Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Lepšie sa na Slovenský pohár naladili futbalisti Námestova

Oravské Veselé po dobrom výkone nestačilo na Novú Baňu.

Patrik Jagnešák (pri lopte) strelil dva góly Námestova. Patrik Jagnešák (pri lopte) strelil dva góly Námestova. (Zdroj: Milan Švába)

Námestovo – Fiľakovo 3:0 (0:0)

Góly: P. Jagnešák 2, Siman

Prvé domáce stretnutie nového ročníka prinieslo kvalitný futbal v podaní oboch tímov a hlavne po prestávke aj množstvo pekných akcií a gólových príležitostí. V úmornom teple začali domáci už tradične náporom, ktorý priniesol v 7. min šancu Mareka Žákoviča. Po rohu Patrika Jagnešáka však tiesnený hlavičkoval nad brvno. V 24. min predviedol v strede poľa parádičku Marián Čiernik, kolmo vysunul Kubicu, ktorý však vybiehajúceho brankára Kostiča neprekonal. Potom sa dostali k slovu aj hostia. Po chybe v domácej rozohrávke sa ocitol v čistej šanci Rubint, ale Lešňovský svojich spoluhráčov podržal.

Po prestávke si diváci len vzdychli pri strele Michala Čiernika z priameho kopu, ktorá presvišťala okolo šibenice. Pravú futbalovú lahôdku priniesla 50. minúta. Pikoš vysunul časovanou prihrávkou Patrika Jagnešáka, ktorý potiahol loptu po ľavej strane a jeho presný center už Siman nemal problémy poslať do siete. Súper nezložil zbrane, zvýšil aktivitu a začal hroziť rýchlymi protiútokmi. Svoje príležitosti, našťastie pre domácich, nedokázal využiť. Po 70. min žltočierni znova pritlačili, kombinovali na jeden dotyk a prišli aj skvelé gólové šance. Žákovič, Kubica a ani Patrik Jagnešák v nich postupne neuspeli. Naopak, skórovať mohol hráč čiernej pleti Ogaraku Charles, ale Lešňovský znovu preukázal svoje kvality. V 80. min si na dlhý Habiňákov pas nabehol Žákovič. V čistej pozícii sa neulakomil, ale ešte nezištne prihral voľnému Patrikovi Jagnešákovi a bolo 2:0. Ten istý hráč o pár minút pridal ešte jeden gól. Rýchly brejk zakončil tvrdou krížnou strelou po zemi na konečných 3:0. Duel mal skvelú futbalovú atmosféru, o ktorú sa zaslúžili spokojní diváci aj domáci fanklub. Futbalisti MŠK svojím výkonom pozvali fanúšikov futbalu na stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu, v ktorom v stredu 9. augusta o 16.30 h privítajú účastníka 2. ligy AFC Nové Mesto nad Váhom.

JÁN SALAJ

Zostava: Lešňovský – Michal Čiernik, Habiňák, Buckulčík, Pikoš, Siman, Kubica (86. Kormaňák), Marián Čiernik, R. Jagnešák, P. Jagnešák, Žákovič (89. Hvoľka)

ŽK: Pikoš

Prečítajte si tiež: Oravské Veselé si lepší vstup v úlohe nováčika nemohlo priať Čítajte

Nová Baňa – Or. Veselé 1:0 (0:0)

Gól: Milanović

Oravské mužstvo sa predviedlo v Novej Bani v dobrom svetle. Prvý polčas malo loptu častejšie na svojich kopačkách. V 37. min mohol otvoriť skóre Pisarčík. Z hranice jedenástky už prekonal brankára, tomu však pomohla tyčka. V prvom dejstve si domáci nevypracovali žiadnu gólovú šancu.

Zlomový moment celého zápasu sa udial na začiatku druhého polčasu. V 49. min sa srbský legionár Milanović pekne uvoľnil na hranici šestnástky a brankárovi nedal žiadnu šancu. Tatran potom súpera zatlačil, ale vytúženého vyrovnávajúceho gólu sa nedočkal. Vrátil sa tak domov bez bodu. Obe mužstvá však predviedli veľmi dobrý futbal. Oravské Veselé pozýva všetkých fanúšikov v nedeľu 13. augusta o 13.00 h na derby proti Námestovu. Ešte predtým však v stredu vycestuje na druhé kolo Slovenského pohára do Závažnej Poruby. DUŠAN REJDUGA

Zostava: Feriančík – Hojo (78. D. Brčák), Struhár, Hoti, Burzík, Kurtulík, Zboja, Š. Válek, Pňaček (64. J. Válek), Škuta, Pisarčík

ŽK: Pisarčík, Struhár

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí