Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Tabuľku štvrtej ligy uzatvárajú oravské tímy

Tvrdošín prišiel aspoň o jeden bod v samom závere zápase.

Hráči Trstenej (v žltom) dostali debakel 6:0 v Kysuckom Novom Meste. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Tvrdošín – Stráňavy 1:2 (1:1)

Góly: Lejko – Jamečný, Janči

Domáci nezachytili úvod stretnutia. Hneď z prvej akcie inkasovali. Chybu obrany potrestal Jamečný. V 21. min sa podarilo Tvrdošínu vyrovnať. Loptu zo strany zacentroval Trnovec a Lejko sa hlavičkou nemýlil. Tak aj skončil prvý polčas.

Druhý polčas nezačal pre domácich najlepšie. Pre zranenie išli dole z ihriska Martin Bednár a Peter Šikyňa. Oravské mužstvo veľmi túžilo vyhrať. V závere súpera zatlačilo, no skóre sa menilo na opačnej strane. V 87. min unikol stopér hostí a svoj brejk zakončil víťazným gólom. RICHARD BAJO

Zostava: Machunka – Sirota, Martin Bednár (54. Radičevič), Hajduk, Jendrol, Lejko, Lajš, Trnovec, Válek, Hradský, Šikyňa (57. Čurčin)

ŽK: Hajduk

K. N. Mesto – Trstená 6:0 (1:0)

Góly: M. Kubala 3, Beliančin, Čelko, Hrošovský

V prvom polčase sa odohrala vyrovnaná partia. Trstená mohla dokonca viesť. Jakub Buška však v dobrej pozícii trafil iba obrancu. Skóre sa prvýkrát menilo v 35. min, keď domáci sa presadili z priameho kopu.

Prečítajte si tiež: V Oravskom Veselom siahli po zmene trénera

Do druhého polčasu nastúpili hostia oslabení o zraneného Zaťka. Keďže nemali nikoho na striedačke, dohrávali v početnej nevýhode. Už v 47. min inkasovali druhý gól, ktorý definitívne zlomil zápas. Kysučania pridali ďalšie štyri góly a zvíťazili 6:0. DÁVID KOLEJÁK

Zostava: Zboja – Juraj Buška, Smieška, Jaroš, Ješš, Zaťko, Machajda, Palider, Jakub Buška, Bulla, Záhradník

ŽK: Juraj Buška

Terchová – Dolný Kubín 4:0 (1:0)

Góly: Puček 2, Baričák (z 11m), Papala

Zápas sa odohral na umelej tráve v Žiline. Od úvodných minút to bol svižný, zaujímavý futbal s množstvom šancí. V prvom dejstve predviedol Dolný Kubín veľmi dobrý kontaktný futbal. Už v 6. min mohol skóre otvoriť Janovec, ktorého strela však bola zlikvidovaná. Vzápätí pohrozili aj domáci, no svoj tím podržal Trabalík. V ďalšej gólovej príležitosti sa ocitol tentokrát Mahút, ktorý zoči-voči brankárovi prehodil bránu. O ďalšom vývoji napovedala vymyslená jedenástka, ktorú strieľajúci hráč premenil. V závere dejstva sa domácemu tímu zranil kapitán Bugan, čo bola citeľná strata.

Aj napriek tomu si však v druhej polovici vypracovali ďalšiu šancu, ktorú zahodil Janovec. Naopak z rýchleho protiútoku sa nemýlili domáci a zvýšili na 2:0. Hostia sa snažili aj naďalej, no napriek dobrému výkonu im Terchová naservírovala ešte ďalšie dva góly a stretnutie tak skončilo krutým rozdielom 4:0. PAVOL BAČA

Zostava: Trabalík, Baričák, Cvacho, Zanovit, Glut, Bugan (46. Hrubec), Beňuš (84. Vojtaššák), Mahút, Trojanovič, Janovec, Prílepok (64. Puskarčík)

9. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  10. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?

Štyria skončili, dvaja v Slovenskom pohári pokračujú

V Chlebniciach a Tvrdošíne sa zápas kvôli prietrži mračien nehral.

Tomáš Romaňák: Treba zažiť tiež neúspech, aby sme si cenili úspech

Pre všetkých členov Olympie Bobrov išlo o premiéru na majstrovstvách sveta v kategórii do 20 rokov.

Na Ninja cupe nestačí byť dobrý len v jednom športe

Víťazom tretieho ročníka sa stalo družstvo, ktoré nevyhralo ani v jednom športe.