Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Fanúšikom v Tvrdošíne sa predviedol Marek Sapara

Oravské mužstvo nastupovalo do zápasu s vedením 1:0, ale už do prestávky prehrávalo.

Marek Sapara zásoboval svojich spoluhráčov jednou krajšou prihrávkou ako druhou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Tvrdošín – Ružomberok B 1:5 (1:2)

Góly: Válek – Mário Almaský 2, Miroslav Almaský, Ferenčík, Kmeť

V pôvodnom termíne sa zápas nedohral pre nespôsobilý terén. Hlavný rozhodca ukončil duel už v 10. minúte za stavu 1:0 pre domácich. Presadil sa Válek. V dohrávke nenechali Ružomberčania nič na náhodu. V strede poľa dirigoval juniorov skúsený Marek Sapara, ktorý odohral už za slovenskú reprezentáciu takmer 40 zápasov. Bývalý hráč nórskeho Rosenborgu rozdával jednu krajšiu prihrávku za druhou. Už v 15. min vysunul dlhou loptou do brejku Mária Almaského, ktorý ponad vybiehajúceho Machunku vyrovnal. Po pol hodiny hry už favorizovaní hostia viedli. V šestnástke si položil obrancu i brankára Ferenčík a zakončoval do prázdnej brány. Ten istý hráč mohol o pár minút zvýšiť už na 3:1, ale jeho nádhernú strelu spoza šestnástky zastavilo brvno. Prvý polčas i ďalší priebeh zápasu bol jasne v réžii Ružomberka. Loptu požičiaval súperovi len sporadicky. Tvrdošín vyrážal iba do brejkov, ktoré však už v zárodku končili.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstve. Už v 46. min sa prudká prihrávka od Saparu dostala až ku vzdialenej žrdi na Miroslava Almaského a ten už nemal problém dopraviť loptu do siete. V 60. min si nerozumeli stopér Trnovec a brankár Machunka a Mário Almaský dával do prázdnej brány. Na druhej strane priniesli vzruch iba priamy kop a strela z kopačky Milana Sirotu. V samom závere podčiarkol víťazstvo hostí ešte piatym gólom striedajúci Kmeť.

Prečítajte si tiež:Dolný Kubín strelil za štyri dni až desať gólov

Zostava domácich: Machunka – Jendrol, Radičević, Trnovec, Šikyňa, Sirota, Martin Bednár (61. Čurčin), Lajš, Hajduk, Válek (79. Maroš Bednár), Lejko (85. Repka)

Zostava hostí: Krajčírik – Kojnok, Gallo, Vrlík (59. Kmeť), Miroslav Almaský (55. Bobček), Ferenčík, Menich (79. Holub), Čurma, Sapara (72. Matula), Mário Almaský (77. Omasta), Zsigmund

ŽK: Lejko