Zubrohlava si dala najkrajší darček ku veľkému jubileu

Posledné kolo sezóny 2016/2017 bolo štedré ku fanúšikom. Na šiestich štadiónoch padlo až 45 gólov.

Podľa oficiálneho zápisu sledovalo zápas Zubrohlavy s Vavrečkou až osem stoviek divákov. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo zápas Zubrohlavy s Vavrečkou až osem stoviek divákov. (Zdroj: Tomáš Ferenčík)

Breza – Zázrivá 6:1 (2:0)

Góly: M. Juriga 3, J. Maťovčík 2, Florek – D. Zaťko

Zápas sa odohral už v sobotu. Domáci futbalisti chceli v tomto dueli potvrdiť dobrú formu v jarnej časti a spečatiť tretie miesto. Od úvodného hvizdu sa prakticky hralo na jednu bránu. Futbalisti Brezy mali veľkú prevahu, ktorú v prvom polčase zúročili dvoma gólmi Milana Jurigu.

Rovnaký scenár pokračoval aj po zmene strán. Domáci diktovali tempo hry a pribúdali aj góly. Dvoma presnými zásahmi sa blysol najprv striedajúci Ján Maťovčík a hetrik potom spečatil Milan Juriga. V 88. min vsietil šiesty gól Brezy Tomáš Florek, no bodku za stretnutím dali z ojedinelej akcii hostia. Skóroval Dominik Zaťko. Domáci hráči si za predvedený výkon zaslúžia veľkú pochvalu.

Zostava domácich: Ľ. Juriga – M. Matejčík, Volček, M. Juriga, Miroslav Trabalík, Mordel, Florek, Michal Kormaňák (65. Matúš Trabalík), S. Juriga (80. L. Matejčík), Miloš Kormaňák (46. J. Maťovčík)

Zostava hostí: Kitaš (46. Kollárik) – Briš, A. Otruba, Mäsiar, Karcol, Mahút, Osadský, Daubner, M. Otruba, D. Zaťko, J. Zaťko

ŽK: Miroslav Trabalík, S. Juriga, Miloš Kormaňák (všetci Breza)

rozhodcovia: Mensár – Kubolek, Jančo

JOZEF KUBAŠ

Zubrohlava – Vavrečka 3:1 (2:1)

Góly: L. Gluštík, Babinský, I. Gluštík – Košťál

Lepší záver sezóny si futbaloví fanúšikovia na Orave nemohli ani priať. Všetky súťaže sa skončili, no jedno odložené kolo dohrávala najvyššia oravská súťaž po jej skončení. Zápas Zubrohlavy a Vavrečky sa mal pôvodne hrať poslednú aprílovú nedeľu. Dobre však, že sa nakoniec pre nehrateľný terén odložil. Tímy si tak v priamom súboji zahrali o postup do 5. ligy. Lepšiu pozíciu mali pred zápasom domáci futbalisti, ktorí viedli o jeden bod pred Vavrečkou. Atraktívny duel prilákal na štadión krásnu divácku kulisu. V oficiálnom zápise je uvedených 800 návštevníkov.

Lepší vstup do zápasu mali hostia. Pôsobili futbalovejšie a v 8. min sa dočkali vedúceho gólu. Po krídelnej akcii mal už skórovať Masničák, ale brankár loptu zázračne chytil. Na dorážku Koštála však už bol prikrátky. Domáci fanúšikovia sa dočkali rýchlej odpovede. Najprv mal tutovku na kopačke Babinský, ale brejk nepremenil. V 16. min sa už nemýlil Lukáš Gluštík a vyrovnal. Po pol hodine hry prišlo k veľmi netradičnej situácii. Hlavného rozhodcu Barančeka musel pre zranenie lýtkového svalu vystriedať čiarový rozhodca. Po krátkom prerušení hra pokračovala a v 44. min rozjasal tribúnu po priamom kope a následnej dorážke najlepší domáci strelec Babinský.

Po zmene strán Zubrohlava umne držala loptu a zbytočne sa nepúšťala do ofenzívnych výjazdov. Vavrečka sa síce viac snažila, ale väčšiu šancu si do 60. min nevypracovala. O majstrovi Oravy rozhodla 75. min, kedy sa presadil striedajúci žolík Ivo Gluštík. Na ihrisku bol iba dve minúty. V ostatných minútach sa už výsledok nezmenil a v Zubrohlave mohli začať veľké oslavy. Futbalisti skončili na prvom mieste a dali tak svojmu klubu najlepší darček pri 70. výročí klubu.

