Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Magurku i Kubínsku hoľu ovládol rovnaký cyklista

Tretí ročník časovky mal mierne pozmenenú trať. Začínalo sa tentokrát v Beňovej Lehote.

Radovan Bíroš (v strede) bol najrýchlejším mužom Časovky na Kubínsku hoľu.(Zdroj: Archív podujatia)

DOLNÝ KUBÍN. Milovníci horskej cyklistiky mali na Orave ideálnu možnosť si otestovať formu s ostatnými súpermi. Konal sa 3. ročník MTB Časovky na Kubínsku hoľu, ktorá ponúka na deväťkilometrovej trati prevýšenie až 550 m. Oproti vlaňajšku organizátori trasu trošku pozmenili. Nezačínalo sa na Malom Bysterci, ale pri Urbárskom dome na Beňovej Lehote. Cieľ bol tradične priamo pri Chate na Kubínskej holi. „Preteky mám pod nosom a preto vždy rád prídem,“ hovorí Ján Lovás z Dolného Kubína, ktorý vyhral kategóriu mužov nad 60 rokov. Časom 37 minút a 36 sekúnd zatienil nestarnúci športovec viacero mladších pretekárov. „Stále na sebe pracujem. Behám alebo sa túlam na bicykli. Pred šiestimi týždňami ma trošku zabrzdili zlomené rebrá, ale už som fit. Boli to moje posledné preteky pred majstrovstvami sveta v behu do vrchu.“

Horskú časovku na Kubínsku hoľu vyhral tento rok Radovan Bíroš z klubu Elite bike Dolný Kubín (28:35 min) pred Jakubom Šiarnikom z SK Žiarska dolina. Rozdiel v cieli predstavoval iba sedem sekúnd. Radovan Bíroš vyhral v júni aj cyklistické preteky O kráľa Magurky.

Najrýchlejší výkon spomedzi žien predviedla Martina Cabuková z Kysuckého Nové Mesto (43:55 min), ktorá súťažila v kategórii nad 40 rokov. Z Oravčaniek bola najlepšia Janka Kršáková z Vasiľova (49:16 min).

Na štart tretieho ročníka sa postavila celkovo viac ako stovka milovníkov dvojkolesových tátošov.

Prečítajte si tiež: Oravská Lesná zažila kúzelnú bežeckú noc

Medailisti vo všetkých kategóriách

juniori do 18 rokov – 1. Dominik Žitko (Dodo team) 33:53 min, 2. Matúš Oravec (Divina racing team) 36:43 min, 3. Matej Badáň (ŠK Meteor Dolný Kubín) 40:23 min,

muži do 39 rokov – 1. Radovan Bíroš (Elite bike Dolný Kubín) 28:35 min, 2. Jakub Šiarnik (SK Žiarska dolina/Scarpa) 28:42 min, 3. Martin Miko (Rajec) 30:27 min,

muži do 49 rokov – 1. Miloš Sopko (Žilina) 31:08 min, 2. Daniel Strelička (Žilina) 33:16 min, 3. Roman Puclík (Ružomberok) 34:18 min,

muži do 59 rokov – 1. Vladimír Klucha (Kanianka) 33:29 min, 2. Miroslav Hulej (Ružomberok) 34:48 min, 3. Miroslav Vereb (Liptovský Mikuláš) 37:43 min,

muži nad 60 rokov – 1. Ján Lovás (Dolný Kubín) 37:36 min, 2. Peter Pastucha (Ružomberok), 3. Ján Benko (Jurassic bike team Dolný Kubín) 44:25 min,

ženy do 39 rokov – 1. Lenka Kellová (KBL Jasná) 48:16 min, 2. Alena Janičeková (Smrečany Žiar) 48:32 min, 3. Lucia Škapcová (Nižná) 49:35 min,

ženy nad 40 rokov – 1. Martina Cabuková (K. N. Mesto) 43:55 min, 2. Janka Kršáková (Vasiľov) 49:16 min, 3. Adriana Laštíková (Dolný Kubín) 1:02:25 h.

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  10. Špeciálna príloha: Krížovky na leto 2 657

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

Cudzinci často ovplyvňujú štatistiky počtu obyvateľov

Žijú okolo nás, ale v celkových počtoch zaradení nie sú. Cudzinci neplatia poplatky a obce na nich nedostávajú peniaze od štátu.

V Zázrivej dnes varia špeciality ako lisník či glgany

Kulinársky workshop je zameraný na varenie tradičných aj menej známych starosvetských jedál zo zázrivských dolín.

Aj toto by mohli byť kandidáti na nových primátorov

Nových predstaviteľov obcí a miest budeme voliť v novembri. Do volieb pôjdu aj súčasní primátori.

Juraj Bača: Tretie miesto je úspech a dobrá skúsenosť

Oravský tenista si preniesol dobrú formu zo súťaže aj na majstrovstvá.