Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Dolný Kubín strelil za štyri dni až desať gólov

Trstená odčinila hanebný debakel druhou výhrou v sezóne.

Dolný Kubín najprv v stredu vyhral s K. N. Mestom 6:0 a o štyri dni porazil Tvrdošín 4:2.Dolný Kubín najprv v stredu vyhral s K. N. Mestom 6:0 a o štyri dni porazil Tvrdošín 4:2. (Zdroj: Pavol Ľorko)

D. Kubín – Tvrdošín 4:2 (2:1)

Góly: Mahút 2, Trojanović (z 11 m), Bugan – Válek 2

Domáci futbalisti výborne vstúpili do zápasu s Tvrdošínom. Už v 2. min sa ujali vedenia. Patrik Beňuš vysunul Petra Mahúta, ktorý skóroval povedľa Machunku. Podobný scenár sa odohral aj o sedem minút. Adresátom prihrávky bol tentoraz Trojanović. Loptu naservíroval Mahútovi, ktorý do protismeru druhýkrát v zápase prekonal brankára. Potom ukázali svoju kvalitu aj hostia. Do prestávky herne dominovali. Presadil sa však iba v 19. min Daniel Válek, bývalý kanonier Dolného Kubína.

Prečítajte si tiež: Srbský legionár nepotreboval na hetrik ani desať minút Čítajte

Po zmene strán domáce mužstvo preskupilo rady, čo prinieslo zmenu hry. V 48. min mohol spečatiť hetrik Mahút. Machunka však jeho strelu vyrazil na brvno. Hostia mohli vyrovnať po priamom kope Sirotu, ale jeho spoluhráč hlavičkoval loptu tesne mimo troch žrdí. V 68. min pekne prenikol do šestnástky Zanovit, kde bol nedovolene faulovaný. Nariadenú jedenástku premenil Trojanović, 3:1. V 78. min oslabil hostí stopér Hradský, ktorý videl červenú kartu. Pred šestnástkou stiahol nedovolene Mahúta. Početnú prevahu domáci využili v 83. min, keď sa z priameho kopu trafil Bugan. Záver Dolný Kubín trošku vypustil a inkasoval ešte gól z kopačky Váleka. Diváci sa mali na čo pozerať. Ku dobrej kvalite prispeli svojím dielom aj Tvrdošínčania.

PAVOL BAČA

Zostava domácich: Trabalík – Baričák, Zanovit, Cvacho, Janovec (61. Prílepok), Bugan, Mahút, Glut (85. Ibarra), Trojanović, P. Beňuš, Peter Bača (82. Vojtaššák)

Zostava hostí: Machunka – Hradský, Sirota, Hajduk, Šurina (84. Radičević), Jendrol, Lejko, Válek, Trnovec, Lajš, Bartoš (46. Čurčin),

ŽK: Janovec – Trnovec

ČK: Hradský (Tvrdošín)

Trstená – Makov 2:1 (0:1)

Góly: Jakubec – Zaťko, Ulrich

V úvode stretnutia predviedla Trstená zlý nástup, čo potrestal otvárajúcim gólom v 5. min Jakubec. Následne si Makov vytvoril ešte dve gólové príležitosti, z ktorých jedna mierila vedľa a druhá rozozvučala konštrukciu brány. V 25. min sa vyznamenal gólman hostí, kedy svojím zákrokom zneškodnil Ulrichovu strelu.

Prečítajte si tiež: Námestovo nadviazalo na dobrý výkon z Slovenského pohára Čítajte

Po prestávke si domáci napravili chuť, keď hneď v úvode strelou Zaťka dorovnali. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vážnejších šancí. Rozhodujúci moment prišiel až osem minút pred koncom, kedy sa v skrumáži pred bránou hostí najlepšie zorientoval Ulrich a z dorážky uzavrel na konečných 2:1.

DÁVID KOLEJÁK

Zostava: Smieška, Juraj Buška, Kováč, Jaroš, Zaťko, Jakub Buška, Bulla, Palider, Machajda, Záhradník (85. Ješš), Ulrich

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji