Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Námestovská séria bez prehry skončila

Uplynulý víkend vyšiel naprázdno v III. lige aj druhý oravský účastník.

Námestovo našlo premožiteľa až v piatom zápase. Námestovo našlo premožiteľa až v piatom zápase. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Rimavská Sobota – Námestovo 4:1 (3:1)

Góly: Ľupták 2, Vujoševič, Jass – Žákovič.

Oravskí futbalisti nastúpili na zápas bez dvoch hráčov obrannej formácie, Martina Habiňáka a Lukáša Čecha. Ich absencia bola citeľná. Rimavská Sobota mala skvelý vstúp do zápasu. V 40. min viedla už trojgólovým rozdielom. Skóre otvoril osamotený srbský legionár Vujoševič a potom sa dvoma zásahmi blysol Erik Ľupták. Na 2:0 sa presadil nádhernou strelou do šibenice a druhý pridal po rohovom kope. Akú-takú šancu pre hostí vykresal tesne pred prestávkou Marek Žákovič, ktorý znížil na 3:1.

Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Padol už iba jediný gól. Jeho autorom bol v 80. min Jass. Námestovčania herne nesklamali. Rozhodla lepšia záverečná fáza.

IVAN RUSNÁK

Zostava: Lešňovský – Michal Čiernik, Buckulčík, Siman, Pikoš (82. Banas), Marián Čiernik, Kubica (82. Mydlár), Kurtulík, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Žákovič, ŽK: Siman, Kubica, R. Jagnešák.

Prečítajte si tiež: Kapitánsku pásku nosili v Trnave osobnosti. Teraz má takú česť Trstenčan Čítajte

Or. Veselé – Teplička n. Váhom 1:3 (0:2)

Góly: Škuta – Kapusniak 2, Masnica.

Oravské mužstvo odohralo slabý zápas. Prvý polčas bol z ich strany ustráchaný. Hostia to využili na rýchle brejky. V 10. min dali prvý gól a druhý pridali po pol hodine hry. Oba dal Kapusniak.

Do druhého polčasu došlo v zostave Oravského Veselého ku prestriedaniu hráčov, ktorí hru oživili. V 53. min strelil kontaktný gól Vladimír Škuta, ale už o ďalšie tri minúty Teplička nad Váhom znova viedla dvojgólovým rozdielom. Presadil sa Masnica. Bolo to rozhodujúci gól. Domáci futbalisti sa síce tlačili dopredu, ale z ich strany to bolo statické, bez pohybu. Hostia vyhrali zaslúžene.

DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo, Struhár, Šupej, Brčák (65. Feranec), Žilák, Zboja (46. Kumor), Kurtulík (81. J. Válek), Pňaček (46. Pisarčík), Smondek, Škuta.

ŽK: Hojo.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.