Zubrohlava je vo forme. Zaskočila dvoch veľkých favoritov

Tabuľkou piatej ligy stúpajú futbalisti Nižnej. Súperovi nadelili poltucet.

Na lavičke Zubrohlavy bolo uplynulý týždeň veselo.Na lavičke Zubrohlavy bolo uplynulý týždeň veselo. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bešeňová – Or. Poruba 0:0

Prvých 20 minút veľa vzruchu neprinieslo. Obe mužstvá viac bránili, ako vyrážali do ofenzívnych výpadov. Ako potom prišli prvé šance. Najprv mal veľkú príležitosť Tomáš Šípka a neskôr aj Filip Kolorédy. Hráči Oravskej Poruby však gól nestrelili. Domáce mužstvo hrozilo hlavne po štandardných situáciách. Po zmene strán patril úvod Bešeňovej. Mala územnú prevahu, ale vyloženú gólovú šancu si nevypracovala. Naďalej stavala na štandardkách, s ktorými jej pomáhal aj hlavný rozhodca. Oravská Poruba čakala hlavne na rýchle brejky a v 75. min takmer išla do vedenia. Kolorédyho vychytal reflexívne brankár. Veľa vzruchu priniesla ešte 90. minúta. Traja hráči hostí postupovali na jedného domáceho hráča. Hlavný rozhodca však nenechal akciu dokončiť, i keď nezačal ešte ani nadstavený čas. Po skončení dostal Kolorédy za nešportové slová ešte druhú žltú kartu. DUŠAN SMOLKA

Zostava: Osadský – J. Melicherčík st., Kolorédy, Sokol, Dudáš, Dauda, Šípka, P. Melicherčík, Greguška, R. Sopúch (62. V. Jašica), T. Jašica, ŽK: Greguška, ČK: Kolorédy

Martin B – Chlebnice 4:1 (1:0)

Góly: Rúrik 2 (z 11 m), Dianovský, Krška – Dedinský

Prečítajte si tiež: Dolný Kubín strelil za štyri dni až desať gólov Čítajte

Smolný zápas pre Chlebnice začal trpko hneď v úvode, kedy po ruke ich obrancu a následnej jedenástke Martin otvoril skóre. V 17. min sa v dobrej šanci ocitol Zrnčík, no z hranice šestnástky ju nedokázal zužitkovať. V druhom dejstve mohol vyrovnať Borek, ktorý sa po narážačke s Dedinským rútil sám na domáceho brankára. Jeho strela však skončila len na bočnej sieti. O minútu domáci zakombinovali v strede poľa. Kolmou prihrávkou, ktorá zaváňala ofsajdom, sa lopty zmocnil ich útočník a strelou k pravej tyči zvýšil. V ďalšej gólovej šanci Chlebníc sa opäť ocitol Zrnčík, no jeho nemastná-neslaná strela skončila vedľa. Ten istý hráč spálil aj svoju tutovku, keď sám zoči-voči brankárovi nepochodil. Chlebniciam sa podarilo znížiť až v 78. min, kedy sa v pokutovom území najlepšie zorientoval Dedinský a strelou z otočky k ľavej tyči prekonal gólmana. O dve minúty bol faulovaný Borek, no píšťalka rozhodcu ostala nemá. Nemá však neostala po údajnom podrazení hosťujúceho obrancu. Z druhej nariadenej jedenástky premenil už skórujúci Rúrik. Od tohto momentu Chlebnice vrhli všetky sily do útoku. Žiaľ, nepriaznivý stav sa im už zmeniť nepodarilo, ba práve naopak. Kalich horkosti si vypili v poslednej minúte, keď nedokázali zachytiť rýchly brejk a Martin uzavrel na 4:1. Ku konečnému výsledku chtiac-nechtiac prispel aj rozhodca, ktorý mnohokrát dobrý úmysel hosťujúceho družstva posúdil ako nedovolený. JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak, Oršuliak, J. Suľa, L. Bakoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Zrnčík, M. Bakoš, Spišák, Dedinský , ŽK: M. Bakoš, Suľa

Sučany – Nižná 2:6 (0:2)

Góly: Staňo (z 11 m), Lacko – Bútora 3, zboroň 2, Mores

Zápas na pôde posledného tímu tabuľky priniesol vrece gólov. Ako prvý sa hneď v úvode mohol na listinu strelcov pripísať po centri Moresa Tomaga, no prekopáva bránu. O minútu po rovnakej akcii prekopáva aj Mores. Skóre otvára v 19. min až Zboroň, kedy po prihrávke Moresa strelou spoza šestnástky zakončuje medzi tri žrde. Nasledujúce minúty priniesli Nižnej ešte niekoľko šancí, z ktorých sa však uchytila len jedna, a to dve minúty pred koncom. Po nakopnutí tyčky na bráne Nižnej preberá loptu Mores, nachádza Bútoru a ten posiela Sučanom gól do šatne.

