Breza a Vavrečka ponúklli futbal, ktorý sa musel páčiť

Susedské derby v Novoti vyhralo prekvapujúco Zákamenné.

V súboji Brezy a Vavrečky nevypustili hráči žiadny súboj. Išlo o prvé miesto.V súboji Brezy a Vavrečky nevypustili hráči žiadny súboj. Išlo o prvé miesto. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Breza – Vavrečka 2:3 (1:2)

Góly: T. Bakoš, M. Matejčík – Brčák, Brišák, Dendis

V Breze sa hral vyrovnaný zápas doposiaľ nezdolaných celkov. Domáci mali zo začiatku viac z hry. Do vedenia sa dostali už v 10. min. Milan Juriga krásne našiel Tibora Bakoša, ktorý loptu dopravil do siete. Z vedenia sa však neradovali ani päť minút. Vavrečka našla rýchlu odpoveď, keď skóroval Brčák. Brezania mohli opäť vyhrávať, no T. Bakoš nastrelil len brvno. Po rýchlom protiútoku však strelili gól hostia zásluhou Brišáka. Do kabín sa mohlo ísť za vyrovnaného stavu, keby v závere prvého dejstva Milan Juriga premenil penaltu.

Pár minút po zmene strán už bolo vyrovnané. Po centri M. Jurigu sa v pokutovom území najlepšie zorientoval M. Matejčík. Ten istý hráč mohol poslať svoj tím do vedenia v 65. min, keď sa sám rútil na brankára, no prestrelil bránu. Trest za zahodené šance prišiel 5 minút pred koncom stretnutia. Po rohovom kope zariadil 3 body pre Vavrečku striedajúci Daniel Dendis.

LADISLAV HLÁDEK

Zostava domácich: Ľ. Juriga – M. Juriga, S. Juriga, Mordel, M. Matejčík, Florek, Hládek (86. Maťovčík), A. Juriga, Volček, A. Matejčík, T. Bakoš

Zostava hostí: Jadroň – Tomaštík, Marián Kasan, Michal Kasan, Š. Holmík (46. Holub), Brišák, Hrubjak, Bránický, Pleva, Brčák (89. Revaj), Gemeľa (55. Dendis)

ŽK: Pleva, Marián Kasan, Hrubjak, Brčák, Brišák, ČK: A. Matejčík (Breza/po 2 ŽK)

Rozhodcovia: Pavlák – Badár, Gerek

Novoť – Zákamenné 2:4 (0:1)

Góly: Ganobčík, Jašica – Vrábeľ 3, P. Večerek

V derby zápase boli jednoznačne lepší Novoťania. Vytvárali si veľa šancí, no nevedeli sa presadiť. Navyše, z ojedinelej akcie súpera dostali gól. Do prestávky mali ďalšie dobré príležitosti, ktoré však nevyužili.

Zaslúženého vyrovnania sa dočkali krátko po zmene strán. Po peknej krídelnej akcii skóroval Ganobčík. Novoť bola aj naďalej lepším tímom, no v 72. min sa hostia opäť dostali do vedenia. Po rohovom kope sa presadil kapitán Večerek. Domáci futbalisti tentokrát rýchlo vyrovnali, keď krásne rozobrali zákamenskú obranu. Zlom zápasu prišiel v 78. min. Hosťujúci Peter Vrábeľ evidentne fauloval domáceho obrancu, no na počudovanie píšťalka rozhodcu ostala nemá. Zákamenčan sa tak sám rútil na Ťapajáka, ktorý nemal šancu. Po tomto góle Novoť úplne rezignovala. Kalich horkosti si vypila až do dna, pretože v 84. min po rohovom kope skompletizoval hetrik Vrábeľ.

