Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Tretie kolo bolo v znamení domácich mužstiev

Chlebnice zvládli domáci zápas so Zubrohlavou. Ani v treťom dueli neinkasovali.

Chlebnice zvládli aj druhé oravské derby. Po výhre nad Nižnou vyhrali aj so Zubrohlavou. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Bobrov – Sučany 7:1 (3:0)

Góly: Kramarčík 2, Mravec 2, Mušák, Backa, Gočál

Domáci vstúpili do zápasu ako víchor a už v 13. min. bolo po góloch Štefana Backu a Adama Kramarčíka 2:0. Po rýchlych dvoch góloch sa hostia oklepali, no do väčších šancí ich domáca obrana nepustila. Naopak Bobrov do polčasu pridal ešte jeden gól. V 34. min sa druhýkrát v zápase presadil Adam Kramarčík. V druhej 45-minútovke sa veľa na obraze hry nezmenilo. Po piatich minútach druhého polčasu dal už na 4:0 Filip Mravec. O päť minút hostia zaznamenali čestný úspech, keď sa z ojedinelej šance presadil Michal Kačák. To ako keby s domácimi zatriaslo a dlho sa nevedeli dostať do gólovej šance. Posledných 20 minút však opäť patrilo Bobrovčanom. V 71. min sa presadil Marek Mušák. Štvrťhodinu pred koncom dal už na 6:1 Filip Mravec a konečnú podobu výsledku dal v 87. min po rohovom kope Marián Gočál, keď halfvolejom trafil loptu. Tento gól bude určite ašpirovať na najkrajší gól jesene medzi oravskými mužstvami. Bobrovčania tak doma zaslúžene zdolali Sučany 7:1, za čo ich po zápase odmenili domáci diváci potleskom. MIROSLAV TRNKA

Zostava: Slovík – Mušák, Melek, Kramarčík, Kurtulík, Kurják, Backa, Mravec, Čiernik, Vnučák (70. Kružeľ), Gočál

Or. Poruba – L. Sliače 4:0 (2:0)

Góly: Šípka 3, Tittel

V Oravskej Porube sa hral od úvodu svižný futbal. Tempo zápasu určovali domáci futbalisti. Kristián Gálik v 14. min potiahol loptu po krídle, prihral do druhej vlny Tomášovi Šípkovi a ten otvoril skóre zápasu. O šesť minút Poruba zvýšila svoje vedenie, keď vystrelil Miroslav Greguška do žrde a dorážku poslal Ivan Tittel za chrbát hosťujúceho brankára. V 27. min sa do šance dostal Filip Kolorédy, ale jeho strelu brankár hostí chytá. O desať minút neskôr domáci predviedli najkrajšiu akciu zápasu, keď Filip Kolorédy prihral Romanovi Sokolovi a jeho strelu s námahou vyrazil brankár hostí. Po zmene strán domáci pokračovali v útočnom futbale. V 51. min po krížnej prihrávke strieľa Tomáš Šípka a je to 3:0 pre domácich. V 65. min mohol Tomáš Šípka skompletizovať hetrik, po rohovom kope však hlavou trafil len žrď súperovej brány. O tri minúty neskôr rozhodca ponúkol Liptovským Sliačom možnosť kopať penaltu. Matej Kendera však mieril vysoko nad bránu. Domáci to potrestali a v 72. min Tomáš Šípka zvýšil na konečných 4:0. Oravská Poruba tak doma zaslúžene zvíťazila, čo ocenili aj jej diváci, ktorí ju odmenili potleskom. VLADIMÍR SOPÚCH

Zostava: Osadský – Greguška, Ján Melicherčík st., T. Jašica (71. V. Jašica), Gálik, Šípka (83. Ján Melicherčík ml.), Kolorédy, Sopúch, Sokol (77. Mores), Dudáš, Tittel

ŽK: T. Jašica

Prečítajte si tiež: Derby v Jasenici ponúklo deväť gólov a neuveriteľný obrat

Chlebnice – Zubrohlava 3:0 (2:0)

Góly: L. Bakoš, P. Bakoš, Zrnčík

Celý zápas sa hral za dažďa. Domáci vybehli na trávnik s väčším odhodlaním vyhrať. V 15. min nebezpečne vystrelil Pavol Bakoš z hranice šestnástky, ale pozorný Hellebrandt si s jeho strelou poradil. O päť minút už Chlebnice viedli. Gerát zabojoval v strede poľa, prihrávkou našiel L. Bakoša, ten vysunul brata Pavla, jeho prihrávku si opäť prebral Lukáš, ktorý sklzom dopravil loptu do siete. O ďalších 120 sekúnd bol už rozdiel dvojgólový. Pavol Bakoš sa pekne uvoľnil v rohu šestnástky a strelou do ľavého horného rohu nedal brankárovi šancu. V 40. min po pravej strane potiahol loptu P. Bakoš, prudkým centrom našiel A. Suľu, no ten bol pred bránkou nedôrazný.

Hostia sa v druhom dejstve konečne osmelili. Dvoma nebezpečnými brejkami sa snažili prečísliť chlebnickú obranu. Tá však na čele s brankárom Suroviakom bola dnes bezchybná. V 82. min mali domáci opäť dobrú príležitosť. Borek vysunul Zrnčíka, no jeho strela tesne minula pravú tyč. Ten istý hráč si to však vynahradil o minútu neskôr. Krásne sa zmocnil lopty a obišiel všetko, čo mu stálo v ceste. Poľahky tak zasunul loptu do odkrytej brány. Domáci futbalisti si po dobrom výkone zaslúžia od trénera veľkú pochvalu. JOZEF VAVREČAN

Zostava domácich: Suroviak – I. Oršuliak, Petričiak (85. Adamec), M. Oršuliak, J. Suľa, L. Bakoš, P. Bakoš, Gerát, A. Suľa, Borek, Dedinský (60. Zrnčík)

Zostava hostí: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, A. Tomaštík, L. Gluštík, Mušák, M. Majchrák, Pienčák, Václav, T. Majchrák, I. Gluštík (46. Matej Tomaštík), J. Tomaštík (36. Banas)

ŽK: P. Bakoš – Miroslav Tomaštík, Pienčák

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?