V druhom dejstve sa opäť vyznamenáva zohraná dvojka Mores – Bútora, kedy posledný menovaný zvyšuje na 0:3. V 61. min sa z gólu teší aj domáce mužstvo. Po faule Zaťka v pokutovom území a nariadenej jedenástke premieňa Staňo. Gólovú radosť však Sučanom hneď o minútu pokazila už spomínaná dvojka, kde Bútora zakončuje svoj hetrik. Svoj druhý gól v zápase pridáva o niekoľko minút po samostatnej akcii aj Zboroň a skóre zaokrúhľuje na 1:5. Posledný gól do domácej brány pridáva po opätovnej spolupráci skvelej dvojice tentokrát Mores. Do záverečného hvizdu Sučany ešte upravujú výsledok na 2:6. Oravské mužstvo si tak z Turca odnáša zaslúžené tri body. ĽUBO FUČEK

Zostava: Brčák (86. Kulošťák), Pňaček, Daňa, Zboja, Zaťko, Tomaga, Bútora, Zboroň (70. Dullka), Pikna, Mores, Kliment

ŽK: Zaťko, Brčák, Bútora

Bobrov – Dúbrava 2:1 (1:1)

Góly: Mravec, Backa

Bobrov nastúpil do domáceho stretnutia ofenzívne, no prvé dve-tri šance gólom neskončili. Hlavne šanca Dávida Gužíka si pýtala gól. Po polhodine hry však zahrmelo na druhej strane, keď sa po štandardke presadil Michal Oravec. Bobrovčanov inkasovaný gól nabudil a súpera zatlačili ešte viac do obrany. Keď už to vyzeralo, že do kabín pôjdu domáci futbalisti za nepriaznivého stavu, dostal sa k lopte Filip Mravec a vyrovnal na 1:1. V druhej štyridsaťpäťminútovke sa hralo väčšinou na polovici hostí. Bobrov sa snažil otočiť skóre zápasu, a to sa mu dlho nedarilo. Až osem minút pred koncom stretnutia išiel v nájazde na brankára striedajúci Štefan Backa a svojím gólom rozhodol o troch bodoch pre Bobrov. MIROSLAV TRNKA

Zostava: Kolčák – Kurják (64. Backa), Gočal, Mravec, Gužiňák (66. Michal Stašák), Vnučák, G. Kurtulík, Kramarčík, Gužík (35. Matej Stašák), Mušák, D. Kurtulík (88. Kružel)

Blatnica – Zubrohlava 0:2 (0:1)

Góly: Mušák, Pienčák

Prečítajte si tiež: Námestovo nadviazalo na dobrý výkon zo Slovenského pohára Čítajte

Zubrohlava nastúpila na pôde lídra súťaže so snahou získať nejaké body do tabuľky. V 15. min domáci brankár vybehol mimo šestnástku a loptu vyhlavičkoval len k voľnému Jaroslavovi Mušákovi, ktorý nemal problém otvoriť skóre zápasu. Domáci hráči, prekvapení nepriaznivým vývojom, zatlačili oravské mužstvo, no všetko vyriešil spoľahlivý Hellebrandt v bráne Zubrohlavy. Do druhého polčasu nastúpili opäť o niečo lepšie hostia, keď v 50. min zvýšil na 0:2 Milan Pienčák, ktorý krásne preloboval brankára Blatnice. Domáci futbalisti v závere boli veľmi nervózni a vykoledovali si červenú kartu. Tá prišla po nepeknom údere do tváre jedného z hráčov Zubrohlavy. Po oslabení domáci futbalisti už nemali dostatok síl na zmenu skóre a tak Zubrohlava odchádzala domov s tromi bodmi.

JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Gluštík, Majchrák, A. Jendrol, Prozbík (85. Herdel), Mušák, A. Tomaštík, P. Jendrol (65. Matej Tomaštík), Pienčák (90. Jagnešák), Babinský (88. Mokošák)

ŽK: Matej Tomaštík, A. Jendrol, Mušák

Or. Jasenica – L. Sliače 1:2 (1:1)

Gól: S. Polák

Domáci sa ujali vedenia z prvej vážnejšej šance v zápase. V 10. min zacentroval Miroslav Trabalík a Stanislav Polák nechytateľnou hlavičkou otvoril skóre zápasu. Domáci sa však z vedenia radovali len tri minúty. V skrumáži, ktorá nasledovala po priamom kope, sa najlepšie zorientoval Marek Sršeň a nedal domácemu brankárovi šancu. Od 19. min hostia dohrávali v oslabení, keď jeden z ich hráčov bezdôvodne v súboji bez lopty kopol domáceho hráča, za čo videl zaslúžene kartu červenej farby. Domácim početná výhoda paradoxne uškodila. Kazili prihrávky a nedostávali sa do šancí. Polčas sa preto skončil nerozhodne 1:1. V druhom dejstve sa domáci od úvodu tlačili do útoku. Najväčšie šance mala Jasenica po štandardných situáciách, no góly neprichádzali. V závere, keď už to vyzeralo, že si oba celky body podelia, prišiel rýchly protiútok hostí. Nikým nestrážený Michal Uram na hranici malého vápna mal dostatok času a priestoru nasmerovať loptu za chrbát domáceho brankára. Oravská Jasenica tak po nemastnom-neslanom výkone prehrala doma 1:2 JURAJ FERANEC

Zostava: Florek – Hvôľka (62. Madleňák), Binek, M. Polák, Graňák (46. Laštík), Zanovit, Michal Vráb, Hollý, Trabalík, Feranec (85. Marek Vráb), S. Polák

ŽK: Binek, M. Polák, Trabalík

Dohrávky

Bobrov – Or. Poruba 0:4 (0:2)

Góly: Šípka 2, V. Jašica, Dauda

Zápas sa dohrával od 21. minúty za stavu 0:2. Aj preto domáci hráči vyrukovali na súpera s ofenzívnou taktikou. Vypracovali si niekoľko šancí, ktoré však nevyužili.

V druhom polčase prišiel definitívny zlom zápasu v 51. min, kedy chybu obrancu potrestala Oravská Poruba tretím gólom. O ďalšiu minútu mali domáci ideálnu možnosť na zníženie. Jedenástku však zahodil Mravec. Hostia si víťazstvo kontrolovali a ešte pridali aj štvrtý gól z kopačky Šípku. Domáci hráči malí síce ešte nejaké šance na zníženie, no už ani čestného úspechu sa nedočkali. Oravská Poruba bola doposiaľ najlepším súperom, s ktorým sme hrali.

MIROSLAV TRNKA

Zostava domácich: Kolčák – Kurják, Gočal, Backa, Mravec, Melek, Gužiňák, Vnučák, Čiernik, Kurtulík, Stašák (57. Kružel)

Zostava hostí: Osadský – J. Melicherčík st., Gálik, Kolorédy, Sokol, P. Dudáš (70. J. Melicherčík ml.), Dauda, V. Jašica, Šípka, P. Melicherčík, Greguška

ŽK: Kružel – Šípka

Martin B – Zubrohlava 0:1 (0:0)

Gól: Babinský

Hostia povzbudení prvým víťazstvom zaskočili veľkého favorita z Martina. Celý zápas sa prevažne bránili, no súper nedokázal recept na prekonanie ich skvelej defenzívy. Medzi troma žrďami už tradične čaroval Hellebrandt. V jednom prípade mu pomohlo aj brvno.

Čo sa nepodarilo domácim, vyšlo Zubrohlave. V 74. min hlavičkoval po rohovom kope Václav. Brankár loptu vyrazil iba pred Babinského, ktorý ju už nemal problém dopraviť do siete. Senzačné víťazstvo si už hostia nedali vziať a po záverečnom hvizde sa tešili z druhej výhry za sebou.

Zostava: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, L. Gluštík, A. Jendrol, Matej Tomaštík, Prozbík (68. Finik/85. Jagnešák), Mušák, P. Jendrol, Herdel (46. Buc), Babinský, Václav

ŽK: L. Gluštík, A. Jendrol