PAVOL MIKOLAJČÍK

Zostava domácich: Ťapaják – Nodžák, Fafejta, Dominik Michlík, Patrik Jašica, Kocúr (73. Buckulčík), Dávid Michlík, Ganobčík (73. Rončák), Peter Jašica, Serdeľ (84. Ľ. Mikolajčík), E. Jašica

Zostava hostí: Ferenčík – Klimčík, Verníček, Belicaj, Juriga (82. Kovalčík), Kovaľ, Večerek, Sivčák, Murín, Magdiak (68. Urban), Vrábeľ

Rozhodcovia: Kubolek – Baranček, Katrenčík

Or. Podzámok – Klin 0:0

I keď diváci gól nevideli, brankári sa určite nenudili. V prvom polčase mali domáci futbalisti dve výborné šance na skórovanie. V hlavnej úlohe boli bratia Maslovci. V 10. min po centri Tomáša hlavičkoval Juraj iba do náručia brankára. Potom si úlohy vymenili. Juraj pekne vysunul Tomáša, no ten netrafil bránu. Hostia hrozili v prvom dejstve hlavne nebezpečnými strelami. Jedna opečiatkovala brvno a pokus Daniela Kosmeľa išiel tesne ponad bránu. Po zmene strán sa hrala vyrovnaná partia. Najväčšiu šancu na skórovanie mal domáci Filip Harezník. V 80. min išiel sám na brankára, ale priestor medzi troma tyčkami minul. Remíza je zaslúžená. TOMÁŠ MASLO

Zostava domácich: Martin Bukna – Matúš Bukna, J. Maslo, T. Maslo (79. P. Maslo), F. Harezník, M. Harezník (64. Patrik Holubčík), Mihálik, Jurovčík, Hutko, Medvecký, Peter Holubčík (46. M. Holubčík)

Zostava hostí: Volf – Majcher, Fenik, Lacek, Šaštinský, Úradník, Medvecký (90. Ptáčin), Jendroľ (83. Svetlák), Ganobčík (46. M. Kosmeľ), Mišek (69. Stahoň), D. Kosmeľ

ŽK: Majcher, D. Kosmeľ (obaja Klin)

ČK: M. Kosmeľ (Klin)

Rozhodcovia: Capko – Jančo, Loffay

Prečítajte si tiež: Derby v Jasenici ponúklo deväť gólov a neuveriteľný obrat Čítajte

Pribiš – Dlhá nad Oravou 5:1 (2:1)

Góly: S. Meľo 2 (prvý z 11 m), Križan 2, Klocháň – R. Jendrišek

Na rozmočenom trávniku v Pribiši boli prvých 15 minút lepší hostia. Už v 3. min mali obrovskú šancu, keď ostala lopta na bránkovej čiare. Domáci gólman bol však pohotový. Neskôr sa osmelili aj Pribišania, no paradoxne inkasovali ako prví. Po nedorozumení domácich stopérov sa k lopte dostal R. Jendrišek, ktorý peknou strelou prekonal Drígeľa. O 10 minút už bolo vyrovnané. S. Meľo sa sám rútil na brankára, no v šestnástke bol zákerne faulovaný. Nariadenú jedenástku sám premenil. V 37. min už viedli domáci vďaka Križanovej krásnej strele spoza šestnástky. Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpili Dlžania. Mali dve-tri slušné šance, ktoré však nepremenili. Trest tak prišiel v 78. min. Na centrovanú loptu najvyššie vyskočil Klocháň. Po tomto góle Dlhá vrhla všetky sily do útoku. Otvorila sa jej tak obrana, čo domáci dokonale využili. V 82. min Brienik cez polovicu ihriska vysunul Križana. Jeho strelu síce brankár vyrazil, ale iba ku osamotenému S. Meľovi. O päť minút vznikla podobná situácia ako pri štvrtom góle, len s tým rozdielom, že gólovo zakončil Križan. Pribiš tak zaslúžene zvíťazil.

