Z oravských tímov v V. lige dohrali celý zápas už iba futbalisti Nižnej.

Futbalisti Jasenice zvládli aj tretí duel na domácej pôde proti oravskému tímu. Futbalisti Jasenice zvládli aj tretí duel na domácej pôde proti oravskému tímu. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bobrov – Or. Poruba 0:2 nedohrané

Góly: Jašica, Sokol

Zápas v Bobrove sa hral od začiatku vo vytrvalom daždi. V štvrtej minúte dostali hostia výhodu priameho kopu. Lopta na klzkom teréne vypadla brankárovi Bobrova z rúk a Vladimír Jašica poslal Porubu do vedenia. Po štvrťhodine hostia zdvojnásobili svoje vedenie, keď strelou z hranice šestnástky prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, Roman Sokol. V 21. min hlavný rozhodca zápasu po porade s postrannými rozhodcami rozhodol o predčasnom ukončení zápasu z dôvodu neregulárnej hracej plochy.

Zostava domácich: Grobarčík – Mušák, Kurtulík, Kurják, Gočal, Backa, Mravec, Melek, Gužiňák, Kramarčík, Vnučák

Zostava hostí: Osadský – Ján Melicherčík st., Gálik, Kolorédy, Sopúch, Sokol, Dudáš, Dauda, Jašica, Šípka, P. Melicherčík

ANTON GROBARČÍK

Or. Jasenica – Chlebnice 3:1 (2:1)

Góly: M. Polák, Trabalík, Prielomek – L. Bakoš

Zápas od úvodu ovplyvnil lejak na ihrisku. Domáci sa dostali do vedenia v 9. min, kedy sa hlavičkou presadil Martin Polák. Chlebnice sa snažili čím skôr vyrovnať, čo sa im podarilo v 16. min, keď strelou z tridsiatich metrov prekvapili Floreka v bráne Jasenice. Na 2:1 upravil v 25. min po rýchlom úniku domáci Trabalík. Po tomto góle dážď ešte zosilnel a to bránilo hráčom v rozvíjaní útočných akcií. To znamenalo, že do polčasového hvizdu diváci veľa futbalovej krásy nevideli. V druhej polovici zápasu domáci hráči kontrolovali výsledok a z niekoľkých šancí na zvýšenie skóre sa ujala hlavička Jakuba Prielomka, ktorý upravil na konečných 3:1. JURAJ FERANEC

Prečítajte si tiež: Na Oravu príde slávny Spartak Trnava Čítajte

Zostava domácich: Florek – Hvoľka, Madleňák, M. Polák, Graňák, I. Farský (69. Marek Vráb), Michal Vráb, Hollý, Trabalík (82. T. Farský 84. Špehár), S. Polák, Prielomek

Zostava hostí: Suroviak, Kuhajda, M. Oršuliak, I. Oršuliak (68. Petričiak), L. Bakoš, P. Bakoš (77. Hajdúch), Gerát, Suľa, Borek, M. Bakoš, Zrnčík (79. Zuber)

ŽK: Graňák, I. Farský – Kuhajda, Gerát

Blatnica – Nižná 2:1 (1:0)

Góly: Gorgosz, Kutman – Bútora

Ako prvý si gólovú šancu stretnutia vypracovali domáci. Už v 10. min sa v šestnástke uvoľnil Mores, ktorého strelu však brankár zlikvidoval. Ďalšie šance patrili už domácim. Prvá strela mierila tesne vedľa, no o niekoľko minút sa už strieľajúci hráč nemýlil a loptu poslal do prázdnej brány. Do polčasového hvizdu Nižná ešte mohla vyrovnať, no ďalšiu samostatnú akciu Moresa brankár taktiež zlikvidoval.

V úvode druhej polovice stretnutia mohli domáci pridať aj druhý gól, no center v poslednej chvíli zneškodnil Daňa. O niekoľko minút sa do podobnej situácie dostali aj hostia. Po rohovom kope hlavou zakončoval Bútora, no jeho strelu brankár zastavil na čiare. Vzápätí mohol vyrovnať aj Zboroň, ktorého strela len tesne minula pravú tyč. Nerozhodný stav svietil na tabuli až do 71. min. Vtedy lopta letela po osi Reguly-Mores-Bútora a posledný menovaný sa už nemýlil. Remíza však netrvala dlho. Desať minút pred koncom zahrávala Blatnica priamy kop z vlastnej polovice. Po hrubej chybe Brčáka ho lopta preskočila a putovala rovno medzi tri žrde. Nižná ani napriek tomu nepoľavovala a až do poslednej minúty sa snažila výsledok dotiahnuť. Bohužiaľ všetky strely boli zastavené na bránkovej čiare a po nešťastnom zápase si tak oravské mužstvo z Turca neodnáša ani bod.

ĽUBOMÍR FUČEK

Zostava: Brčák, Pňaček, Daňa, Zboja (46. Kliment), Zaťko, Tomaga (29. Reguly), Lajčin, Bútora, Zboroň (86. Dulka), Pikna, Mores

ŽK: Daňa

Martin B – Zubrohlava

Stretnutie bolo pre nespôsobilý terén odložené.

1. Študuj ekonómiu na špičkovej škole a odštartuj svoju kariéru!
  2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tradíciou!
  3. Študuj perspektívne programy!
  4. Si maturant? Vyber si kvalitu a príď študovať pod Zobor!
  5. Ivan Krechňák: Robiť niečo, čo máš rád, je na nezaplatenie
  6. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
  7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
  9. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
  10. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto!
  1. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
  2. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
  3. Dáma s pávím pierkom
  4. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  5. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť
  6. Získaj náskok pred štartom
  7. 2. ročník Social Awards Slovakia prichádza
  8. MetLife spustila online nahlasovanie poistných udalostí
  9. Minulý rok boli v priemere ukradnuté takmer tri autá denne
  10. Trnavská univerzita: 385 rokov akademickej excelentnosti 4 796

Rýchlostná cesty Tvrdošín - Nižná, vizualizácia.

Zmluva na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná je podpísaná. Pozrite sa, ako by mal vyzerať výsledok.

16 h

Kukláči vystrašili obyvateľov dolnokubínskej bytovky na ulici Na Sihoti, išli na isto za dlhoročnou dílerkou drog.

17 h
Pred poštami v mestách sa stále tvoria rady.

Poštárky denne nachodia aj desať kilometrov. V dolnokubínskej pošte sa koronavírusom infikovali tri štvrtiny poštových doručovateliek. Po vyliečení sa vrátia, ale do konca mája majú prísť o prácu na Orave desiatky zamestnancov.