Až na siedmy pokus sa tešili z prvého víťazstva futbalisti Zubrohlavy

Ľuboš Borek (v modrom) bol pre Chlebnice veľmi platným hráčom. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Chlebnice – Bobrov 2:0 (2:0)

Góly: Hajdúch, Zrnčík

Derby oravských tímov piatej ligy prinieslo tri body domácemu mužstvu. V 15. min sa do prieniku po pravom krídle rútil Borek, no jeho strelu z uhla brankár hostí vyrazil do bezpečia. O štyri minúty z hĺbky poľa zacentroval na nabiehajúceho Hajdúcha Bakoš, ktorý už Slovíka prekonal. Netrvalo dlho a Chlebnice viedli už dvojgólovým rozdielom. Borek uličkou vysunul Zrnčíka, ten sa zbavil obrancu a nechytateľnou strelou po zemi zvýšil. V ďalšej gólom zaváňajúcej šanci sa ocitol aj Dedinský, no sám zoči-voči gólmanovi sa nedokázal presadiť. V závere prvého dejstva ďalekonosnú strelu Bakoša, kedy už fanúšikovia kričali gól, brankár aj so šťastím zastavil na bránkovej čiare.

Prečítajte si tiež: Futbalisti Trstenej utrpeli hanebný debakel

V druhom dejstve začali lepšie hostia, no ani na dvakrát nedokázali hlavou prekonať Suroviaka, ktorý obidve šance vyrazil na brvno. V 70. min sa Suroviak opäť blysol bravúrnym zákrokom, keď hlavičku smerujúcu k ľavej žrdi zo siedmich metrov zneškodnil. O desať minút išli do prečíslenia Chlebnice, no Zrnčík nerazantnou strelou nechal vyniknúť gólmana hostí. V záverečných minútach stretnutia Bobrov zavaril domácej obrane, keď po rohovom kope nedokázal pretlačiť loptu v skrumáži za Suroviakov chrbát. Oba tímy si za korektný výkon na ťažkom teréne zaslúžia poďakovanie. Chlebnice doma zatiaľ porazili všetky oravské tímy. Najprv zdolali Nižnú (1:0) a potom Zubrohlavu (2:0).

JOZEF VAVREČAN

Zostava domácich: Suroviak, Oršuliak, Petričiak, J. Suľa, Baskoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Zrnčík (90. Suľa), Dedinský (80. Spišák), Hajdúch

Zostava hostí: Slovík (46. Kolčák), Gočal, Mušák, D. Kurtulík (45. Michal Stašák), Backa, Mravec, Matej Stašák (46. Vnučák), Melek, Kramarčík, Gužiňák, G. Kurtulík

ŽK: D. Kurtulík, Kramarčík

Zubrohlava – Bešeňová 1:0 (1:0)

Gól: Babinský

Oravskému mužstvu chýbali až štyria hráči, no náhradníci ich výborne zastúpili. Už v 9. min predviedol fantastický zákrok Hellebrandt. V 14. min sa mohli tešiť domáci z gólu, ale Gluštík hlavičkoval tesne vedľa. V 25. min už diváci dvíhali ruky nad hlavu. Herdelovu hlavičku však brankár hostí zneškodnil. O štyri minúty sa však Zubrohlava konečne dočkala gólu. Babinský napriahol spoza šestnástky a poslal svoj tím do vedenia.

V druhom polčase bojovali domáci hráči o každý meter na ihrisku. Veľmi túžili získať prvé víťazstvo, ktoré sa im nakoniec aj podarilo vybojovať. Od 70. min však dohrávali bez vylúčeného Andreja Tomaštíka. V závere však viac ako futbal pútali žlté karty. Domáci doviedli najtesnejšie víťazstvo do úplného záveru a tešili sa z prvej výhry v novej sezóne. JOZEF ZEMANČÍK

Zostava: Hellebrandt – M. Tomaštík, L. Gluštík, A. Tomaštík, P. Jendrol (68. A. Jendrol), Prozbík, Mušák, I. Gluštík (65. Hurák), Václav, Babinský (90. J. Tomaštík), Herdel (59. Banas)

ŽK: Prozbík, Babinský, ČK: A. Tomaštík

Or. Poruba – Martin B 2:2 (1:0)

Góly: Kolorédy, Šípka

V Oravskej Porube videli diváci od úvodnej minúty útočný futbal z oboch strán. Už v 2. min trafil tyč Kolorédy a o ďalšie štyri minúty zahodil dobrú šancu Šípka. V 9. min zvonila tyč aj na domácej strane. Skóre zápasu sa prvýkrát menilo v 26. min, keď strelu Kolorédyho dorazil do brány Šípka. V druhom polčase pokračovalo skvelé predstavenie oboch tímov. Domáci zaspali úvod a z kopačky Lanka inkasovali vyrovnávajúci gól. Oravská Poruba však odpovedala v 59. min, kedy vedenie na jej stranu vrátil Kolorédy. Potom spálili domáci tri čisté šance, ktoré ich nakoniec mrzeli. V 90. min prišiel smolný moment. Loptu z priameho kopu hostia zachytili, rýchlou prihrávkou vysunuli dopredu Dingu a ten vyrovnal. Zápas to bol krásny, no so šťastnejším koncom pre Martin.⋌VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava: Osadský – Greguška (87. Dauda), Ján Melicherčík st., T. Jašica (77. V. Jašica), Gálik, Kolorédy, Sopúch, Sokol, Dudáš, P. Melicherčík, Šípka (90. Ján Melicherčík ml.), ŽK: Greguška, Gálik

Nižná – T. Štiavnička a Dúbrava – Or. Jasenica odložené

1. Tatra banka opäť rozdáva vreckové 22 eur k novému Detskému účtu
  2. Prečo sú pneumatiky dôležitejšie ako bezpečnostné pásy?
  10. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite 4 769

Objednali ste sa už u zubára? Preventívne ...

Kedy ideme k stomatológovi? Keď už musíme. Bolesť je stále jediným dôvodom, kedy sa odhodláme sadnúť si do zubárskeho kresla.

Slovensko bude opäť spievať koledy

Regionálne týždenníky MY pripravujú pokračovanie úspešnej vianočnej kampane Slovensko spieva koledy 2018.

Turistku zachraňovala horská služba i vrtuľník

Výlet na vrch Šíp zdramatizovala náhla nevoľnosť mladej ženy.

Starostovia: Bezplatné jedlo povedie k plytvaniu

Oravské obce upozorňujú na nezmyselnosť návrhu na obedy zadarmo. Najvyšším inštitúciám posielajú výzvy na jeho stopnutie.

Vzpierači Dolného Kubína vyrovnali rekord Trenčína

Pred divákmi v Bobrove sa blysli slovenskými titulmi traja domáci pretekári Olympie.