Zostava domácich: Hellebrandt – Miroslav Tomaštík, Pindjak, Majchrák, L. Gluštík, Rentka, Pienčák, Prozbík (73. I. Gluštík), Babinský, P. Jendrol (46. A. Jendrol), Mušák (88. Matej Tomaštík)

Zostava hostí: J. Holub – D. Brčák, Holmík, Stolárik, L. Holub, Korman, Masničák (80. Holmík), Pleva, K. Brčák, Koštál (62. V. Čiernik), P. Tomaštík

ŽK: Pienčák, Prozbík, I. Gluštík – Stolárik, Korman

Rozhodcovia: Baranček – Babinský, Janidžár

TOMÁŠ FERENČÍK

Liesek – Zuberec 3:3 (2:1)

Góly: Žulko, Kaník, Koleják – D. Chovančák 2, Dedinský

Domáce mužstvo odohralo posledný duel netradične v nedeľu. Celú sezónu hrávalo v sobotu. Na vlastnom ihrisku privítalo futbalistov spod Roháčov. Obom aktérom už nešlo v záverečnom zápase o nič a preto nie je prekvapenie, že padlo až šesť gólov. Po nádhernom góle Maroša Dedinského išli v 12. min do vedenia hostia. Liesečania dokázali výsledok ešte v prvom polčase otočiť. V 20. min vyrovnal Štefan Žulko a na 2:1 dal Dávid Kaník. Keď domáci pridali po prestávke tretí gól, vyzeralo to pre nich na tri body. Zuberčania hrozili však stále dlhým nakopávanými loptami a rýchlymi brejkmi. Po jednom z nich znížil v 60. min Dominik Chovančák. Už išiel hlavný rozhodca písknuť do píštalky koniec zápasu, no v nadstavenom čase ešte stihli hostia vyrovnať. Hlavičkou sa presadil Dominik Chovančák. Tréner domácich ďakuje chlapcom za celú sezónu, ktorá však nebola podľa jeho predstáv.

Zostava domácich: Matejčák – Baňák, M. Chovančák, Vavrek, Rajčáni, Poláček, Koleják, Žulko (70. J. Vrabec), Kubas, Hrkeľ (28. Kubolek), Kaník

Zostava hostí: A. Filek (46. Mičík) – Matej Šiška, M. Chovančák, J. Šiška, Romaňák, D. Chovančák, Jurina, Petrek, Ťapaják, Belko, Dedinský

ŽK: Matej Šiška, Mičík (obaja Zuberec)

Rozhodcovia: Kohár – Mensár

MARCEL BEDNÁR

Dlhá nad Oravou – Or. Podzámok 6:5 (3:1)

Góly: Jendrišek 3, P. Zavoďančík, Kukla (z 11 m), Capuliak – F. Harezník 2, Chromek 2, P. Holubčík

Od úvodu sa derby hralo zostra. Hra bola pekná, technická, plynulá. Diváci videli veľa šancí, no prvýkrát si zakričali gól v 23. min. Presadil sa hosťujúci kanonier F. Harezník. Domáci však rýchlo našli odpoveď. Vyrovnal Peter Zavoďančík. Od tohto momentu prevzala iniciatívu Dlhá. Dvoma gólmi Jendriška odskočila súperovi a do prvého hvizdu udržala tento stav.

Po prestávke vyleteli Podzámčania na súpera ako osy. Už po dvoch minútach znížili zásluhou Chromeka. Domáci však nič nenechali na náhodu a strelil štvrtý gól. Pripísal si ho Ivan Jendrišek, ktorý tak skompletizoval hetrik. O 15 minút domáci futbalisti pridali ďalší presný zásah, tentokrát zo značky pokutového kopu. Tento moment hostí nakopol. Na súpera vyvinuli veľký tlak, čoho výsledkom bolo zníženie Petra Holubčíka. Aj po strelenom góle hrali útočne, napádali rozohrávku Dlžanov. Tí však kontrovali z protiútoku. Futbalisti spod Oravského hradu stretnutie zdramatizovali, keď znížili na rozdiel jediného gólu. Na vyrovnanie mali ešte 10 minút, no tie im nestačili.

