Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Oravské kluby stále nevyhrali. V Tvrdošíne už vymenili trénera

Karol Polťák mal pri premiére na lavičke Tvrdošína blízko ku remíze. Rozhodcovia však boli proti.

Tvrdošínski futbalisti mali po štyroch zápasoch na konte len tri body. Aj preto s nimi cestoval do Makova nový tréner. Tvrdošínski futbalisti mali po štyroch zápasoch na konte len tri body. Aj preto s nimi cestoval do Makova nový tréner. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Rosina – Trstená 5:1 (4:1)

Góly: Bistiak 2, Mrázik, Hruboš, Drexler – Branický (z 11 m).

Oravské mužstvo vstúpilo do zápasu veľmi zle. Už v 3. min inkasovalo úvodný gól. Potom síce mohlo vyrovnať. Tutovky mali na kopačke Jakub Zaťko i Tomáš Greššák. Ani jedna sa však neujala. Následne dala Rosina v krátkom slede ďalšie dva góly, ktoré boli z kategórie tých šťastnejších. V 32. min už domáci viedli 4:0, ale Trstenej sa podarilo do prestávky streliť aspoň jeden gól. Z jedenástky skorigoval nepriaznivý stav Martin Branický.

Po zmene strán sa už hralo prevažne v strede ihriska. Rosina sa už netlačila pred bránu. Hostia mali dve šance na skórovanie, ale druhý gól nepridali. V 71. min sa však presadil domáci Bistiak a uzavrel na konečných 5:1. ALBÍN MACHAJDA

Zostava: Smieška – Bulla, Juraj Buška, Jakub Buška, Ješš, Zaťko, Machajda, Branický, Záhradník (65. Maťovčík), Palider, T. Greššák.

ŽK: Branický.

Makov – Tvrdošín 3:1 (1:1)

Góly: Štefanec 2, Tasić (z 11 m) – Hajduk.

Tvrdošín nevstúpil do jesennej časti podľa predstáv, a preto s mužstvom do Makova cestoval už nový tréner Karol Polťák. Oravské mužstvo chcelo získať stratené body, čo sa mu aj darilo. Proti boli však páni v žltom, ktorí z dobrého zápasu urobili od 85. min frašku.

Už v 2. min mal veľmi dobrú možnosť na skórovanie Jendrol. Trafil však vedľa. V 11. min sa domáci ujali vedenia po prízemnej strele. V 22. min mal Makov na kopačke tutovku, ale z hranice 11 m prestrelil bránu. Po pol hodine hry si pekne obhodil obrancu Šurina, preloboval brankára, ale lopta tesne minula svoj cieľ. O ďalšie štyri minúty postupoval sám na brankára Čurčin. Takisto však netrafil priestor medzi troma žrďami. V 44. min to Tvrdošínu konečne vyšlo. Pohotovou strelou spoza šestnástky vyrovnal Hajduk.

V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 55. min išiel sám na brankára Lejko, no trafil iba žrď. V 75. min bol knokautovaný Jendrol. Domáci hráč už mal žltú kartu, ale druhú sa mu rozhodca bál udeliť. Zdalo sa, že body sa spravodlivo rozdelia. Prišla však 85. min, kedy domáci hráč spadol v šestnástke. Rozhodca po trojsekundovom uvažovaní ukázal na biely bod. Za protesty bol ešte vylúčený Trnovec. Makov jedenástku premenil a v nadstavenom čase pridal ešte tretí gól.

ĽUBOMÍR GREGOREC

Zostava: Machunka – Hradský, Trnovec, Šikyňa, Sirota, Hajduk, Šurina, Jendrol, Čurčin, Lejko (79. Válek), Radičević.

ŽK: Machunka, Hradský, Šurina, Radičević.

ČK: Trnovec.

Prečítajte si tiež: Námestovská séria bez prehry skončila Čítajte

Belá – Dolný Kubín 3:1 (1:0)

Góly: Debnár 2, Kucej – Puskarčík.

Domáci vstúpili do zápasu aktívne, z čoho si vypracovali šancu, ktorú však Trabalík zneškodnil. V 11. min sa už Belá tešila z gólu, keď využila zaváhanie kubínskej obrany. Po inkasovanom góle hostia pridali na dôraze a pohybe. V 30. min sa do najväčšej šance dostal Trojanovič, keď išiel sám na brankára, jeho strela však trafila gólmana. Následne domáci pohrozili hlavičkou, ktorá išla tesne vedľa tyče. Bugan si tiež vypracoval šancu z 25 metrov, no jeho strelu brankár vyrazil.

V druhom polčase sa hostia pokúsili o zvrat, čo sa im takmer podarilo. V 55. min po úniku Mahúta a po prihrávke skóroval krásnou technickou strelou k ľavému hornému rohu Puskarčík. Hostia sa ale dlho z vyrovnania netešili. O tri minúty sa dostali domáci do vedenia na 2:1. Dolný Kubín ale nezložil zbrane a vypracoval si niekoľko pekných šancí. V 78. min išla Belá po hrubej chybe hostí už do dvojgólového vedenia. Výkon Kubína potešil oko diváka, ale rozhodli individuálne chyby.

PAVOL BAČA

Zostava: Trabalík – Baričák, Zanovit (80. Hrubec), Cvacho, Bugan, Mahút, Trojanovič, Vojtaššák, Beňuš, Puskarčík, Janovec (60. Bača).

Dohrávka

Tvrdošín – Staškov 0:0

Zostava: Machunka – Hradský, Trnovec, Šikyňa, Sirota, Hajduk, Lajš, Šurina, Bartoš (72. Radičević), Jendrol (69. Válek), Čurčin (46. Lejko).

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.