Poriadne horúco bolo v dueli Oravskej Poruby a Oravskej Jasenice. Padli tri červené karty.

Na derby Zubrohlavy s Bobrovom boli zvedavé tri stovky divákov. Na derby Zubrohlavy s Bobrovom boli zvedavé tri stovky divákov. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Nižná – Bešeňová 3:0 (0:0)

Góly: Bútora, Mores, Zboroň (z 11 m)

Nižná mala v stretnutí na domácej pôde jasný cieľ – udržať tri body doma. V úvodných minútach zápasu to však vyzeralo, že navrch budú mať hostia. Vypracovali si dve rýchle nebezpečné príležitosti, z ktorých jednu zlikvidoval Brčák a druhá mierila vedľa. S útočením na bránu nepoľavovali ani v nasledujúcich minútach, o čom svedčí aj samostatný únik hosťujúceho hráča na Brčáka. V koncovke však útočník zaváhal a loptu poslal vedľa.

Druhý polčas už patril domácim. Hneď v 49. min unikol obrane Bešeňovej Mores, ktorého strelu však ich gólman zlikvidoval. O tri minúty sa už ale nemýlil Bútora. Loptu potiahol po krídle a peknou strelou otvoril skóre. Vzápätí mal šancu aj Zaťko, ale loptu hlavou medzi tri žrde nezaklincoval. Bránu takisto netrafil ani hosťujúci hráč, ktorý loptu prebral pred šestnástkou. Ďalší gól mali diváci možnosť vidieť až v 68. min, kedy po individuálnej akcii zakončil Mores. Po striedaní v 84. min sa do sľubnej šance dostal aj striedajúci Reguly, ktorý bol však v šestnástke faulovaný. K nariadenej jedenástke sa postavil Zboroň a peknou strelou prekábatil hosťujúceho gólmana. Ten istý hráč sa vzápätí dostal aj do ďalšej gólovo zaváňajúcej príležitosti, no tentokrát bránu netrafil. Nižná tak svojou umnou hrou svoj cieľ splnila a tri body ostávajú na Orave.

ĽUBOMÍR FUČEK

Zostava: Brčák, Pňaček, Daňa, Zboja, Zaťko, Tomaga (61. Dulka), Lajčin, Bútora (74. Reguly), Zboroň, Pikna, Mores

Chlebnice – Dúbrava 2:2 (0:0)

Góly: Zrnčík, Dedinský – Kubík, Glončák

Stretnutie v Chlebniciach prinieslo domácemu tímu remízu. V 6. min Ivan Oršuliak z poľa diagonálnou prihrávkou vysunul Boreka, ktorý si v pokutovom území efektne spracoval loptu na prsia, zbavil sa hosťujúcej obrany a zo siedmich metrov ponad brankára nastrelil brvno. V ďalšej šanci sa ocitol Suľa. Nabehol na prihrávku v pokutovom území, no loptu už medzi tri žrde usmerniť nestihol. V závere prvého dejstva bol v pokutovom území po rohovom kope Lukáša Bakoša nedovolene bránený Michal Oršuliak. Rozhodca však bránenie za nedovolené neuznal a jedenástku nenariadil.

V úvode druhej polovice po chybe v defenzíve domácich hráčov Dúbrava využila šancu a umne prelobovala domáceho gólmana. Vzápätí hostia evidentne zahrali rukou, čo rozhodca taktiež nevyhodnotil ako nedovolený ťah a penaltu nenariadil. O päť minút sa po prihrávke Pavla Bakoša pred bránou najlepšie zorientoval Zrnčík a prízemnou strelou k tyči dorovnal skóre. Remíza však na tabuli nesvietila dlho. Ešte v tej istej minúte súper aj so šťastím prekvapil Suroviaka, ktorý bol vysunutý a rozvlnil chlebnickú sieť. V nasledujúcich minútach Chlebnice vyvinuli tlak na obranu Dúbravy, no loptu nedokázali prepasírovať po viacerých dorážkach. Po druhýkrát vsietiť sa im podarilo až 8 minút pred koncom, kedy si na rohový kop Lukáša Bakoša najlepšie nabehol striedajúci Dedinský a hlavou zakončil. Do záveru zápasu mohlo domáce mužstvo ešte zvýšiť, no po ideálnom centri Pavla Bakoša Gerát koníkom trafil len brvno. Akcia pokračovala a za údajné vrazenie do brankára videl Borek druhýkrát neoprávnene žltú kartu. Aj keď domáci nepodali žiadny oslnivý výkon, udržali si aspoň bod.