Zostava domácich: M. Zavoďančík – Janota, Mores, P. Zavoďančík, Šeliga (86. Kozáčik), Dančo, Kukla, Jendrišek, Kordiak (68. Polák), Šutta, Capuliak

Zostava hostí: Kitaš – Mihálik, Peter Holubčík, J. Holubčík, Chromek, Matúš Bukna, M. Harezník (56. Patrik Holubčík), J. Maslo (M. Holubčík), Cengel, F. Harezník, Hutko

ŽK: Šutta – Mihálik, F. Harezník

ČK: J. Holubčík (Or. Podzámok/po 2 ŽK)

Rozhodcovia: Melicherčík – Pavlák, Chmara

JÁN HOLUBČÍK

Klin – Zákamenné 7:4 (2:1)

Góly: Jendroľ 2, Ganobčík, Kosmeľ, Košút, Šaštinský, A. Úradník – Večerek 4

Obidva celky začali z ostra. Domáci už v 8. min pohrozili hlavičkou Mišeka. Vzápätí malo aj Zákamenné dobrú príležitosť, ktorú využilo. Peknou strelou sa prezentoval Večerek. O 10 minút už bolo vyrovnané, keď z priameho kopu nechytateľne trafil Jendroľ. Tento gól Kliňanov povzbudil. V 24. min sa dostali do vedenia , keď Kosmeľ nádherne našiel Ganobčíka. Tímto výsledkom sa skončil prvý polčas.

Do druhého dejstva vybehli lepšie hosťujúci futbalisti. V 56. min využil nedorozumenie súperovej obrany Peter Večerek. Rovnovážny stav vydržal iba 4 minúty. Kosmeľ po samostatnom úniku opäť vrátil domácim vedenie. O pár minút bol už rozdiel dvojgólový. Presadil sa striedajúci Košút. Nasledujúcich 10 minút pridal Klin ďalšie 3 góly. Postupne sa presadili Jendroľ, Šaštinský a Adam Úradník. Hostia sa presadili ešte dva razy. Oba góly strelil kapitán a hviezda zápasu Večerek. Ani jeho 4 presné zásahy nepomohli jeho mužstvu k bodom. Obaja brankári nemali svoj deň, keď pustili priveľa gólov.

Zostava domácich: Volf – Fenik, Majcher (46. Medvecký), M. Úradník, Ganobčík, Kršák (66. Košút), Kosmeľ, Jendroľ, Mišek, Šaštinský, Galčík (46. A. Úradník)

Zostava hostí: Ferenčík – Sivčák, Marek Florek, Verníček, Klimčík, Belicaj, Juriga, Matej Florek, Kakus, Kovaľ, Večerek

Góly: Bača 3, Jablonský, Juriga, Brienik

Prvé minúty neboli nijako atraktívne. Strelci ohrozovali brankárov len spoza šestnástky. Od 20. min prebrali iniciatívu domáci. Výsledkom bol otvárací gól z kopačky Baču, keď mu pekne nacentroval Klocháň. Ďalší gól padol o 7 minút neskôr. Na Brienikov center si najvyššie vyskočil Jablonský a hlavou upratal do siete. Neskôr mal dve dobré šance Bača, no trestuhodne ich zahodil. Tretiu však využil. Strelou k tyči nedal Ťapajákovi šancu. Takto sa skončil prvý polčas.

V druhom dejstve sa najprv zdalo, že sa hostia pokúšajú o zvrat. K ničomu takému ani náhodou nedošlo. Pribiš pridal štvrtý gól v 62. min. S. Meľo zahrával aut, poslal do brejku Jurigu a ten zakončil brankárovi medzi nohy. O 3 minúty už bolo 5:0. Po peknej akcii Brienika s Meľom sa z gólu radoval prvý menovaný. Konečnú podobu výsledku dal v 68. min Pavol Bača, keď sa k nemu odrazila lopta. V tejto minúte bol zápas predčasne ukončený, nakoľko hosťom sa zranil štvrtý hráč. Aj napriek tomu si Novoť zaslúži pochvalu za bojovný výkon. Rovnako aj domáci.

Zostava domácich: Suroviak – Bača, Vraniak, Hurák, Dančo, Lisík, Brienik, S. Meľo, Juriga, Klocháň, Jablonský

Zostava hostí: Ťapaják – P. Jašica, Serdeľ, Dominik Michlík, Kuhejda, Bartoš, Vlčák, Buľák, Dávid Michlík, Bertovič, E. Jašica