Uplynulý víkend vyšiel naprázdno v III. lige aj druhý oravský účastník.

Námestovo našlo premožiteľa až v piatom zápase. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Rimavská Sobota – Námestovo 4:1 (3:1)

Góly: Ľupták 2, Vujoševič, Jass – Žákovič.

Oravskí futbalisti nastúpili na zápas bez dvoch hráčov obrannej formácie, Martina Habiňáka a Lukáša Čecha. Ich absencia bola citeľná. Rimavská Sobota mala skvelý vstúp do zápasu. V 40. min viedla už trojgólovým rozdielom. Skóre otvoril osamotený srbský legionár Vujoševič a potom sa dvoma zásahmi blysol Erik Ľupták. Na 2:0 sa presadil nádhernou strelou do šibenice a druhý pridal po rohovom kope. Akú-takú šancu pre hostí vykresal tesne pred prestávkou Marek Žákovič, ktorý znížil na 3:1.

Po zmene strán sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Padol už iba jediný gól. Jeho autorom bol v 80. min Jass. Námestovčania herne nesklamali. Rozhodla lepšia záverečná fáza.

IVAN RUSNÁK

Zostava: Lešňovský – Michal Čiernik, Buckulčík, Siman, Pikoš (82. Banas), Marián Čiernik, Kubica (82. Mydlár), Kurtulík, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Žákovič, ŽK: Siman, Kubica, R. Jagnešák.

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež:Kapitánsku pásku nosili v Trnave osobnosti. Teraz má takú česť Trstenčan

Or. Veselé – Teplička n. Váhom 1:3 (0:2)

Góly: Škuta – Kapusniak 2, Masnica.

Oravské mužstvo odohralo slabý zápas. Prvý polčas bol z ich strany ustráchaný. Hostia to využili na rýchle brejky. V 10. min dali prvý gól a druhý pridali po pol hodine hry. Oba dal Kapusniak.

Do druhého polčasu došlo v zostave Oravského Veselého ku prestriedaniu hráčov, ktorí hru oživili. V 53. min strelil kontaktný gól Vladimír Škuta, ale už o ďalšie tri minúty Teplička nad Váhom znova viedla dvojgólovým rozdielom. Presadil sa Masnica. Bolo to rozhodujúci gól. Domáci futbalisti sa síce tlačili dopredu, ale z ich strany to bolo statické, bez pohybu. Hostia vyhrali zaslúžene.

DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo, Struhár, Šupej, Brčák (65. Feranec), Žilák, Zboja (46. Kumor), Kurtulík (81. J. Válek), Pňaček (46. Pisarčík), Smondek, Škuta.

ŽK: Hojo.