Námestovskí futbalisti dokázali doma otočiť nepriaznivý stav.

Oravské Veselé bodovalo konečne po štyroch prehrách. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Námestovo – Kalinovo 2:1 (1:1)

Góly: Kurtulík 2 (prvý z 11 m) – R. Ivan

Domáci futbalisti si za výkon proti Kalinovu zaslúžili brať tri body. Museli však o ne bojovať až do záveru zápasu. Prvý polčas začal šancou Kubicu, ktorý vystrelil loptu vedľa pravej tyče. Potom prišla nešťastná 12. min, kedy center od postrannej čiary prešiel spleťou nôh až ku Ivanovi a ten zasunul loptu do brány.

Námestovo nepodľahlo tlaku na výsledok a začalo hrať dobrý kombinačný futbal do zatvorenej obrany súpera. V 27. min Kurtulíka vychytal brankár a potom Žákovič sám pred ním trafil len do jeho hrude. Keď Kubica neskôr opečiatkoval žrď, zdalo sa, že sa pôjde do šatne za stavu 0:1. Prišla však 44. min, kedy brankár hostí fauloval Čecha. Kurtulík nariadenú jedenástku premenil.

Druhý polčas sa navlas podobal prvému. Hostia boli pred bránou Námestova dvakrát, a to mierili mimo troch žrdí. Domáci zahadzovali šancu za šancou. Postupne Kurtulík, Jagnešák a Siman hlavou. Vykúpenie prišlo v 77 minúte. Po narážačke Žákoviča si Kurtulík vbehol do šestnástky a prestrelil brankára. Do konca stretnutia prišli ešte šance Kubicu, ktorého strelu zblízka vytlačil brankár na brvno a v poslednej minúte sa Jaššo rútil sám na bránu od polovice ihriska. Strelil vedľa pravej tyče. Nezlomná vôľa Námestova bola odmenená troma bodmi. Svojím výkonom tak pozvali fanúšikov na štvrtkovú dohrávku o 15.00 h proti Liptovskej Štiavnici.

IVAN RUSNÁK

Zostava: Lešňovský – Buckulčík, Habiňák, Siman, Michal Čiernik, Marián Čiernik, Kubica, Čecho, Kurtulík, P. Jagnešák (74. Pikoš), Žákovič (80. Jaššo), ŽK: Siman

Or. Veselé – Žarnovica 0:0

Po stredajšej prehre proti Lučencu došlo v Oravskom Veselé ku zmene trénera. Na lavičke skončil Marek Hollý. Mužstvo dočasne povedie Peter Struhár.

Prečítajte si tiež: Fanúšikom v Tvrdošíne sa predviedol Marek Sapara

Diváci videli od úvodu dobrý futbal z oboch strán. Hostia pôsobili futbalovejšie, ale domáci boli bojovnejší. Bezgólová remíza sa zrodila hlavne vďaka brankárom, ktorí čarovali. Hlavne domáci predvádzal skvelé zákroky. Domáci futbalisti si vypracovali štyri čisté príležitosti na skórovanie a hostia ešte o jednu viac. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Šmiheľ (87. Feranec), Hojo, Žilák, Šupej, Kurtulík, Hoti, Pisarčík (75. Pňaček), Škuta, Struhár, Smondek (72. Š. Válek), ŽK: Šupej

Dohrávka

Or. Veselé – Lučenec 1:2 (0:1)

Góly: Šupej – Kovanič, Pušpoky

Od začiatku potvrdzoval Lučenec tabuľkové postavenie. Výborne sa pohyboval, bol rýchlejší, ale v prvom polčase si veľa šancí nevytvoril. Domáci hráči dobre bránili a dokonca mali aj prvú šancu. Škuta však trafil brvno. V 44. min hostia udreli po prvej strele na bránu. Po obrátke Oravské Veselé pridalo na aktivite a už bolo Lučencu viac ako vyrovnaným súperom. V 66. min však domáci inkasovali druhý gól. V závere zdramatizoval ešte zápas kontaktným gólom Šupej, ale viac sa už neudialo.

DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo, Feranec (85. Brčák), Žilák, Šupej, Kurtulík, Hoti, Pňaček (85. Š. Válek), Pisarčík, Škuta, Smondek (71. Šmiheľ), ŽK: Kurtulík, Pňaček

1. 3 najväčšie chyby pri zateplení šikmej strechy
  2. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite 4 769

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Slovensko bude opäť spievať koledy

Regionálne týždenníky MY pripravujú pokračovanie úspešnej vianočnej kampane Slovensko spieva koledy 2018.

Turistku zachraňovala horská služba i vrtuľník

Výlet na vrch Šíp zdramatizovala náhla nevoľnosť mladej ženy.

Starostovia: Bezplatné jedlo povedie k plytvaniu

Oravské obce upozorňujú na nezmyselnosť návrhu na obedy zadarmo. Najvyšším inštitúciám posielajú výzvy na jeho stopnutie.

Vzpierači Dolného Kubína vyrovnali rekord Trenčína

Pred divákmi v Bobrove sa blysli slovenskými titulmi traja domáci pretekári Olympie.