Až na siedmy pokus sa tešili z prvého víťazstva futbalisti Zubrohlavy

Ľuboš Borek (v modrom) bol pre Chlebnice veľmi platným hráčom. Ľuboš Borek (v modrom) bol pre Chlebnice veľmi platným hráčom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Bobrov 2:0 (2:0)

Góly: Hajdúch, Zrnčík

Derby oravských tímov piatej ligy prinieslo tri body domácemu mužstvu. V 15. min sa do prieniku po pravom krídle rútil Borek, no jeho strelu z uhla brankár hostí vyrazil do bezpečia. O štyri minúty z hĺbky poľa zacentroval na nabiehajúceho Hajdúcha Bakoš, ktorý už Slovíka prekonal. Netrvalo dlho a Chlebnice viedli už dvojgólovým rozdielom. Borek uličkou vysunul Zrnčíka, ten sa zbavil obrancu a nechytateľnou strelou po zemi zvýšil. V ďalšej gólom zaváňajúcej šanci sa ocitol aj Dedinský, no sám zoči-voči gólmanovi sa nedokázal presadiť. V závere prvého dejstva ďalekonosnú strelu Bakoša, kedy už fanúšikovia kričali gól, brankár aj so šťastím zastavil na bránkovej čiare.

Prečítajte si tiež: Futbalisti Trstenej utrpeli hanebný debakel Čítajte

V druhom dejstve začali lepšie hostia, no ani na dvakrát nedokázali hlavou prekonať Suroviaka, ktorý obidve šance vyrazil na brvno. V 70. min sa Suroviak opäť blysol bravúrnym zákrokom, keď hlavičku smerujúcu k ľavej žrdi zo siedmich metrov zneškodnil. O desať minút išli do prečíslenia Chlebnice, no Zrnčík nerazantnou strelou nechal vyniknúť gólmana hostí. V záverečných minútach stretnutia Bobrov zavaril domácej obrane, keď po rohovom kope nedokázal pretlačiť loptu v skrumáži za Suroviakov chrbát. Oba tímy si za korektný výkon na ťažkom teréne zaslúžia poďakovanie. Chlebnice doma zatiaľ porazili všetky oravské tímy. Najprv zdolali Nižnú (1:0) a potom Zubrohlavu (2:0).

JOZEF VAVREČAN

Zostava domácich: Suroviak, Oršuliak, Petričiak, J. Suľa, Baskoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Zrnčík (90. Suľa), Dedinský (80. Spišák), Hajdúch

Zostava hostí: Slovík (46. Kolčák), Gočal, Mušák, D. Kurtulík (45. Michal Stašák), Backa, Mravec, Matej Stašák (46. Vnučák), Melek, Kramarčík, Gužiňák, G. Kurtulík

ŽK: D. Kurtulík, Kramarčík

Zubrohlava – Bešeňová 1:0 (1:0)

Gól: Babinský

Oravskému mužstvu chýbali až štyria hráči, no náhradníci ich výborne zastúpili. Už v 9. min predviedol fantastický zákrok Hellebrandt. V 14. min sa mohli tešiť domáci z gólu, ale Gluštík hlavičkoval tesne vedľa. V 25. min už diváci dvíhali ruky nad hlavu. Herdelovu hlavičku však brankár hostí zneškodnil. O štyri minúty sa však Zubrohlava konečne dočkala gólu. Babinský napriahol spoza šestnástky a poslal svoj tím do vedenia.

V druhom polčase bojovali domáci hráči o každý meter na ihrisku. Veľmi túžili získať prvé víťazstvo, ktoré sa im nakoniec aj podarilo vybojovať. Od 70. min však dohrávali bez vylúčeného Andreja Tomaštíka. V závere však viac ako futbal pútali žlté karty. Domáci doviedli najtesnejšie víťazstvo do úplného záveru a tešili sa z prvej výhry v novej sezóne. JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – M. Tomaštík, L. Gluštík, A. Tomaštík, P. Jendrol (68. A. Jendrol), Prozbík, Mušák, I. Gluštík (65. Hurák), Václav, Babinský (90. J. Tomaštík), Herdel (59. Banas)

ŽK: Prozbík, Babinský, ČK: A. Tomaštík

Or. Poruba – Martin B 2:2 (1:0)

Góly: Kolorédy, Šípka

V Oravskej Porube videli diváci od úvodnej minúty útočný futbal z oboch strán. Už v 2. min trafil tyč Kolorédy a o ďalšie štyri minúty zahodil dobrú šancu Šípka. V 9. min zvonila tyč aj na domácej strane. Skóre zápasu sa prvýkrát menilo v 26. min, keď strelu Kolorédyho dorazil do brány Šípka. V druhom polčase pokračovalo skvelé predstavenie oboch tímov. Domáci zaspali úvod a z kopačky Lanka inkasovali vyrovnávajúci gól. Oravská Poruba však odpovedala v 59. min, kedy vedenie na jej stranu vrátil Kolorédy. Potom spálili domáci tri čisté šance, ktoré ich nakoniec mrzeli. V 90. min prišiel smolný moment. Loptu z priameho kopu hostia zachytili, rýchlou prihrávkou vysunuli dopredu Dingu a ten vyrovnal. Zápas to bol krásny, no so šťastnejším koncom pre Martin.⋌VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava: Osadský – Greguška (87. Dauda), Ján Melicherčík st., T. Jašica (77. V. Jašica), Gálik, Kolorédy, Sopúch, Sokol, Dudáš, P. Melicherčík, Šípka (90. Ján Melicherčík ml.), ŽK: Greguška, Gálik

Nižná – T. Štiavnička a Dúbrava – Or. Jasenica odložené

1. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  2. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  3. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  4. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  5. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  8. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  9. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
  10. Aká je pravda o francúzskych autách?
  1. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  2. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  3. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  4. Bakalárske študijné programy na FVT
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
  7. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
  8. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  9. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  10. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?

Bufet je plný dobrôt-

Aktivisti sa snažia mať z Brezovice lepšiu dedinku.

7 h
Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.