ONDREJ MARTVOŇ

Zostava domácich: Drígeľ – Hurák, Klocháň, Nemček, Brtko, Juriga, Sojka, Križan, Jablonský, S. Meľo, Brienik (86. Cengel)

Zostava hostí: Šimánek – D. Capuliak, M. Capuliak (46. Polák), I. Jendrišek, R. Jendrišek, Janota, Mores, Dančo, Kordiak, Zavoďančík, Ťapajna (71. Šutta)

ŽK: Križan – M. Capuliak, Dančo, Kordiak

Rozhodcovia: Melicherčík – R. Vajdiar, J. Vajdiar

Vasiľov – Rabča 2:0 (1:0)

Góly: P. Gemeľa, Ociepka

Súboj nováčikov mal od úvodného hvizdu jasný priebeh. Domáci futbalisti sa neustále tlačili pred bránu Rabče. Prvý gól padol už v 4. min, kedy si na priamy kop Sadžakova vyskočil Gemeľa a bolo 1:0. Do prestávky mali Vasiľovčania ďalšie vyložené šance, ale stav sa nemenil. Hostia v tomto dueli čakali iba na rýchle brejky.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hru režírovalo domáce mužstvo. V 60. min sa zopakovala situácia pri prvom góle. Štandardnú situáciu zahrával znova Sadžakov. Tentokrát jeho prudký center našiel hlavičku Ociepku a bolo 2:0. Viac gólov nepadlo a tak tri body ostali vo Vasiľove. Domácim sa tak podarilo revanšovať za jarnú prehru na ihrisku Rabče. Pochváliť treba aj rozhodcov, ktorí podali dobrý výkon.

FRANTIŠEK BARANIAK ML.

Zostava domácich: Pronaj – Jadroň, Sadžakov, Gustiňák, Otruba, Voška, Š. Baraniak (88. Feja), Ociepka, Škapec, P. Gemeľa, Košút

Zostava hostí: Poništiak – Chutniak, Brezoňák, Jadroň, Ratičák, Kvasňák, T. Joščák, Skurčák, Brišák, Tisoň, M. Joščák (46. Gluch)

ŽK: Chutniak (Rabča)

Rozhodcovia: Pobeha – Bajdich, Masarovič

Žaškov – Liesek 2:0 (1:0)

Góly: Lach, M. Mikuš

Na ťažkom teréne sa stretli dve mužstvá, ktoré sa snažili o technický futbal. Častejšie mali loptu na kopačkách domáci, no paradoxne to bol hráč hostí, Tomáš Koleják, ktorý mal prvú veľkú šancu. Rútil sa na brankára domácich, ale bránu Žaškova netrafil. Prišli chvíle domáceho útočníka Šimona Drígeľa. Najskôr ohrozil súpera strelou spoza šestnástky, potom sa prekľučkoval pomedzi obranu hostí, no nedôrazne zakončil. Domáci sa dočkali gólu v 35. min., keď roh Marka Koedama umiestnil do siete hlavičkou Marek Lach.

Do druhého polčasu chcel Žaškov navýšiť vedenie, no nedarilo sa mu to ani z najvyloženejších šancí. Liesek sa postupne začal tlačiť viac dopredu, čím vznikali príležitosti na obidvoch stranách. Domácim vyšlo striedanie, keď Milan Mikuš po niekoľkých minútach na ihrisku zvýšil na 2:0. Rovnaký hráč mal šancu zavŕšiť zápas tretím gólom, no z poslednej akcie trafil iba tyč.⋌

PETER FARKO

Zostava domácich: Ertel – Zvara, Koedam, Mikuš, Hanko, Svitko, Lacko, Farko (79. Snovák), Lach, Drigeľ (73. M. Mikuš), Trnovský

Zostava hostí: Š. Žulko – Poláček, Hrkeľ, Kubás, Repka, Koleják, Vrabec, Rajčáni (81. Kaník), Dreveňák, Chovančák (65. Hrkeľ), M. Žulko

ŽK: Koedam – Dreveňák

Rozhodcovia: Mensár – Železňák, Matúška

Prečítajte si tiež: Námestovo stále neprehralo. Doma zachraňovalo remízu Čítajte