristiána Gálika. Na výsledku to ale už nič nezmenilo a Oravská Poruba cestovala domov s bodom za remízu 1:1. VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava: Osadský – Ján Melicherčík st., Sokol, Dudáš, Kolorédy, Sopúch (81. Ján Melicherčík ml.), T. Jašica, V. Jašica, Gálik, Dauda, P. Melicherčík

ŽK: Kolorédy, V. Jašica, P. Melicherčík

ČK: Gálik

Martin B – Or. Jasenica 5:1 (2:1)

Gól: Prielomek

Oravský celok vstúpil do zápasu výborne, keď v 7. min center Stanislava Poláka našiel Jakuba Prielomka a ten strelou z prvej prekonal domáceho brankára. Domácim sa podarilo vyrovnať v 31. min, keď sa po chybe brankára Jasenice presadil Peter Petržeľ. Vyzeralo to, že do kabín sa pôjde s vyrovnaným skóre, no hostia po ubránenej štandardke založili rýchly protiútok, ktorý gólom na 2:1 zakončil Peter Melich.

Prečítajte si tiež: Futbalisti Námestova mohli na pôde lídra súťaže zvíťaziť Čítajte

Do druhej 45-minútovky opäť vstúpili lepšie futbalisti Oravskej Jasenice. Strelu Michala Vrába však zastavila žrď domácej brány. A z následného protiútoku domáci zvýšili na 3:1, o čo sa zaslúžil opäť Peter Melich. V záverečnej štvrťhodine domáci pridali ešte dva góly a tak Oravská Jasenica odchádzala domov s vysokou prehrou v pomere 1:5. JURAJ FERANEC

Zostava: Florek – M. Polák, Binek, Graňák, Hvoľka, S. Polák, Feranec, Michal Vráb (78. Marek Vráb), Laštík (73. Farský), Prielomek (89. Špehár), Hollý

ŽK: Feranec

Sučany – Zubrohlava 1:0 (1:0)

Zápas s posledným celkom súťaže mal mať pre Zubrohlavu príchuť troch bodov. Hostia začali veľmi aktívne, no gól streliť nedokázali. Naopak Sučany trestali hneď z prvej šance, keď sa v 19. min z priameho kopu presadil Rastislav Lacko. Do polčasu sa Zubrohlava snažila vyrovnať, žiaľ bezúspešne. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia stále útočili, no gól nie a nie padnúť. Najväčšie príležitosti na skórovanie mali Andrej Tomaštík a Dávid Babinský, ich strely však zastavila konštrukcia domácej brány. Sučany si tak prvýkrát v ročníku pripísali tri body, keď zdolali doma Zubrohlavu 1:0 JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Gluštík, Majchrák, Jendrol, Prozbík (81. Hurák), Mušák (55. Matej Tomaštík), A. Tomaštík (72. Jagnešák), Pienčák, Babinský, Václav , ŽK: Jendrol, Prozbík, Babinský