Zápas totálne nezvládol hlavný rozhodca, ktorý mylnými verdiktmi ovplyvnil priebeh stretnutia.

JOZEF VAVREČAN

Zostava: Suroviak, Petričiak (46. Adamec), M. Oršuliak, J. Suľa, I. Oršuliak, L. Bakoš, P. Bakoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Zrnčík (73. Dedinský), ČK: Borek (po 2 ŽK)

Prečítajte si tiež: Jasenica si doma pripísala ďalší skalp oravského tímu Čítajte

Or. Poruba – Or. Jasenica 1:1 (0:1)

Góly: Kolorédy – Michal Vráb

V ďalšom oravskom derby nastúpili do zápasu lepšie hostia, ktorí predvádzali svoj typický kombinačný futbal podporený tvrdosťou. Bola to práve Jasenica, ktorá sa aj ujala vedenia. V 23. min domáci hráči stratili loptu v útoku a hostia zaútočili po krídle. Center smerujúci do šestnástky hlavou upratal za chrbát bezmocného brankára Poruby Michal Vráb. Domáce mužstvo malo do polčasu niekoľko šancí na vyrovnanie. Najmä zakončenie Filipa Kolorédyho a hlavička Gálika si pýtali gól. Do druhého polčasu nastúpili oba celky so snahou získať body. Úvod druhej polovice stretnutia sa odohrával hlavne medzi šestnástkami. Domáci sa snažili vyrovnať a hostia zbytočnými faulami a najmä rečami získavali na svoju stranu karty. V 69. min musel po druhej žltej karte predčasne opustiť ihrisko kapitán Jasenice a chvíľu nato sa po krídelnej akcií Romana Sopúcha presadil Filip Kolorédy, keď krásne preloboval brankára hostí. V závere stretnutia sa hra kúskovala a hosťujúci hráči si svojimi výrokmi na adresu rozhodcov vypýtali ďalšie dve červené karty. Oravská Poruba početnú výhodu už ale nevyužila a tak sa zápas skončil remízou 1:1.

VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava domácich: Osadský – Greguška, Ján Melicherčík st., T. Jašica, Gálik, Kolorédy, Sopúch, Sokol, Dudáš, Dauda (81. Ján Melicherčík ml.), V. Jašica (85. Hutko)

Zostava hostí: Žofaj – M. Polák, Binek, V. Madleňák, Hvoľka, Feranec, Michal Vráb, Hollý, Trabalík (54. S. Polák), Laštík (59. Laštík), M. Madleňák

ŽK: Sokol, Dudáš, V. Jašica, Ján Melicherčík ml. – Binek, V. Madleňák, Feranec, M. Madleňák, Marek Vráb

ČK: Feranec, Binek, M. Madleňák (všetci po 2 ŽK)

Zubrohlava – Bobrov 1:1 (0:1)

Góly: Matej Tomaštík – Mravec

Derby zápas dvoch susedných dedín sa hral od úvodu veľmi vyrovnaný. Oba celky vyčkávali a čakali na chybu toho druhého. Po polhodine sa mohol Bobrov ujať vedenia, keď po faule domáceho brankára odpískal rozhodca penaltu. Tú ale hosťujúci Štefan Backa nepremenil. O päť minút sa hostia predsa len radovali, keď sa presadil Filip Mravec. Do druhej 45-minútovky nastúpilo domáce mužstvo so snahou získať aspoň bod. Šance však dlho neprichádzali ani na jednej, ani druhej strane. Až v 70. min sa predral po krídle Dávid Babinský a po jeho centri vyrovnal na konečných 1:1 striedajúci Matej Tomaštík. Derby tak skončilo remízou, čo môže viac mrzieť futbalistov Zubrohlavy, ktorí budú bojovať o udržanie sa v V. lige. JOZEF ZEMANČÍK

Zostava domácich: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, M. Majchrák, Gluštík, Prozbík, Mušák, P. Jendrol (46. Matej Tomaštík), A. Tomaštík, Pienčák, Babinský, T. Majchrák (65. A. Jendrol)

Zostava hostí: Slovík – Gočal, Mušák, Kurtulík (88. Kružeľ), Kurják (75. Vnučák), Backa (62. Gužík), Mravec, Čiernik, Matej Stašák, Michal Stašák (55. Kramarčík), Melek

ŽK: Hellebrandt, Miroslav Tomaštík, Matej Tomaštík – Mušák