Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

Dolný Kubín strelil za štyri dni až desať gólov

Trstená odčinila hanebný debakel druhou výhrou v sezóne.

Dolný Kubín najprv v stredu vyhral s K. N. Mestom 6:0 a o štyri dni porazil Tvrdošín 4:2.(Zdroj: Pavol Ľorko)

D. Kubín – Tvrdošín 4:2 (2:1)

Góly: Mahút 2, Trojanović (z 11 m), Bugan – Válek 2

Domáci futbalisti výborne vstúpili do zápasu s Tvrdošínom. Už v 2. min sa ujali vedenia. Patrik Beňuš vysunul Petra Mahúta, ktorý skóroval povedľa Machunku. Podobný scenár sa odohral aj o sedem minút. Adresátom prihrávky bol tentoraz Trojanović. Loptu naservíroval Mahútovi, ktorý do protismeru druhýkrát v zápase prekonal brankára. Potom ukázali svoju kvalitu aj hostia. Do prestávky herne dominovali. Presadil sa však iba v 19. min Daniel Válek, bývalý kanonier Dolného Kubína.

Prečítajte si tiež: Srbský legionár nepotreboval na hetrik ani desať minút

Po zmene strán domáce mužstvo preskupilo rady, čo prinieslo zmenu hry. V 48. min mohol spečatiť hetrik Mahút. Machunka však jeho strelu vyrazil na brvno. Hostia mohli vyrovnať po priamom kope Sirotu, ale jeho spoluhráč hlavičkoval loptu tesne mimo troch žrdí. V 68. min pekne prenikol do šestnástky Zanovit, kde bol nedovolene faulovaný. Nariadenú jedenástku premenil Trojanović, 3:1. V 78. min oslabil hostí stopér Hradský, ktorý videl červenú kartu. Pred šestnástkou stiahol nedovolene Mahúta. Početnú prevahu domáci využili v 83. min, keď sa z priameho kopu trafil Bugan. Záver Dolný Kubín trošku vypustil a inkasoval ešte gól z kopačky Váleka. Diváci sa mali na čo pozerať. Ku dobrej kvalite prispeli svojím dielom aj Tvrdošínčania.

PAVOL BAČA

Zostava domácich: Trabalík – Baričák, Zanovit, Cvacho, Janovec (61. Prílepok), Bugan, Mahút, Glut (85. Ibarra), Trojanović, P. Beňuš, Peter Bača (82. Vojtaššák)

Zostava hostí: Machunka – Hradský, Sirota, Hajduk, Šurina (84. Radičević), Jendrol, Lejko, Válek, Trnovec, Lajš, Bartoš (46. Čurčin),

ŽK: Janovec – Trnovec

ČK: Hradský (Tvrdošín)

Trstená – Makov 2:1 (0:1)

Góly: Jakubec – Zaťko, Ulrich

V úvode stretnutia predviedla Trstená zlý nástup, čo potrestal otvárajúcim gólom v 5. min Jakubec. Následne si Makov vytvoril ešte dve gólové príležitosti, z ktorých jedna mierila vedľa a druhá rozozvučala konštrukciu brány. V 25. min sa vyznamenal gólman hostí, kedy svojím zákrokom zneškodnil Ulrichovu strelu.

Prečítajte si tiež: Námestovo nadviazalo na dobrý výkon z Slovenského pohára

Po prestávke si domáci napravili chuť, keď hneď v úvode strelou Zaťka dorovnali. V nasledujúcich minútach sa hralo prevažne medzi šestnástkami bez vážnejších šancí. Rozhodujúci moment prišiel až osem minút pred koncom, kedy sa v skrumáži pred bránou hostí najlepšie zorientoval Ulrich a z dorážky uzavrel na konečných 2:1.

DÁVID KOLEJÁK

Zostava: Smieška, Juraj Buška, Kováč, Jaroš, Zaťko, Jakub Buška, Bulla, Palider, Machajda, Záhradník (85. Ješš), Ulrich

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!
  3. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  4. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  5. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?
  6. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  7. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  8. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  9. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  10. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  1. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro
  3. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  4. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite
  5. Zvodný jesenný look s AVONom a Darou!
  6. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's?

Pracovníci vodární: Kanalizácia nie je odpadkový kôš

Čo majú spoločné detské plienky a kurča? Nie. Nie je to začiatok žiadneho vtipu. Zamestnanci Oravskej vodárenskej spoločnosti majú však o zábavu postarané, keď musia aj takéto predmety vyťahovať z upchatej kanalizácie.

Oravské kluby nebodovali

Bobrov i Dolný Kubín cestovali vonku.

Oravské Veselé natiahlo šnúru bez prehry na päť duelov

Námestovskí futbalisti vyhrávali na pôde lídra súťaže po prvom polčase 2:1. Gól už potom nestrelili.